מהו פילינג

שלושה סוגי פילינג כימי

פילינג הוא טיפול הגורם לכוויה מבוקרת בעור, המביאה להרס תאי העור וקילופם, לצורך צמיחה והתחדשות של תאי עור. הפילינג השטחי מביא לקילוף שכבת העור העליונה - אפידרמיס, פילינג בינוני גורם לקילוף תאי העור עד לשכבת הדרמיס, והפילינג העמוק מגיע על לחלק העמוק של שכבת הדרמיס ומביא לקילוף של תאי עור רבים. טיפול בפילינג אינו נקודתי, אלא מבוצע על שטח פנים נרחב, לרוב על פני הפנים כולם. 

לאחר שהעור נכווה ומתקלף מתחילים לצמוח תאי עור חדשים בשכבת האפידרמיס, בעור בשכבת הדרמיס נוצרים סיבי קולגן חדשים. הפגיעה בעור מביאה להתחדשות וליצירה של חומרים רבים החיוניים לעור ומקנים לו מראה צעיר, חלק וגמיש. 
כאשר עוברים פילינג יש לשים לב כי הוא נעשה על ידי גורם מקצועי ומיומן שיוכל לשמור על העור מפני הצטלקות.
מחפש מידע אודות מהו פילינג?
מלאו את הטופס המצורף וקליניקות נבחרות ייצרו איתכם קשר בתוך זמן קצר.
חבר בקופת חולים:
 כללית
 מכבי
 מאוחדת
 לאומית
 מאשר/ת שיועץ ניתוחים יצור עימי קשר ומסכים לתנאי השימוש.
שלושה סוגי פילינג כימי
פילינג שטחי - מטרת הטיפול היא הסרה של כתמי עור עדינים ונגעים חיצוניים על העור. במסגרת טיפול פילינג שטחי מסירים את שכבר העור העליונה (אפידרמיס) שבה תאים מתים. הטיפול מבוצע על ידי קוסמטיקאיות תוך שימוש בחומצת חלב. הוא כולל ניקוי של העור, מריחת החומר הפעיל על העור, השארת החומר למשך מספר דקות על העור ואז הסרה שלו. המטופלים מרגישים צריבה קלה של העור בזמן שהחומר הפעיל עושה את עבודתו.

העור אדמומי ופגוע למשך כמה ימים, עד שמתחילים לצמוח תאי עור חדשים. לעיתים ניתן לראות גם קילוף של העור. יש להגן על העור מפני קרני השמש ולשמור עליו נקי.
התוצאות של הטיפול באות לידי ביטוי כמה ימים אחר כך, כאשר שכבת עור חדשה נוצרה והעור מבריק ויפה. הכתמים בהירים יותר ולעיתים נעלמים. מי שמעוניין בתוצאות טובות מומלץ לו לחזור על הטיפול פעם בחודש פחות או יותר.

חשוב לציין שפילינג שטחי הוא טיפול שנחשב בטוח, הפגיעה בעור מבוקרת ולרוב אין לו תופעות לוואי.

פילינג בינוני - מטרת הטיפול היא הסרת כתמי שמש (פיגמנטציה) וכתמי גיל מהעור. במסגרת טיפול זה המבוצע על ידי רופא עור או פלסטיקאי מניחים על העור חומר פעיל המכונה חומצה טריכלורואצטית שהינה בריכוז של 35% (בערך פי שתיים מזה של חומצת החלב בה משתמשים בפילינג השטחי). פילינג בינוני פוגע בשגכבת העור עד לדרמיס ועליו להיות מבוקר הרבה יותר על מנת שלא ליצור בעור הצטלקות.

גם בטיפול זה מנקים את הפנים ומורחים עליהם את החומר הפעיל. המטופלים חשים צריבה משמעותית יותר ועל מנת להרגיע אותה מורחים בסיום הטיפול וזלין שמרגיע, מקרר את העור וכן יוצר מעין שכבת מגן בין העור הפגוע לסביבה החיצונית.

ההחלמה מפילינג בינוני יכולה לקחת כמה ימים ואפילו שבועות, בהתאם לריכוז החומר. בתחילה הפנים אדומים ונראים פגועים. הקילוף והאדמומיות כה חזקים שממליצים לקחת מספר ימי מחלה ולהישאר בבית עד שהמצב נרגע (פחות או יותר שבוע).
לאחר ההחלמה צומח עור חדש ויפה נטול כתמים, בריא ומבריק. טיפול זה נחשב לבטוח ואין בו כמעט תופעות לוואי, זאת בתנאי שמקפידים שמי שיבצע אותו הינו אדם מורשה ומיומן.

פילינג עמוק - מטרת הטיפול היא הסרת כל סוגי כתמי העור (פרט לכתמי לידה). טיפול פילינג כימי עמוק הינו טיפול בו נעשה שימוש בחומר בריכוז גבוה ביותר העומד על 88%. בשל כך מי שמבצעים אותו הם פלסטיקאים בלבד.

פילינג עמוק מביא לקילוף של העור עד לשכבה העמוקה של הדרמיס, כך שכל האכתמים והנגעים בעור מוסרים והתחושה היא שנוצר עור חדש לחלוטין.
הטיפול נערך באופן שונה מיתר טיפולי הפילינג, הוא מבוצע בחדר ניתוח, שכן החומר הםעיל הינו חומר רעיל ויש לנטר את המטופל לאורך כל הטיפול. מבחינת כאבים, דווקא בטיפול זה אין כמעט כאב שכן החומר עצמו גורם לתחושת אלחוש על פני העור.

ההחלמה לוקחת לפחות שבועיים כאשר הימים הראשונים קשים והמטופל עלול לחוש כאבים אותם ניתן להרגיע באמצעות משככי כאבים. לאחר שבועיים העור צומח מחדש וניתן לראות התוצאה.
בשיטה זו נוקטים רק במקרים בהם מעוניינים להסחר כתמים עמוקים ואפילו קמטוטים, שכן, בכל מצב אחר הפילינג הבינוני צריך להספיק. בכל אופן חשוב ביותר לגשת לרופא מיומן.
צור קשר עם המוסדות המובילים בארץ למהו פילינג
פרפקט שירותי רפואה אסתטית
פרפקט שירותי רפואה אסתטית
מיקום בארץ: פתח תקווה
 מאשר/ת שיועץ ניתוחים יצור עימי קשר ומסכים לתנאי השימוש.