חזיית לחץ

מידע על חזייה רפואית למניעת צלקות ובצקות לאחר ניתוח חזה

ניתוח חזה פלסטי דוגמת ניתוח הגדלת חזה או הקטנת חזה כולל לאחריו תקופת החלמה של הרקמות. על מנת לתמוך ברקמות ולעודד איחוי מלא ואסתטי על המטופלות ללבוש חזיית לחץ (או בשמותיה הנוספים - חזיית תמיכה / חזייה רפואית) שמקבעת את רקמת השד, מחזיקה בו ומאפשרת איחוי של הרקמות באופן אופטימלי תוך מתן תחושות נוחות מירבית למטופלת.
מחפש מידע אודות חזיית לחץ?
מלאו את הטופס המצורף וקליניקות נבחרות ייצרו איתכם קשר בתוך זמן קצר.
חבר בקופת חולים:
 כללית
 מכבי
 מאוחדת
 לאומית
 מאשר/ת שיועץ ניתוחים יצור עימי קשר ומסכים לתנאי השימוש.
חזיות לחץ
עם סיום ניתוח פלסטי בחזה (הגדלת חזה, הקטנת חזה, הרמת חזה) על המטופלת ללבוש חזיית לחץ (חזייה תומכת) אותה הכינה ורכשה מבעוד מועד. החזייה הרפואית צריכה להיות מותאמת אישית מבחינת מידה ומטרתה למנוע בצקות באזור הניתוח ולתמוך ברקמות עד לאיחוי מלא שלהן, תוך מינימום הצטלקות.

את חזיית הלחץ יש ללבוש בממוצע כחודש עד שלושה חודשים לאחר תם הניתוח ובהתאם לסוג הניתוח, כאשר ניתן להוריד אותה רק במהלך הלילה.

חזיות הלחץ מיוצרות מבד אלסטי בעל יכולת מתיחה בינונית עד ארוכה, שמעוצב במיוחד כך שיתאים את עצמו למתאר העור של המטופלת. בפועל, הבד מחזיק ודוחס מעט את הרקמות ובכך מייצב אותן ומסייע בתהליך ההחלמה. בנוסף, הבד מאוורר, מעניק יכולת תנועה נרחבת, אלסטי ובעל סבילות טובה לעור. הוא מווסת חום ואין לו השפעה אלרגנית על העור.

מנתחים פלסטיים רבים ממליצים לרכוש מראש שתי חזיות ללא ברזלים או עצם, בגודל שיתאים לממדים החדשים של השדיים. חזיות רפואיות מגיעות במגוון מידות, החל מA70 ועד D100.

ישנם מגוון סוגים של חזיות לחץ, כאשר כל אחת מהן בעלת ייחודיות משלה ומטרתן להקל על המטופלות. לדוגמא, ישנן חזיות לחץ שהפתיחה שלהן נעשת מקדימה, מה שמקל על המטופלות ללבוש אותן. כיוון שהרמת ידיים וביצוע תנועות נרחבות איתן לאחר ניתוח חזה היא כואבת (העור מתוח והשרירים תפוסים) רכיסה מלפנים מקילה על הלבישה של החזייה התומכת ומאפשרת למטופלת עצמאות.

בנוסף, יצרני החזיות משקיעים לא רק במימד הרפואי שלהן, אלא גם בזה האסתטי. חזיות התמיכה הנמצאות היום בשוק מעוצבות ונראות טוב גם מבחינה אסתטית כך שהמטופלת תרגיש בנוח להסתובב איתן להתבונן על עצמה במראה. למרות מטרתן הרפואית הן בכוונה לא בעלות מראה "רפואי" כחבישה, אלא דווקא כזה בעל שיק ואסתטיקה.