בגדי לחץ אחרי ניתוח פלסטי

חגורת לחץ, חזיית לחץ, חליפת לחץ וביגוד מומלץ לאחר ניתוח פלסטי

לאחר מעבר של ניתוח פלסטי יש לבצע מספר התאמות של ארון הבגדים. הכוונה היא לא רק לבגדים במידה קטנה יותר (אחרי ניתוח שאיבת שומן) או במידה גדולה יותר (אחרי ניתוח הגדלת חזה), אלא לבגדים המותאמים אישית למטופל ומסייעים בהחלמתו.
מחפש מידע אודות בגדי לחץ אחרי ניתוח פלסטי?
מלאו את הטופס המצורף וקליניקות נבחרות ייצרו איתכם קשר בתוך זמן קצר.
חבר בקופת חולים:
 כללית
 מכבי
 מאוחדת
 לאומית
 מאשר/ת שיועץ ניתוחים יצור עימי קשר ומסכים לתנאי השימוש.
מגוון הבגדים המומלצים לאחר ניתוחים פלסטיים הם בגדי לחץ כחגורת לחץ, חליפת לחץ, חזיית לחץ וכדומה.
לבגדי הלחץ מספר יתרונות שבגינם הם מומלצים ללבישה:
הגנה על הרקמות הפתוחות ועל הצלקות המתאחות - חליפת לחץ מכסה באופן מוחלט את אזור הניתוח ומונעת ממפגעים חיצוניים לפגוע ברקמות העדינות ובעור המתחדש.

סיוע בריפוי הצלקות - מעבר להגנה שמעניק בגד הלחץ הוא מסייע גם להחלמה ולאיחוי נכון ומהיר של הרקמות. הלחץ שמופעל עליהן מונע התפתחות צלקות בולטות וכן אינו מאפשר לרקמות תזוזה כך שהאיחוי הוא מדוייק ואחיד.

שיפור זרימת הדם - חגורת לחץ, חזיית לחץ ודומיהן משפרות את זרימות הדם באזור הניתוח, עליו הן מולבשות. זרימת הדם המשופרת מפחיתה תופעות לוואי ומסייעת לחידוש העור.

הורדת נפיחות - בשל הלחץ שמופעל על העור וזרימת הדם המשופרת יורדת גם הנפיחות שמופיעה לאחר ניתוחים פלסטיים.

הקלה על כאבים - כיוון שחליפת הלחץ מאפשרת תנועה מוגבלת של אזור הניתוח ומקבעת אותו כפי שעיצב המנתח הפלסטי, היא גם מונעת כאבים מיותרים מהמטופל ולמעשה שומרת עליו.

מתי לובשים את בגד הלחץ?
את הביגוד המתאים יש ללבוש מייד לאחר הניתוח, כאשר מנתחים פלסטיים רבים מבקשים מהמטופלים להכין את הבגד מבעוד מועד ולהביאו לחדר הניתוח. את חליפת הלחץ יש ללבוש כשבועיים לאחר הניתוח ולעיתים אף יותר, בהתאם להמלצת הרופא ולסוג הניתוח הפלסטי.

סוגי חליפות לחץ ובגדי לחץ לאחר ניתוח
מכנסון לחץ
מטופלים שעברו ניתוח עיצוב ישבן, מתיחת ירכיים או שאיבת שומן מהירכיים ילבשו לאחר הניתוח מעין מכנסון בעל מותן גבוהה המתארך עד הברך ומחזיק את כל אזור הירכיים והישבן ותומך בתוצאות הניתוח. התחושה שנותן המכנסון היא כשל מחטב, אך הוא מותאם למטופלים אחרי ניתוח ונעים למגע. בממוצע לובשים את המכנסון כשלושה שבועות לאחר הניתוח.

חגורת בטן
לאחר ניתוח שאיבת שומן וניתוח מתיחת בטן על המטופלים ללבוש חגורת בטן היושבת על הבטן התחתונה, אזור המותן והגב התחתון ומסייעת באיחוי הרקמות, הורדת הנפיחות, תמיכה בשרירי הבטן המהודקים ובעור. לחגורת בטן חשיבות גדולה בתמיכה בשרירים ובתנועות המטופל ובתמיכה בגב, כאשר המטופל נמצא בתנוחות ישיבה. קניית חגורת לחץ נעשת טרם הניתוח.

חזיית לחץ
חזיית לחץ נלבשת לאחר ניתוח הגדלת חזה, ניתוח הרמת חזה וניתוח הקטנת חזה. החזייה תומכת בחזה החדש והמעוצב וברקמות העדינות ומקבעת את צורת החזה החדש כפי שקבע המנתח הפלסטי. חזיית לחץ שומרת על החזה ומאפשרת לו להחלים, תוך מניעה של היווצרות סימני מתיחה על העור. מטופלות רבות מדווחות על נוחות רבה בעת לבישת חזיית התמיכה.

את חזיית לחץ לובשות המטופלות כחודש עד שנה מיום הניתוח, בהתאם להמלצת המנתח הפלסטי ולסוג הניתוח שעברו. קניית חזיית לחץ נעשת טרם הניתוח, כך שתהיה מוכנה להחלמה.

גופיית לחץ
מטופלים גברים שעברו ניתוח הקטנת חזה לגבר, גניקומסטיה, ילבשו גופיית לחץ על גופם שתקבע את העור ואת שרירי החזה במנח החדש. גופיית הלחץ מסייעת גם בצמצום הצלקות, הפחתת נפיחות ואיחוי מהיר ומדוייק של הרקמות.

שרוולון לחץ
ניתוחים פלסטיים דוגמת ניתוח מתיחת זרועות כוללים בסיומם לבישה של שרוולון המתלבש על אזור הניתוח ולוחץ עליו. השרוולון מקבע את השרירים ואת העור ומונע פתיחה של התפרים באזור רגיש ותנועתי זה.