יעילות טיפולי הסרת שיער

הסרת שיער

ישנם מכשירים רבים המשמשים לטיפול הסרת שיער. המכשירים השונים מתבססים על אנרגיית אור, אנרזיית לייזר ועוד. מחקר שבחן את יעילותם של המכשירים השונים מצא שטיפול הסרת שיער היעיל ביותר הוא זה הנעשה תוך שימוש במכשיר לייזר ובמכשור מבוסס אור.
מחפש מידע אודות יעילות טיפולי הסרת שיער?
מלאו את הטופס המצורף וקליניקות נבחרות ייצרו איתכם קשר בתוך זמן קצר.
חבר בקופת חולים:
 כללית
 מכבי
 מאוחדת
 לאומית
 מאשר/ת שיועץ ניתוחים יצור עימי קשר ומסכים לתנאי השימוש.
מחקר: יעילות טיפולי הסרת שיער
אנשים רבים מורידים שיער עודף מגופם לצרכים אסתטייים. התופעה המתרחבת מביאה גם להתרחבות של תחום המכשירים המשמשים להסרת שיער, מכשירים העושים שימוש באנרגיות שונות שמטרת כולן להרוס את זקיקי השיערה.   

מחקר חדש לקח על עצמו לבחון מהי שיטת הסרת השיער הטובה ביותר או היעילה ביותר. כמו כן, בחן המחקר את תופעות הלוואי השונות המופיעות אחר כל טיפול.   המכשירים שהושוו במסגרת המחקר היו אלכסנדריט (alexandrite), לייזר (Nd:Yag), רובי (Ruby), דיודה (Diode), ומכשירים העושים שימוש בזרמי אור מועצמים ( Intense pulsed light - IPL).  

ממצאי המחקר הראו כי השימוש בלייזר ובאנרגיית אור הביאו להפחתה בשיעור כבר אחרי שישה חודשים. כמו כן הם מצאו כי ככל שתדירות הטיפולים עולה כך עולה גם יעילותם.   

המחקר שפורסם ב- Journal of the European Academy of Dermatology and Venereology הוסיף שיעילות טיפול הסרת שיער לטווח ארוך הייתה טובה יותר באופן משמעותי משיטות ותיקות ופשוטות יותר כגון גילוח ושעווה.   

מבין כל המכשירים נמצא כי מכשירי לייזר דיודה ואלכסנדריט היו המשפיעים ביותר על הפחתה בצמיחת השיער לאחר 6 חודשי טיפול, ומכשירי לייזר רובי ו- Nd:Yag השפיעו גם הם, אך במידה פחותה.  

מבחינת תופעות הלוואי - נמצא כי תופעות הלוואי המוכרות כגון עקצוץ ואדמומיות מצויות בכל הטיפולים, אך אלו תופעות חולפות אשר מופיעות בתדירות נמוכה.  

סיכום תוצאות המחקר
ניתוח הממצאים העלה כי המכשירים היעילים ביותר להסרת שיער לטווח ארוך הינם מכשירי לייזר אלכסנדריט ודיודה. גם מכשירים המבוססים על אנרגיית אור מועצמת (IPL) היו אפקטיביים, אך פחות ממכשירי הלייזר.