טיפול בפיגמנטציה

יש לך כתמי פיגמנטציה על פני העור? עכשיו יש אפשרות לטיפול בבעיה!

כתמים בעלי גוון כהה יותר או בהיר יותר על פני העור הם כתמי פיגמנטציה, הנוצרים פעמים רבות בשל חשיפה ממושכת לשמש או כתוצאה משינויים הורמונוליים. כתמי הפיגמנטציה אינם מחמיאים למראה העור, יוצרים חוסר אחידות במראהו, ורבים מחפשים אחר טיפול הולם עבורם שיביא להעלמותם.
מחפש מידע אודות טיפול בפיגמנטציה?
מלאו את הטופס המצורף וקליניקות נבחרות ייצרו איתכם קשר בתוך זמן קצר.
חבר בקופת חולים:
 כללית
 מכבי
 מאוחדת
 לאומית
 מאשר/ת שיועץ ניתוחים יצור עימי קשר ומסכים לתנאי השימוש.
מהי פיגמנטציה? 
צבע העור נקבע על ידי המלנין, פיגמנט הנמצא בשכבת העור העליונה, ומעניק לעור את הגוון שלו. לרוב, המלנין מפוזר על פני שכבת העור באופן אחיד ומעניק מראה הומוגני (פרט לנקודות חן). תפקיד המלנין הוא להגן על העור והגוף מפני קרינת השמש, כשבפועל המלנין סופג את קרני השמש ולאחר מכן מחזיר אותן החוצה. בכך הוא מונע את הנזק לתאים בגוף. הביטוי החיצוני של פעולה זו היא שיזוף - בכל פעם שהעור נחשף לשמש נוצר מלנין וצבע העור הופך כהה יותר.

פיגמנטציה הוא מצב בו המלנין שנוצר אינו מתפזר באופן אחיד על פני העור ונוצרים כתמים כהים יותר על פני העור במקומות שונים.
במידה ויש ירידה בכמות המלנין הנוצר באזור מסויים יבוא הדבר לידי ביטוי בהופעת כתם בעל גוון בהיר. תופעה זו מכונה היפו - פיגמנטציה.

מתי נגרמת פיגמנטציה?
ישנם מספר גורמים שיכולים לגרום לפיגמנטציה. הראשון שבהם הוא חשיפה ממושכת לשמש המביאה לייצור מוגבר של מלנין. גורמים נוספים הם: שינויים הורמונאליים דוגמת נטילת גלולות למניעת הריון/ נטילת תרופות/ גיל - כאשר עם העלייה בגיל הנטייה לפיגמנטציה עולה/ ועוד.

כיצד ניתן לטפל בפיגמנטציה?
הטיפול בכתמי העור והפיגמנטציה מבוסס על היכולת לשלוט בכמות המלנין שנוצר. מגוון הפתרונות כולל קרמים המבהירים את העור (כאשר המלנין מצוי בשכבת העור העליונה), קילוף כימי של העור ושימוש בלייזר. את הטיפול יש להתאים לגודל הכתם וכן לעומק שלו (האם הוא בשכבת העור העליונה או תחתונה).

טיפולים להסרת כתמי שמש
במידה וכתמי השמש הופיעו ניתן להסיר אותם באמצעות תכשירי קוסמטיקה שונים וכן ביצוע טיפולים שונים, עד כדי פילינג עמוק. עם זאת הדבר הראשון שיש לעשות הוא קודם כל להימנע ככל הניתן מחשיפה נוספת לשמש.

בגדול, ככל שתמנעו יותר מחשיפה לשמש בגיל צעיר, כך תמנעו את היווצרותם של הכתמים בגיל מבוגר יותר והעור יראה טוב לאורך שנים ארוכות. חשוב להבין שהביטוי של הפיגמנטציה אינו מיידי והעובדה שכעת, כאשר אתם צעירים ונחשפים לשמש אין לכך ביטוי לא אומר שהכתמים לא יופיעו בעתיד. ההמלצה היא להשתמש במקדם הגנה על כל חלקי הגוף וכן לחבוש כובע.

תכשירים להסרת פיגמנטציה - קיימים תכשירים המסייעים בטשטוש הפיגמנטציה בהם החומר הפעיל הוא חומצה אלפא הידרוקסית, חומצת פירות או נגזרות של ויטמיני A.
פילינג - הפילינג יכול להיות שטחי או עמוק, בהתאם לכתם הפיגמנטציה.
לייזר - ניתן לעשות שימוש בלייזר על מנת לטפל בצבר המלנין היוצר את כתם הפיגמנטציה.

טיפים למניעת פיגמנטציה
על מנת שלא תגיעו למצב בו יש צורך בטיפול ישנן מספר המלצות עליהן יש לשמור ולדבוק בהן.
הראשונה היא כמובן - להימנע מחשיפה ממושכת לשמש ולהשתמש במקדם הגנה. חשוב לבחור במקדם הגנה גבוה שיכול להגן על העור לאורך זמן. שימו לב שגם אם כעת לא רואים את נזקי השמש אין זה אומר שהם לא יופיעו בעתיד.

זהירות עם תרופות - ישנן תרופות שונות המשפיעות על רמת ההורמונים, מה שיוצר שינוי בייצור המלנין. השילוב בין נטילת תרופות לבין חשיפה לשמש מסוכן פי כמה ולכן מי שנוטלת תרופות כגון גלולות למניעת הריון עליה להיזהר יותר.

טיפולי אסתטיקה וחשיפה לשמש - טיפולי אסתטיקה שונים הופכים את העור לפגיע ליותר בעת תקופת הטיפול. מי שעובר טיפולים כגון הסרת שיער בלייזר, טיפול אסתטי באקנה, הורדת נגעים, פילינג ועוד עליו להקפיד להימנע מחשיפה לשמש.
צור קשר עם המוסדות המובילים בארץ לטיפול בפיגמנטציה
פרפקט שירותי רפואה אסתטית
פרפקט שירותי רפואה אסתטית
מיקום בארץ: פתח תקווה
 מאשר/ת שיועץ ניתוחים יצור עימי קשר ומסכים לתנאי השימוש.
אנטי אייג'ינג