חידושים בתחום ניתוחי עפעפיים

ניתוח הרמת עפעפיים

עפעפיים הם אולי האיבר החשוב ביותר בכל מה שקשור לאסטתיקה של הפנים, כך לפחות לפי דיווחים של מחקרים אשר שאלו אנשים מה היו רוצים לשנות בפניהם. כמות השדרוגים בתחום זה גדולה ועולה בכל שנה כאשר המטרה היא להעניק למטופלים טיפול מהיר, מדוייק ותוך זמן החלמה קצר.
מחפש מידע אודות חידושים בתחום ניתוחי עפעפיים?
מלאו את הטופס המצורף וקליניקות נבחרות ייצרו איתכם קשר בתוך זמן קצר.
חבר בקופת חולים:
 כללית
 מכבי
 מאוחדת
 לאומית
 מאשר/ת שיועץ ניתוחים יצור עימי קשר ומסכים לתנאי השימוש.

בעיות אסתטיות בעפעפיים מתחילות כבר בילדות. אולי בגלל הבכי הרב של תינוקות, שינוי של הטקסטורה, הנפח והצבע של העפעפיים התחתונים מתחילים כבר בגיל שנה. היום, בגילאים מבוגרים יותר ניתן לשנות את מראה העפעפיים באמצעות לייזר, הזרקת תאי גזע, הדמית תלת מימד ועוד.

את הבעיה הספציפית של כל מטופל יש להעריך לפני קביעת הטיפול. בין הפונים לטיפולי עפעפיים ניתן לראות חלוקה לארבע קבוצות עיקריות בהן פונים הסובלים מתופעות דומות. ארבע הקבוצות הינן: עודף נפח בעפעף, בעיית טקסטורה, חוסר נפח בעפעף, בעיית צבע של העפעף.

בהתאם לכל בעיה מותאם טיפול ייחודי: שיוף בלייזר, הזרקת שומן עצמי, ניתוח עפעפיים קלאסי, הזרקת תאי גזע והזרקת חומצה היאלורונית. השיטות השונות משתדרגות ומשתפרות בכל עת והופכות טובות יותר ויותר.

עודף / חוסר נפח בעפעף התחתון
עודף נפח בעפעף התחתון - עודף יכול להיגרם בשל מספר סיבות: 1. גידול והתכווצות של השריר שעוטף את העין 2. בולטות על עצמות הלחיים בשל עודף עור ובצקת 3. בולטות של שומן המקיף את גלגל בעין.

לכל סיבה יש טיפול אחר המתאים לה. במקרה של התכווצות השריר מומלץ להזריק בוטוקס אשר משתק את השריר ולשלב טיפול לייזר, במקרים של בלט שומן מומלץ לעבור ניתוח לייזר במהלכו נכנסים לבלט השומן ומסירים אותו, כאשר הכניסה היא ליד גלגל העין ולכן בלתי נראית. לאחר מכן הטיפול בעור העודף נעשית באמצעות לייזר.

חוסר נפח בעפעף התחתון - חוסר בנפח נראה בעיקר באזור שמכונה "מרזב הדמעות", תעלה שמנקזת את הדמעות לכיוון הלחי. פעמים רבות תעלה זו עמוקה יתר על המידה ונראת כהה יותר, וכן היא מפריעה לעפעף מבחינת מיקום. במקרים כאלו ממליצים להזריק חומצה היאלורונית לתעלה על מנת להפחית מהעומק שלה.

בעייה בצבע העפעף
ישנם שלושה מרכיבים אשר משפיעים על צבע העפעף. השלושה הינם: גודש של דם עני בחמצן, ולכן כהה, הזורם בורידים שמסביב גלגל העין, צל שנוצר בשל נפיחות או שקע גדול ובעייה של פיגמנטציה.

יש לציין כי איפור הוא פיתרון טוב לבעיות של פיגמנטציה ולבעיה של דם עני בחמצן.

במצב של צל על העפעף שגורם לו להיראות כהה יש לעבור טיפול לייזר או טיפול של הזרקת חומר מילוי אל פני העפעף, על מנת שלא יווצר שקע שימשוך אליו צל.

הזרקת תאי גזע
תחום זה הינו חדש ומבטיח. תאי גזע מופקים משומן באזור אחר של הגוף והם חסרי גיל. המחקרים מראים שהזרקה של תאי הגזע ממלאת את השקעים ומסייעת להדגיש את עצמות הלחיים. כמו כן הטיפול מסייע לעלמות קמטים, הפחתה בפיגמנטציה ומביא להתחדשות של תאים נוספים המקנים לעור מראה צעיר.

צור קשר עם המוסדות המובילים בארץ לחידושים בתחום ניתוחי עפעפיים
DR - מרכז רפואי
DR - מרכז רפואי דר' רון עזריה
מיקום בארץ: תל אביב, קניון לב המפרץ, חיפה.
 מאשר/ת שיועץ ניתוחים יצור עימי קשר ומסכים לתנאי השימוש.