טיפול בצלוליט, יש דבר כזה?

צלוליט

טיפול בצלוליט הוא שם קוד לעשרות טיפולים יעילים יותר ויעילים פחות. כיוון שהרופאים והחוקרים עדיין לא בטוחים מה הגורם לתופעת הצלוליט גם פתרון מלא לתופעה עדיין לא נמצא.
מחפש מידע אודות טיפול בצלוליט, יש דבר כזה??
מלאו את הטופס המצורף וקליניקות נבחרות ייצרו איתכם קשר בתוך זמן קצר.
חבר בקופת חולים:
 כללית
 מכבי
 מאוחדת
 לאומית
 מאשר/ת שיועץ ניתוחים יצור עימי קשר ומסכים לתנאי השימוש.
כיום קיימות מגוון שיטות לטיפול בצלוליט, שחלקן מוטלות בספק. ההמלצה היא לקרוא את הדברים, להתעניין ואפילו לשלוח פנייה על מנת להבין כמה שיטה זו או אחרת באמת יעליה ושווה את ההשקעה.   

1. שאיבת שומן לצורך טיפול בצלוליט
בעבר חשבו ששומן עודף הוא הגורם לבעיית הצלוליט. היום יודעים שאין קשר בין השניים ולכן שאיבת שומן אינה הפתרון לתופעה. למען האמת יש הטוענים ששימוש בשאיבת שומן אפילו יכול לרע את המצב וליצור גומות אף יותר עמוקות בעור.   

2. דיאטה ופעילות גופנית
דיאטה מטרתה היא להפחית את מצבורי השומן העודף. אולם, כפי שנכתב קודם, עודפי שומן אינם הבעיה העיקרית בהיווצרות תופעת הצלוליט. בנוסף, כאשר עושים דיאטה, גם אם מקפידים מאד אין יכולת להשפיע על איבר מסויים בגוף ולהעלים רק ממנו את השומן העודף.  

מכאן שדיאטה, או פשוט אכילה מאוזנת וסדירה יכולה כמובן לסייע לגוף ולהפחית בעודפי השומן, אבל ההשפעה שלה על צלוליט באופן ספציפי תהיה מועטה.  

3. קרמים לטיפול בצלוליט
קרמים, כל תעשיית הקוסמטיקה הייתה מושתת בעבר על קרמים מסוגים שונים ובהם גם קרמים נגד צלוליט. קרמים עובדים באופן כזה שהם גורמים לגירוי מסויים בעור שאינו פוגע בו אך גורם לנפיחות קלה. הנפיחות למעשה מסווה את הצלוליט ולכן "מעלימה" אותו. ניתן להבין שזה פתרון קוסמטי לבעיה ולא כזה הפותר אותה באמת.  

4. טיפול בצלוליט באמצעות לייזר ואינפרא אדום
מכשירי הלייזר והאינפרא אדום פועלים לפי עיקרון של הגברת זרם הדם והסירקולציה באזור בו קיימת תופעת הצלוליט. המטרה היא לעזור לגוף לסלק את מצבורי השומן ובכך להעלים את התופעה. בנוסף, המכשירים השונים עושים עיסוי במקום הצלוליט.  

נמצא שטיפולים אלו יעילים עד גבול מסויים. הם מסייעים בטווח הקצר אך מאוחר יותר יש לחזור עליהם שנית ושלישית.  

האם יש טיפול בצלוליט שגם עובד?
עצוב להגיד שאין היום בעולם טיפול קסם להעלמת הצלוליט. נראה שעד שלא יהיה מובן למדע מדוע מתרחשת התופעה לא ניתן יהיה ליצור טיפול מושלם שיטפל בתופעה אחת ולתמיד. יחד עם זאת חשוב לדעת שגדולי המוחות עובדים היום על פיתרון לבעיה ושלל הטיפולים המוצעים כבר היום יכולים להעניק פתרונות זמניים טובים.  

כמו כן ניתן להפחית את תופעת הצלוליט על ידי שמירה על מספר כללי אצבע:
- שמירה על תזונה נכונה ומאוזנת.
- ביצוע פעילות גופנית קבועה השומרת על טונוס השרירים.
- שמירה על מאזן נוזלים מאוזן.
- לא לעשן
- שיזוף מבוקר.

זה אולי נשמע מוזר אבל קצת שיזוף יכול לטשטש את מראה הצלוליט.