חליפת לחץ לניתוחים פלסטיים

לבישת חליפת לחץ או חגורת לחץ לאחר ניתוח מעודדת איחוי של הרקמות

עם סיום הניתוח הפלסטי חובש המנתח את המטופל בחגורת לחץ או חליפת לחץ שמטרתה להחזיק את הרקמות באזור הטיפול, לספק לו תמיכה ולעודד את האיחוי התקין של הרקמות, תוך צמצום האפשרות של התפתחות צלקות. קיימים מספר ניתוחים פלסטיים שעם סיומם על המטופל ללבוש למשך תקופה חליפת תמיכה מותאמת אישית על אזור הטיפול שמטרתה לעודד את האיחוי הפנימי בין הרקמות. על המטופל לרכוש מראש את חגורת הלחץ.
מחפש מידע אודות חליפת לחץ לניתוחים פלסטיים?
מלאו את הטופס המצורף וקליניקות נבחרות ייצרו איתכם קשר בתוך זמן קצר.
חבר בקופת חולים:
 כללית
 מכבי
 מאוחדת
 לאומית
 מאשר/ת שיועץ ניתוחים יצור עימי קשר ומסכים לתנאי השימוש.
מטופלים שהחליטו לעבור ניתוח פלסטי מסוג מתיחת בטןשאיבת שומן, הגדלת חזה, הקטנת חזה, הרמת חזה ועוד מתבקשים להכין טרם הניתוח חליפת לחץ מותאמת אישית אותה יוכלו ללבוש עם סיומו. החליפה, כאמור, מסייעת באיחוי הרקמות ומחזיקה את השרירים והעור שעוצבו מחדש, כך שהיא מעניקה להם תמיכה מלאה ומונעת הצטלקות.

את חליפת הלחץ (או בשמותיה הנוספים - חליפת תמיכה וחליפה רפואית) יש ללבוש לתקופה של חודש בממוצע מיום הניתוח, בהתאם לסוג הניתוח שבוצע ולקצב ההחלמה.

חליפת לחץ וחגורת לחץ
בזמן ניתוח מתיחת בטן ושאיבת שומן מצמצמים את מימדי גופו של המטופל על ידי שאיבה של תאי שומן עודפים מאזורים אסטרטגים. שאיבת השומן מביאה לכך שהקפי הגוף מצטמצמים ויש לסייע לשרירים ולעור להחזיק את המראה החדש. חליפת לחץ מותאמת אישית מסייעת לעור להתכווץ למימדים החדשים וכן מאחה את הרקמות הפנימיות באופן מיטבי. הלחץ שמפעילה החליפה והתמיכה שהיא מעניקה נותנים תחושה של החזקת הגוף ובמידה מסויימת מסייעים בכך בהפחתת כאב ותזוזה מיותרת.

חליפות הלחץ מיוצרות מבד אלסטי ייחודי בעל מתיחה בינונית - ארוכה שמעוצב במיוחד לתקופת ההחלמה שלאחר הניתוח. הבד מתאים את עצמו למתאר הגוף והעור של המטופל כאשר הוא דוחס מעט את הרקמות ובכך מייצב אותן, מונע תזוזה ומסייע בתהליך ההחלמה. חליפות הלחץ מיוצרות כך שלמטופל יהיה כמה שיותר נוח ללבוש אותן ושירגיש את התמיכה שהן מעניקות ואת הקיבוע של הרקמות לצד אוורור העור וויסות החום שלו.

ההמלצה היא ללבוש את חליפת הלחץ דמויית המחוך למשך שבועיים-שלושה אחרי הניתוח, ומידי מספר ימים לדאוג להתאמה שלה למימדי הגוף, בהתאם לירידה בבצקות.

כיום חליפות רפואיות ניתן לרכוש מראש, כאשר לא רק שהן מותאמות למטופל מבחינה רפואית, אלא גם מעוצבות כך שירגיש בנוח להתהלך בהן. מעצבי החליפות שמים דגש גם על הפן האסתטי שלהן, על מנת שהמטופל לא ירגיש חבוש וכאילו הוא עדיין בבית חולים, כאשר הוא מחלים בבית.

חזיית לחץ
מטופלות שעוברות ניתוחי חזה מכינות מראש חזיית לחץ שתשמור על החזה לאחר הניתוח ותקבע אותו (ובמידת הצורך גם את השתלים). חזיות הלחץ מעוצבות בהתאמה אישית למול פרופורציות גופה של המטופלת ואופי הניתוח הפלסטי שהיא עומדת לעבור. את חזיית הלחץ מכינות החברות העוסקות בתחום מבד אוורירי ונעים, אך כזה שמעניק תמיכה ולא מאפשר תזוזה מיותרת. בנוסף, את חזיות הלחץ מעצבים כך שיראו סקסיות ובעלות שיק ולא יעניקו למטופלות תחושה מתמשכת של חדר ניתוח.