יתרונות ניתוח הקטנת חזה

כיצד ניתוח הקטנת חזה תורמת לאיכות החיים של האישה

בזמן שאידיאל היופי המערבי מדבר על חזה גדול ונשי והביקוש לניתוחים פלסטיים כניתוח הגדלת חזה ממריא לשמיים ישנן מי שדווקא מבקשות לעבור ניתוח הקטנת חזה. ניתוח חזה זה הוא בעל השפעה דרמית על חייהן של נשים רבות והוא גורם מפתח לעליה באיכות חייהן. רוצים לדעת למה?
מחפש מידע אודות יתרונות ניתוח הקטנת חזה?
מלאו את הטופס המצורף וקליניקות נבחרות ייצרו איתכם קשר בתוך זמן קצר.
חבר בקופת חולים:
 כללית
 מכבי
 מאוחדת
 לאומית
 מאשר/ת שיועץ ניתוחים יצור עימי קשר ומסכים לתנאי השימוש.

לאחר שנים רבות של מחקר ומעקב אחר נשים שעברו ניתוח הקטנת חזה ניתן לומר בודאות כי לניתוח הקטנת חזה יתרונות רבים והוא משפר את איכות חייהן של הנשים שעוברות אותו.

כיום ידוע ומדובר על החסרונות שיש לחזה גדול בהם גרימת כאב גב, עקמת, בעיות במתיחת עור, כאבי ראש, הגבלה ביכולת לעשות פעילות ספורטיבית ולתפקד באופן יום יומי. לאחר ניתוח הקטנת חזה רבות מהתופעות הללו נעלמות וניתן להתחיל בתהליך שיקום של תופעות לוואי המאפיינות חזה גדול דוגמת עקמת.

בין השינויים החיוביים הרבים שמתרחשים לאחר הקטנת חזה ניתן למנות:
הפחתה בכאבי הגב, כתפיים וצוואר -
בעקבות הניתוח שמקטין את נפח השדיים ואת המסה שלהן פוחתים באופן משמעותי כאבי גב, כתפיים וצוואר שנבעו מכובד משקלו של החזה שמשך את כל אזור בית החזה העליון קדימה ולמטה.

עלייה בתחושת הערך העצמי -
מחקרים חדשים מצביעים על עלייה בתחושת הערך העצמי של מטופלות שעברו ניתוח הקטנת חזה. נראה כי העלייה בערך העצמי נובעת מתחושת הנוחות שהן מתחילות לחוש בגופן לאחר שנים של הסתרת הגוף והתמודדות עם תגובות הסביבה. 

יציבה טובה יותר -
הפחתה בנפח השד משפרת משמעותית את היציבה ושיווי המשקל של האישה.

השפעה חיובית פסיכולוגית -
לפי מחקרים לניתוח הקטנת חזה השפעות פסיכולוגיות חיוביות גדולות. גם כאן יש קשר בין גוף ונפש, גם מבחינה רפואית האישה מרגישה טוב יותר לאחר הניתוח ומגוון תופעות לוואי שסבלה מהן נעלמות או מופחתות וגם מבחינה רגשית היא חשה ביטחון בגוף וביכולת העצמי שלה.

רמת אנרגיה גבוהה יותר -
לאחר הפחתה במשקל החזה משימות תפקודיות יומיומיות נעשות קלות יותר ויש תחושה של עלייה ברמת האנרגיה ואפילו קלילות. דוגמא לכך היא סחיבה של קניות - הכובד של החזה הגדול נעלם וכך גם ההפרעה הפיזית שהוא מציב בקדמת הגוף.

מידת השינויים משתנה בין אישה לאישה ותלויה פעמים רבות בגודל החזה המקורי שהיה לה, בתופעות הלוואי מהן סבלה ובציפיות שהיו לה טרם הניתוח. עם זאת, עדיין ניתן להגיד בכללה ולדייק - שכל הנשים שעוברות ניתוח הקטנת חזה מבחינה בריאותית או רגשית מרגישות בשיפור באיכות חייהן.