מומחה לשיקום הפה

לפני טיפול שיניים שיקומי פונים למומחה לשיקום הפה

לא כל רופא שיניים הוא רופא שיניים מומחה, ולא כל מומחה ברפואת שיניים הוא מומחה לשיקום הפה. מבין רופאי השיניים המומחים, רופא המומחה לשיקום הפה הוא מומחה איכותי בעל המבט הרחב והכולל על תהליכי הטיפול בשיניים מההיבטים האסתטיים והתפקודיים. טיפול אצל מומחה לשיקום הפה יהיה מוצלח ויחסוך לכם כסף.
מחפש מידע אודות מומחה לשיקום הפה ?
מלאו את הטופס המצורף וקליניקות נבחרות ייצרו איתכם קשר בתוך זמן קצר.
חבר בקופת חולים:
 כללית
 מכבי
 מאוחדת
 לאומית
 מאשר/ת שיועץ ניתוחים יצור עימי קשר ומסכים לתנאי השימוש.
הבדל בין רופא שיניים רגיל למומחה לשיקום הפה
כיום פועלים בישראל כ- 8000 רופאי שיניים. מתוכם רק כ- 100 נחשבים למומחים לשיקום פה. על מנת להפוך לרופא שיניים מומחה יש לסיים לימודי רפואה רגילים שאורכים שש שנים, ובסיומן על רופא השיניים לפנות לעוד ארבע וחצי שנים של התמחות בשיקום פה. ואם לא די בכך, בשביל להיחשב לרופא שיניים מומחה לשיקום פה צריך גם לעבור שתי בחינות הסמכה של משרד הבריאות.

מומחה לשיקום הפה לומד מגוון רחב של טיפולי שיניים על מנת שיוכל לראות את התהליך הטיפולי מתחילתו ועד סופו ולייעץ למטופל בתור מומחה שרואה את כל התהליך הטיפולי לנגד עיניו. בסיום הלימודים, מומחה לשיקום הפה יכול לעסוק במגוון רחב של טיפולים מהפשוטים ביותר כמו כתרים, הלבנות וסתימות ועד לטיפולי שיניים יותר מסובכים כמו השתלות שיניים, השלמות שיניים ועוד.

מתי כדאי לפנות למומחה לשיקום הפה?
בשל הכשרתו הרחבה של מומחה לשיקום הפה, מומלץ להיוועץ עמו לפני שפונים לטיפול מורכב שכרוך במספר פעולות אשר נמשכות לאורך זמן. המומחה לשיקום הפה ממליץ לאיזה מומחה שיניים רצוי לגשת לצורך הטיפול ומה יש לעשות. לרוב, התייעצות עם מומחה לשיקום הפה משפרת את סיכויי ההצלחה של הטיפול. כמו כן, טיפול שמסתבך בגלל תכנון לקוי או ביצוע כושל יכול לעלות למטופל או משפחתו הרבה כסף, לכן מומחה לשיקום הפה אשר ממליץ באופן מקצועי על מהלך הטיפול יכול להיות מאוד חסכוני בטווח הארוך.

למה יש מעט מומחים לשיקום פה?
כיום מותר לכל רופא שיניים מורשה לערוך סוגים שונים של טיפולים, גם אם הוא לא התמחה בהם. לכן, חשוב לבדוק את ההסמכה של הרופא שמטפל בכם. כמו כן, כדאי לבדוק אם תחום ההתמחות שלו. ישנם רופאים אשר מציגים את עצמם כמומחים אך כדאי לבדוק אם אכן הם עברו את ההסמכות של מומחים ובייחוד אם הם מומחים לשיקום הפה. כל זאת ניתן לבדוק דרך האתר של משרד הבריאות או דרך האתר של איגוד הישראלי לשיקום הפה. אם תרצו שהמרפאות בהן עובדים המומחים יחזרו אליכם, מלאו את הטופס באתר ניתוחים.

אל תתפשרו על בריאות השיניים שלכם, בטיפולי שיקום פנו למומחה לשיקום הפה.