הכנות להסרת שיער בלייזר

את לפני טיפול הסרת שיער? כל מה שצריך לדעת לפני הטיפול וטיפים להסרת שיער

טיפול הסרת שיער בלייזר הוא מהטיפולים המובילים בתחום האסתטיקה הרפואית בכלל והסרת שיער לטווח ארוך בפרט. טיפול הסרת שיער מבטיח דילול משמעותי והסרה של מרבית השיער העודף ממגוון אזורים בגוף. לפני תחילת הטיפול יש להכין את הגוף להסרת שיער, כאשר ההכנה כוללת מספר פעולות פשוטות ופרטי מידע שיסייעו בהצלחת הטיפול.

מחפש מידע אודות הכנות להסרת שיער בלייזר?
מלאו את הטופס המצורף וקליניקות נבחרות ייצרו איתכם קשר בתוך זמן קצר.
חבר בקופת חולים:
 כללית
 מכבי
 מאוחדת
 לאומית
 מאשר/ת שיועץ ניתוחים יצור עימי קשר ומסכים לתנאי השימוש.

טיפול הסרת שיער בלייזר
רבים בוחרים לעבור טיפולי הסרת שיער בלייזר על מנת להסיר את השיער העודף מגופם. בישראל, כיוון שבמרבית ימות השנה שולטת השמש, והחום יכול להרקיע שחקים, הבגדים הקצרים, ובהם הגופיות החשופות (של גברים והנשים), המכנסונים ובגדי הים הם פרטי לבוש חובה הנמצאים בכל ארון ונעשה בהם שימוש תדיר. עבור מי שמתביישים ללבוש את אותם פריטים ועבור מי שצריך להכין את עצמו כשעה או שעתיים מראש לפני לבישת הבגד הקצר הדבר הופך לבעייה ומקשה על התנהלות ספונטנית ועל איכות החיים. אחד הפתרונות שנמצאו לבעייה הוא הסרת השיער העודף לצמיתות, כך שאין יותר צורך בהכנות רגע לפני לבישת הגופייה או הקפיצה לים או לבריכה. בישראל יותר ויותר אנשים פונים לטיפול הסרת שיער.

הכנות להסרת שיער בלייזר 
כאמור, ישנם אנשים רבים העוברים טיפולי הסרת שיער בלייזר. כל הליך של הסרת שיער בלייזר כולל הכנה של הגוף והאזור הנבחר לטיפול.

הכנות להסרת שיער בלייזר כוללת גילוח אזור הטיפול, ניקויו ומריחתו במשחת אלחוש. חלק גדול ממכוני הסרת שיער בלייזר מאפשרים למטופלים לבצע את שלבי ההכנה הללו באופן עצמאי בבית ובכך חוסכים מהם את הצורך בהמתנה של שעה במכון עד תחילת הטיפול. במקרים בהם ההכנות מתבצעות בבית יש לגלח את אזור הטיפול בבוקרו של יום הטיפול וכשעה לפני מועד תחילתו אפשר למרוח את משחת האלחוש (אותה ניתן לרכוש על פי רוב בבית המרקחת ללא מרשם רופא, או לקבל אותה מהמכון, כחלק מעלות הטיפול להסרת שיער). ההכנה המוקדמת בבית מאפשרת למטופלים, בנוסף לחיסכון בזמן, להכין ולקבוע בעצמם את גבולות האזור בו מתבצע טיפול הסרת שיער, שכן מקום שהחלטתם לא לגלח לא יטופל.

בהמשך גם בין הטיפולים יתבקש המטופל לגלח את האזור המטופל ולא להסיר בו את השיער באמצעות שיטה אחרת (כשעווה או מכונה) שיכולות לפגוע בשורש השיערה ולהפוך את הטיפול הבא בסדרת טיפולי הלייזר לפחות יעיל.

מכשור הלייזר
במסגרת טיפול הסרת שיער בלייזר ניתן להשתמש במגוון מכשירי לייזר מסוגים שונים, כאשר כל מכשיר מותאם לאזור טיפול אחר. אזורי הטיפול נבדלים בניהם ברגישות העור וכן בסוג השיער הגדל בהם, שמשתנה בין האזורים השונים. לפיכך, אין זו דרישה מוגזמת להתאים את סוג המכשיר ואת אורך הקרן לאזור בגוף ממנו עתיד המטופל להסיר שיער, והיא אף דרישה לגיטימית ביותר.

החלמת העור לאחר הסרת שיער בלייזר 
מרבית המטופלים שעוברים טיפול הסרת שיער בלייזר אינם סובלים מרגישות יתר או צלקות לאחר הטיפול. אולם, עבור מטופלים שיודעים כי עורם אינו מגיב טוב לפגיעה, משמע מחלים בצורה איטית או נשאר מצולק, מומלץ לבצע טסט (בדיקה) של מכשיר הלייזר באזור קטן וחבוי בגוף, על מנת לבחון את מידת הריפוי של העור, בטרם מתחילים בטיפול הסרת שיער באורך מלא ובאזורים רגישים.

מה עוד חשוב לבדוק?
לפני תחילת טיפול הסרת שיער, כאשר בוחרים קליניקה פרטית, קופת חולים או מכון הסרת שיער חשוב לבדוק שהאנשים שהולכים לטפל בכם מוסמכים לבצע טיפולי הסרת שיער בלייזר במכשירי לייזר להסרת שיער. כמו כן, חשוב לבדוק כי במהלך השימוש במכשיר ובמידת הצורך בזמן הניקוי של האזור, בסכיני הגילוח, יש הקפדה של המכון על החלפת סכיני הגילוח ועל שימוש במכשירים סטריליים. בנוסף, ודאו כי המטפל שלכם בקי בהוראות הבטיחות ויודע לבצע טסט לפני תחילת הטיפול המלא ולעצור בזמן במידה והעור לא יגיב היטב לטיפול.

באופן כללי, כיום שיטת הטיפול "הסרת שיער בלייזר" כבר אינה השיטה המובילה באופן חד משמעי להסרת שיער. מספר שיטות נוספות בהן הסרת שיער באינפרא אדום, הופכות להיות פופולאריות ונגישות יותר ויותר לציבור. לפיכך, טרם ההחלטה על סוג הטיפול חשוב להכיר שיטות נוספות להסרת שיער ולבדוק מהי השיטה המתאימה ביותר עבורכם (בהתאם לגוון העור וגוון השיערה).

אולי תופתעו לגלות שטיפולי הסרת שיער רבים מתקיימים בקליניקות קוסמטיקה ואסתטיקה הנגישות לציבור הרחב ולעיתים הם אף זולים יותר מאלו המוצעים במכונים הגדולים.