ניתוח תיקון חזה אסימטרי

החזה שלך אסימטרי? השדיים אינם זהים? הפתרון הוא ניתוח חזה אסימטרי

נשים רבות שמאובחנות כבעלות חזה אסימטרי עוברות ניתוח פלסטי לתיקון אסימטריה בחזה ונהנות מתוצאות מצוינות שמשפיעות עליהן לטובה הן מבחינה גופנית, הן מבחינה אסתטית והן מבחינה נפשית. הניתוח משווה בין השדיים ומעניק להם מראה סימטרי, אחיד ויפה.

מחפש מידע אודות ניתוח תיקון חזה אסימטרי?
מלאו את הטופס המצורף וקליניקות נבחרות ייצרו איתכם קשר בתוך זמן קצר.
חבר בקופת חולים:
 כללית
 מכבי
 מאוחדת
 לאומית
 מאשר/ת שיועץ ניתוחים יצור עימי קשר ומסכים לתנאי השימוש.

מהו ניתוח חזה אסימטרי?
נשים שסובלות משדיים שאינם זהים בנפחם, במבנה שלהם וכדומה פונות לניתוח אסימטריה בחזה שנועד לתקן את חוסר הסימטריה ולאזן בין מראה השדיים. 
השלב הראשון בטיפול בחזה אסימטרי הוא פגישה עם מנתח פלסטי שיהיה הרופא המנתח שלך. הפגישה עם המנתח חשובה, שכן במהלכה הוא יבצע בדיקה מקיפה של השדיים, מבנה גופך, השפעות האסימטריה על היציבה שלך וכן יבדוק את גמישות הרקמות בשד לקראת הניתוח. בדיקות אלו יאפשרו לו לבחור בדרך הטובה ביותר לנתח את החזה ולהחליט מראש על אופן הניתוח.

בנוסף, במסגרת הפגישה עם המנתח הפלסטי טרם ביצוע ניתוח חזה אסימטרי תקבלי הסבר מלא על הניתוח עצמו, השיטות הניתוחיות הקיימות, תוצאות הניתוח הצפויות והסיכונים הכרוכים בו.

בפגישה עם הרופא המטפל תקבלי גם הנחיות על פיהן עליך לפעול טרם הניתוח. בין ההנחיות השכיחות ניתן למנות הפסקת נטילת וויטמינים ומדללי דם למיניהם, הפסקת עישון ושתיית אלכוהול הן לפני והן אחרי ניתוח אסימטריה בחזה, וצום של מספר שעות קודם הניתוח. בסיום הפגישה יפנה אותך המנתח לביצוע בדיקות דם מלאות ולעיתים, כתלות בגיל, יש צורך גם בבדיקת ממוגרפיה.

הליך ניתוח חזה אסימטרי
ניתוח חזה לתיקון אסימטריה בחזה כולל הגדלה או הקטנה של השד הלא תקין, כפי שהוחלט קודם לכן בפגישת הייעוץ עם הרופא המנתח. נציין כי במקרים של אסימטריה חריפה מבצע המנתח גם הגדלה וגם הקטנה של השדיים עד שהם משתווים. הניתוח עצמו מתחלק לעיתים לשני שלבים, כלומר לשני ניתוחים פלסטיים נפרדים. ההפרדה של ההליך לשני ניתוחים נובעת מהצורך למתוח את השד הלא מפותח טרם מכניסים אליו שתל סיליקון.

בפועל, ניתוח חזה מופרד כולל בתוכו ניתוח ראשון במהלכו מבצעים חתך בשד אותו רוצים להגדיל, מכניסים לתוכו מותחן ותופרים את החתך. המותחן נשאר בשד ועושה את פעולת מתיחת העור הרצויה. השלב השני הוא ניתוח נוסף במהלכו מוציאים את המותחן, מכניסים במקומו שתל סיליקון ומעצבים את השד כך שיראה כמו השד התקין של המנותחת. הניתוח הראשון נחשב לניתוח קל שאינו אורך זמן רב וההחלמה ממנו היא קלה, בעוד הניתוח השני מורכב יותר וזמן ההחלמה ממנו הוא כ- 10 ימים בממוצע.

מנתחים פלסטיים שמעדיפים לבצע תיקון אסימטריה בחזה בניתוח יחיד משלבים את שתי הפעולות הנדרשות לתיקון השד על ידי החדרת שתל סיליקון שמכיל בתוכו מותחן.

השוני בין השיטות אינו מעיד כי שיטה אחת עדיפה על אחרת. הטכניקה בה עושה שימוש המנתח בניתוח חזה אסימטרי נגזרת ממצבה הסובייקטיבי של המטופלת ומשתנה ממטופלת למטופלת בהתאם לחומרת הבעיה. נזכיר שוב שישנן מטופלות הזקוקות להקטנת אחד השדיים, אחרות להגדלת השד הלא מפותח ואצל אחרות הניתוח יכלול הגדלה של שד אחד והקטנה של השני.  

במקרים הקלאסיים בהם מחליטים להקטין או להגדיל את אחד השדיים דומה ההליך הניתוחי לזה אשר מבוצע בניתוח פלסטי פשוט להקטנת חזה או הגדלת חזה.  

לסיכום, נציין כי ניתוח תיקון חזה אסימטרי נערך בהרדמה כללית ונמשך בין שעה למספר שעות, בהתאם למורכבות ההליך וההחלטה האם לנתח שד אחד או שניים. במידה ומדובר בניתוח פשוט, משתחררת המטופלת עוד באותו היום ולעומת זאת בניתוח מורכב היא עשויה להישאר לזמן אשפוז של יום.

הליך ניתוח תיקון חזה אסימטרי הוא הליך מורכב, הן מבחינה רפואית והן מבחינה רגשית. פעמים רבות ההליך ממושך ולוקח יותר מניתוח אחד (למשל במידה ויש להרחיב את השד הלא מפותח לפני שמחדירים פנימה שתל). מטופלות מדווחות על שביעות רצון מתוצאות הניתוח שמעניקות להן, לעיתים לראשונה בחייהן, ביטחון עצמי ותחושה נוחה עם גופן. רבות יכולות לראשונה ללבוש ביקיני, חולצות צמודות או לחשוף את החזה בסיטואציה אינטימית מבלי לחוש מבוכה. החזה הנשי הוא חלק מרכזי מסממני היופי של האישה וכאשר יש בו פגם מסויים ההשפעה על הגוף ועל התחושה האישית גדולה. תיקון של האסימטריה בחזה מביא לשינוי גדול באופן ההתנהלות היום יומית ובביטחון של האישה בגופה.    

צור קשר עם המוסדות המובילים בארץ לניתוח תיקון חזה אסימטרי
DR - מרכז רפואי
DR - מרכז רפואי
מיקום בארץ: תל אביב, קניון לב המפרץ, חיפה.
 מאשר/ת שיועץ ניתוחים יצור עימי קשר ומסכים לתנאי השימוש.
ניתוח הגדלת חזה
ניתוח הגדלת חזה