זריקה להפחתת שומן

ניסוי חדש לטיפול בהשמנת יתר

ניתוחים פלסטיים שמטרתם לסייע בהרזיה קיימים בהמוניהם, אולם מחקר חדש מאיים לפרוץ לשוק זה עם זריקה אחת של חומר טבעי אשר תשפיע על הגזרה ותחליף את הניתוחים הפלסטיים הפולשניים.
מחפש מידע אודות זריקה להפחתת שומן?
מלאו את הטופס המצורף וקליניקות נבחרות ייצרו איתכם קשר בתוך זמן קצר.
חבר בקופת חולים:
 כללית
 מכבי
 מאוחדת
 לאומית
 מאשר/ת שיועץ ניתוחים יצור עימי קשר ומסכים לתנאי השימוש.
הפחתת שומן בזריקה
אנשים הסובלים מהשמנה רגילים למלחמה היומיומית בקילוגרמים, הם מכירים כבר את כל הדיאטות, כל נוסחאות הפלא, כל מכוני הכושר באזור מגוריהם והם גם יודעים שמכלול הדברים לא סייע להם עד כה לרדת במשקל ולחטב את הגזרה.  

עבור אנשים רבים עוברת המחשבה לעבור ניתוח שאיבת שומן אשר יפחית את תאי השומן בגוף ויעניק להם נקודת פתיחה טובה יותר לשמירה על אורח חיים בריא וגזרה נאה. יחד עם זאת מדובר בניתוח פלסטי לכל דבר ועניין הכרוך העלויות, סיכונים וזמן החלמה וברגע האמת לא כולם מוכנים לעבור אותו.  

אנשים אשר מעבר להשמנת יתר סובלים גם מהתחלואה הנלווית כסכרת, שומן בדם, יתר לחץ דם, פצעים, בעיות לב, קשיים בשינה ועוד ועליהם לעשות החלטה שתשנה את חייהם, האם לעבור ניתוח הרזייה, מרגישים כי יכולת הבחירה שלהם קטנה יותר.  

מחקרים רבים ברחבי העולם עוסקים במציאת פיתרון לבעיית השמנת היתר, בעייה שכבר כונתה יותר מפעם אחת כמגפה החדשה של העולם המערבי. מחקרים רבים עוסקים בתזונה, בהרגלי התזונה, במרכיבים הכימיים אשר נוספו למזונות שאנו צורכים ולתרבות הג'אנק פוד, אחרים עוסקים בהפחתה בפעילות גופנית, בישיבה הממושכת מול המחשב והטלוויזיה ובהשפעות של כל אלו על המצב הגופני של הפרט. תחום נוסף עוסק בציאת פתרונות לבעייה הקיימת, לאנשים שכבר היום סובלים מהשמנת היתר וזקוקים לעזרה על מנת לחזור ולקיים אורח חיים בריא.  

לפי עיתון ה"טיימס" מחקר חדש וחדשני מטעם אוניברסיטת ג'ורג'טאון בוושינגטון יכול להיות הדבר החדש שכולם ציפו לו. המחקר אשר נמצא כיום בשלבי ניסוי בעכברי מעבדה בוחן את השפעתה של זריקה בודדת המכילה חומרים כימיים טבעיים על הגוף.  

בניסוי שנערך על עכברי מעבדה שעקב לחץ סבלו מתופעה של השמנת יתר כתוצאה מלחץ, הוזרקה לכל עכבר זריקה המכילה חומר כימי טבעי שהביאה לתוצאות מפתיעות: הפחתה של 40 אחוזים מהשומן באזור הבטן. הזריקה שניתנה לעכברים התבססה על פעילותו של חומר כימי המיוצר באופן טבעי בגוף המכונה R2Y, כימיקל מסוג נוירופפטיד, שפעילותו מפעילה או עוצרת פעילות ברקמות השומן. החומר שהוזרק תוכנן כך שיחסום את פעילותו של ה-R2Y והתוצאה, כאמור, ירידה של 40% במשקלם של העכברים באזור הבטן.  

ממצאי הניסוי מראים כי כפי שנכתב כבר רבות - חיים תחת לחץ ודאגות יכולים להשפיע על השמנה. החלק החשוב בממצא זה היה שההשמנה לא נוצרה עקב אכילת יתר של העכברים וצריכת קלוריות גבוהה, העכברים עליהם היה לחץ צרכו את אותה כמות קלוריות כמו עכברים בקבוצת ביקורת (עליהם לא ביצעו מניפולציה של לחץ). נראה כי ההשמנה נבעה משינויים בתוך הגוף.  

כמו כן, העכברים שהיו תחת השפעה של לחץ סבלו בנוסף להשמנת היתר גם מעלייה בלחץ דם ועלייה ברמת הגלוקוז בדם. בנוסף, ניצפו בגופם עודפי שומן בכבד ובשרירים ודלקות בכלי הדם. שלל בעיות אלו מוכרות גם לרופאים המטפלים באנשים הסובלים מהשמנת יתר.  בשל הממצאים המדהימים נראה כי החוקרים אופטימיים בנוגע למציאת פתרון שאינו פולשני לבעיית השמת היתר, תוך שימוש עתידי בחומר אשר יוזרק לסובלים מהבעיה ופעילותו תחסום ה- R2Y.  

חשוב לציין - הטיפול לא יוכל לסייע למי שסובלים מהשמנת יתר קיצונית וכן לא יעניק פתרון קסם למי שימשיך ליצרוך קלוריות באופן בלתי מבוקר ולא יקפיד על אורח חייים בריא. יחד עם זאת, לטענת החוקרים, הטיפול יוכל ככלי עזר נוסף במלחמה בהשמנה ויוכל להעניק מראה חטוב יותר לסובלים מהשמנה, מבלי לעבור ניתוחים פלסטיים פולשניים.