חידוש העור - פוטורג'וביניישן

Photorejuvination - שיטה לחידוש העור

כאשר מתקדמים בגיל מופיעים על העור ובעיקר על עור הפנים כתמים כהים ולא אסתטיים. כיום ניתן לטפל בכתמי עור אלו ולהעלימם באמצעות מגוון שיטות להסרת כתמים. מבין השיטות המגוונות שקיימות היום בשוק הסרת כתמי עור, קיימת שיטת פוטורג'וביניישן שמחדשת את מראה העור על ידי שימוש בקרני אור.

מחפש מידע אודות חידוש העור - פוטורג'וביניישן ?
מלאו את הטופס המצורף וקליניקות נבחרות ייצרו איתכם קשר בתוך זמן קצר.
חבר בקופת חולים:
 כללית
 מכבי
 מאוחדת
 לאומית
 מאשר/ת שיועץ ניתוחים יצור עימי קשר ומסכים לתנאי השימוש.

הסרת כתמי עור
עם השנים והחשיפה לשמש העור מזדקן, היכולת שלו להפיק מלנין פוחתת וקרני השמש גורמות לכך שיופיעו כתמים לא אחידים על הפנים, הידיים ושאר חלקי הגוף. כתמים אלו לעיתים נקראים "כתמי גיל" והם מעניקים לעור מראה זקן יותר ממה שהוא באמת. לצערנו, מניעה שלמה של אותם כתמי עור כמעט בלתי אפשרית. ישראל היא מדינה שטופת שמש בעלת רמה גבוהה של קרינת UV, לכן אם לא נמרחים בקרם הגנה כבר בגילאים הנמוכים או נמנעים מחשיפה לשמש יש סיכון גבוה להתפתחותם של כתמי עור על הפנים ועל יתר האזורים החשופים. 

מהו חידוש עור בשיטת פוטורג'וביניישן?
פוטורג'וביניישן, כשמה כן היא- חידוש נעורים (רג'וביניישן) באמצעות קרני אור (פוטו). בחידוש עור הכוונה היא שעור הפנים הנראה זקן ומקומט, נהייה לאחר הטיפול צעיר, רענן וחלק. הטיפול עובד על ידי שימוש בקרני אור שנשלחות ישירות אל שכבת הדרמיס של העור. שכבת הדרמיס היא השכבה שנמצאת תחת השכבה העילית של העור. כאשר פוגעות בה קרני אור בתדרים שונים הן משנות את הצבע של העור ומעוררות את העור לייצר קולגן- חלבון אשר קשור לנפח ומוצקות של העור.

טיפול בפוטורג'וביניישן - הליך הטיפול
הטיפול שמבוצע על ידי קוסמטיקאית הוא די פשוט וקצר. ראשית מורחים ג'ל על האזור שאותו רוצים לחדש ולאחר מכן מעבירים את מכשיר IPL (אותו מכשיר שנעשה בו שימוש בהסרת שיער) השולח קרני אור על פני אותו האזור.

במהלך הטיפול חובה לחבוש משקפי מגן מהאור על העיניים. כמו כן, חשוב שהאזור בו רוצים לטפל יהיה נקי משיערות מכיוון שקרני האור במכשיר ה- IPL הן אותן קרניים בהן נעשה שימוש להסרת שיער בקרני אור. הטיפול אינו כרוך בכאב, למרות שלעיתים חשים עקצוץ קל. אך גם אם חשים אי נוחות, זה לא נמשך זמן רב. הטיפול עצמו אורך בין 20 ל- 30 דקות ויש לחזור עליו על מנת לקבל תוצאה מרבית. כל סדרת טיפול אורכת עד חמש פגישות בטווח של שבועיים בין כל פגישה לפגישה. בין הטיפולים מומלץ לא להיחשף לשמש.

היתרון של חידוש עור בשיטת פוטורג'וביניישן הוא שהיא אינה חודרנית, אין צורך בניתוח ואשפוז. יחסית לשיטות האחרות, לפוטורג'וביניישן אחוזי הצלחה גבוהים (90 אחוז), כמו כן, בניגוד לטיפולים אחרים שמוגבלים לאזור ספציפי, בטיפול בפוטורג'וביניישן ניתן לחדש את עור הפנים, עור כפות הידיים, עור הצוואר וכן חלקי גוף אחרים.