א' ב' של צלוליט

כל המילים שקשורות לצלוליט ולטיפול בו

תופעת הצלוליט היא תופעה שרבים נוטים לחשוב עליה, לקלל אותה וגם להתבלבל בה. הבלבול הוא החל בשמה "צלוליט" או "צלוליטיס" וכלה במשמעות התופעה - שומן עודף? בעיה בעור?. מילון והסברים להבנת תופעת הצלוליט יסדרו מעט את הדברים.
מחפש מידע אודות א' ב' של צלוליט?
מלאו את הטופס המצורף וקליניקות נבחרות ייצרו איתכם קשר בתוך זמן קצר.
חבר בקופת חולים:
 כללית
 מכבי
 מאוחדת
 לאומית
 מאשר/ת שיועץ ניתוחים יצור עימי קשר ומסכים לתנאי השימוש.
1.שם התופעה: צלוליט! השם של התופעה שכולם מדברים עליה הוא צלוליט. המונח צלוליטיס, איתו כולם מתבלבלים מתייחס לדלקת אקוטית של רקמת החיבור התת עורית. לעוצמת זאת צלוליט היא התופעה בה מופיע עור במרקם לא הומוגני (כמו של תפוז) עם גבשושיות.  

2.מה זה צלוליט? צלוליט היא הצטברות תאי שומן שאינם נמסים מתחת לעור, מה שמקנה לו מראה גבשושי כמו של קליפת תפוז. מדובר בתופעה שכיחה ביותר ש-90 אחוז מהאוכלוסיה סובלת ממנה.  

3.מי סובל מצלוליט? גברים ונשים כאחד סובלים מתופעת הצלוליט. לרוב ניתן לראות את התופעה אצל נשים, בעיקר בגיל העמידה. באופן מפתיעה תופעה זו מופיעה הן אצל אנשים בעלי עודף משקל והן אצל כאלו הנחשבים רזים, מה שמצביע על כך ששומן עודף אינו הגורם לבעיה.   

4.מה קורה מתחת לעור? כאמור הצלוליט הוא תאי שומן שמאוחסנים ואינם מתפנים ברקמה שמתחת לעור. ההצטברות שלהם היא שגורמת לגבשושיות ולמראה עוד התפוז. בדרך כלל הטיפול בצלוליט מנסה להמיס את תאי שומן אלו ועל ידי כך לגרום להם לנוע ולהתפרק באופן טבעי ולפזר את ההצטברות ואת הסמפטום הנראה לעין.

5.כיצד צלוליט נוצר? רקמת שומן הנמצאת מתחת לעור היא חלק ממערכת הגוף של כולם, אנשים בעלי מבנה גוף רזה או שמן. רקמת שומן זו מחוברת אל העור על ידי סיבי קולגן. כאשר קורה משהו לסיבים, הם נמתחים או נשברים מרקם הרקמה הופך להיות גבשושי ולא הומוגני, ומצבורים של שומן מתחילים "להיתקע" בו ולהיראות על פני העור כגבשושיות. הסיבה לעובדה שסיבי הקולגן נשברים עדיין לא ידועה.  

6.באיזה אזורים נמצא הצלוליט? לרוב ניתן לראות את הצלוליט בעיקר ב: ירכיים, ישבן ומותניים. אזורים אלו נחשבים אזורים בגוף שקשה לעבוד עליהם, ולכן פעמים רבות מקשרים בין תופעת הצלוליט לבין העובדה שהאזורים אינם חטובים או שיש בהם שומן עודף.  

7.איך מעלימים את הצלוליט? זו שאלת מיליון הדולר. כיוון שלא ברור לגמרי למה הוא נוצר הטיפולים בצלוליט גם הם לא פעם בגדר ניחוש. קיים מגוון גדול של טיפולים בצלוליט שחלקם נחשבים טובים יותר וחלקן טובים פחות. מה שבטוח הוא שהרבה אנשים מוציאים כסף רב על מנת להיפטר מהצלוליט ולעיתים חברות האסתטיקה מנצלות זאת. מרבית הטיפולים המוצלחים בתחום גורמים להמסה של מצבורי השומן ומסייעים לגוף להפוך אותם לפסולת ולפרק אותם, במקביל הטיפולים מביאים לחידוש זרימת הדם באזור ולהתחדשות העור כמו גם להתחדשות סיבי הקולגן.

לפני שאתם מחליטים על טיפול בצלוליט, קראו עליו, הרחיבו את הידע והתיעצו האם שווה להשקיע בו כסף.