מחקר קליני על דיאטה וצלוליט

צלוליט

מחקר חדש העוסק בקשר שבין צלוליט לדיאטה פורסם בעיתון - Plastic and Reconstructive Surgery, the medical journal of the American Society of Plastic Surgeons. המחקר עסק, כמשתמע משמו, בקשר שבין דיאטה לבין תופעת הצלוליט ומטרתו הייתה לבדוק כיצד תשפיע דיאטה על רמת הצלוליט בגופן של הנשים המשתתפות במחקר.
מחפש מידע אודות מחקר קליני על דיאטה וצלוליט?
מלאו את הטופס המצורף וקליניקות נבחרות ייצרו איתכם קשר בתוך זמן קצר.
חבר בקופת חולים:
 כללית
 מכבי
 מאוחדת
 לאומית
 מאשר/ת שיועץ ניתוחים יצור עימי קשר ומסכים לתנאי השימוש.
על הקשר שבין דיאטה לצלוליט
הקשר שבין דיאטה וצלוליט מעניין כבר שנים רבות את החוקרים ואת הקהל הרחב. נשים וגברים רבים משתמשים בדיאטה כדרך להפחתת והעלמת הצלוליט כאשר עדיין לא ברור האם היא באמת מסייעת להעלמת התופעה.  

באופן כללי צלוליט אינו נובע מעודף של תאי שומן אשר התרכזו באזור ולכן שאלת הדיאטה כמסייעת בפתרון מוטלת בספק.  

מחקר על דיאטה וצלוליט
המחקר החדש עקב אחר 29 נשים אשר הסכימו להשתתף במחקר ונכנסו לתוכנית להפחתת שומן. התוכנית כללה מספר סוגי דיאטות בהן דיאטת נוזלים, דיאטת צלוליט, דיאטה דלת שומן ועבור הנשים בעלות משקל היתר הרב מעבר של ניתוח קיצור קיבה.  

החוקרים עקבו אחר הנשים וכאשר אלו הגיעו לירידה ממוצעת של 12.5 קילוגרמים הם בדקו את רמת הצלוליט שלהן, ביחס לרמתו טרם התחלת הדיאטה.  

תוצאות הבדיקה הראו כי 17 מתוך 29 הנבדקות הראו שיפור ניכר בתופעת הצלוליט שהחלה להיעלם בעוד 9 נשים הראו החמרה של תופעת הצלוליט.  

נמצא כי 17 מהנשים אשר הראו שיפור ניכר בהפחתת הצלוליט עקב הדיאטה היו אותן נשים שהחלו את הניסוי עם BMI גבוה, משמע עם אחוזים גבוהים של עודף משקל. נשים אלו הפחיתו כמות ניכרת של שומן עודף מאזור הירכיים ומראה הצלוליט שלהן הטשטש.  

9 הנשים שהראו החמרה של התופעה בעקבות הדיאטה היו נשים בעלות BMI התחלתי נמוך, משמע בעלות עודף שומן קטן. נשים אלו איבדו מעט מהשומן העודף באזור הירכיים, וכאמור התוצאה היתה החמרה של הצלוליט.  

בנוסף, החוקרים מצאו כי אובדן של אלסטיות העור לאחר הפחתה של המשקל הוא אחד הגורמים החשובים להחמרה של תופעת הצלוליט. בפועל עור שאינו גמיש ונמתח על פני רקמת השומן בעלת הגבשושיות למעשה מדגיש את את הגבשושיות ואת הצלוליט.  מכאן שדיאטה אשר אינה מגובה בפעילות גופנית או עיסוי שמסייע לגמישות העור יכולה להחמיר את הנראות של תופעת הצלוליט.