חמש מחשבות שגויות בנוגע לצלוליט

צלוליט

תופעת הצלוליט מטרידה אשים רבים, נשים וגברים כאחד. כיוון שהתופעה מעסיקה כה רבים היא קרקע פוריה לשמועות, מחשבות גויות ומחקרים הסותרים האחד את השני. במאמר הבא תוכלו להבין מהן חמש המחשבות השגויות בנוגע לצלוליט.
מחפש מידע אודות חמש מחשבות שגויות בנוגע לצלוליט?
מלאו את הטופס המצורף וקליניקות נבחרות ייצרו איתכם קשר בתוך זמן קצר.
חבר בקופת חולים:
 כללית
 מכבי
 מאוחדת
 לאומית
 מאשר/ת שיועץ ניתוחים יצור עימי קשר ומסכים לתנאי השימוש.
ניתוח פלסטי לצלוליט
מנתחים פלסטיים מדווחים כי לא פעם נכנס למשרדם אדם המבקש פגישת ייעוץ על מנת לעבור ניתוח פלסטי לצלוליט. האדם בטוח כי הרופא הפלסטי יפרוש בפניו אינספור אפשרויות לטיפול בבעיה וכל שעליו לעשות הוא רק לבחור אחת מהן.   אמונה זו שהמנתחים הפלסטיים יכולים בעזרת ניתוח פשוט להעלים את תופעת הצלוליט היא שגויה. כיום אין ניתוח פלסטי אשר מטפל בתופעה והמנתחים הפלסטיים עומדים חסרי אונים בפניה.  

פעילות גופנית נגד צלוליט
אנשים רבים בטוחים ששמירה על פעילות גופנית וריבוי בספורט יעלימו את הצלוליט או ימנעו אותו. זו טעות. תופעת הצלוליט אינה קשורה לפעילות גופנית וניתן לראות אותה גם על גופן של מתעמלות צעירות, שריריות ורזות.

התעמלות היא כמובן מבורכת, מחזקת את הגוף ואת היציבה, אבל היא לא זו שתביא לפתרון בעיית הצלוליט.  

ממחר דיאטה
יש אנשים שמתכננים את הדיאטה שלהם לפי הופעת הצלוליט. זה הזמן להגיד באופן חד וברור שדיאטה אינה תרופת נגד צלוליט. היא אינה מונעת אותו ואינה מפחיתה אותו באופן גורף. מובן ששמירה על אורח חיים בריא ותזונה מאוזנת היא תמיד רצויה ושווה לדעת שהשמנת יתר יכולה להחמיר את הצלוליט.   

צריך לשתות מים
אנשים רבים מאמינים ששתייה מרובה של מים תסייע בהעלמת תופעת הצלוליט. הדבר אינו נכון. שתייה מרובה היא מומלצת, היא עוזרת לגוף במיוחד במצבים בהם הוא מאבד מים דוגמת חודשי הקיץ, בעת פעילות גופנית וכדומה. עבור צלוליט היא לא ממש מסייעת.  

חשוב לדעת שריבוי נוזלים שאינם יוצאים מהגוף ורק מאספים בו אינם בריאים ויכולים ליצור בעיות חדשות בגוף. עודפי נוזלים יכולים לגרום לבצקות ואפילו להרעלת מים. אם כן אין מה להעמיס על הגוף מים, אלא לצרוך אותם באופן מאוזן.   

רק נשים סובלות מצלוליט
לא. לא רק נשים סובלות מצלוליט, גם גברים סובלים מהתופעה. רק מה, מרבית הגברים לא הולכים עם בגד- ים קטן לחוף הים ולכן הצלוליט שלהם אולי פחות בולט לקהל הרחב.