מכשירי הסרת שיער בלייזר

מידע מקיף על מכשירים להסרת שיער בלייזר

אחד המדדים העיקריים להצלחת טיפול הסרת שיער בלייזר הוא איכות המכשיר שבו נעשה הטיפול. להלן סקירה קצרה על כמה מהמכשירים להסרת שיער שנעשה בהם שימוש במכונים המובילים בארץ.

מחפש מידע אודות מכשירי הסרת שיער בלייזר?
מלאו את הטופס המצורף וקליניקות נבחרות ייצרו איתכם קשר בתוך זמן קצר.
חבר בקופת חולים:
 כללית
 מכבי
 מאוחדת
 לאומית
 מאשר/ת שיועץ ניתוחים יצור עימי קשר ומסכים לתנאי השימוש.

מכשירי הסרת שיער בלייזר
כל המכשירים להסרת שיער בלייזר עובדים על אותו עיקרון של קרן אור שנשלחת לזקיק השערה ומחממת את המלנין כך ששורש השערה נהרס וצמיחת השערה מופסקת. אולם, קיימים מספר מכשירים בשוק ולכל אחד מהם גם כמה תכונות ייחודיות המשרתות את המטרות להן נועד.

לייטשיר (LightSheer)
לייטשיר הוא מכשיר הסרת שיער שיוצר על ידי חברה ישראלית בשם לומניס. הוא היה מהמכשירים הראשונים שיוצרו על מנת להסיר שיער בלייזר ונחשב לאחד המכשירים הפופולאריים בתחום. לייטשיר קיבל אישור לשימוש של ה- FDA. המכשיר עצמו נראה כמו שפופרת שמחוברת למכונה. מתוך השפופרת יוצאות קרני הלייזר באורך 810 ננומטר. ביחד עם פעילות הלייזר, הלייטשיר מקרר את איזור הטיפול, וזאת על מנת שלא יוצרו בו כוויות. ניתן להשתמש במכשיר למגוון רחב של גווני עור, כאשר יש לכל גוון סוג טיפול ייחודי.

אלקסנדרייט (Alexandrite)
מכשירים דומים: EpiTouch Plus, Apogee, GentleLASE
מכשיר זה נמצא בשימוש רב בעולם ונחשב למהיר מבין סוגי הלייזר. היתרונות של אלקסנדרייט בתחום הסרת שיער הם בכך שהוא טוב בהסרת שערות דקות שמכשירים אחרים להסרת שיער בלייזר מתקשים להסיר, וכמו כן הוא יעיל במידה רבה לטיפול במטופלים בעלי גוון עור בהיר. החסרונות של אלקסנדרייט הם בכך שהוא לא מתאים לבעלי גוון עור כהה וכן אחת מתוצאות הלוואי שלו היא שינוי של גוון העור לבהיר או כהה.

רובי (Ruby)
מכשירים דומים: RubyStar, EpiPulse Ruby, Palomar E2000,
רובי הינו אחד מהמכשירים הוותיקים שנמצאים היום בשימוש להסרת שיער. הוא עובד על קרן לייזר של 694 ננומטר. סוג זה של מכשיר מתאים לאנשים בעלי גוון עור בהיר (מידה 1-2 בסולם פיצפטריק). היתרונות של מכשיר הרובי להסרת שיער בלייזר הם בכך שהוא נותן פתרון טוב לטווח הרחוק, הוא יחסית פחות כואב, השיער שצומח חזרה דליל מאוד ויש לו מכשיר שמקרר את העור על מנת להפחית בכוויות. החסרונות של רובי הם בכך שהוא לא מתאים לבעלי גוון עור כהה, הוא מכסה שטח מועט בכל טיפול, הטיפול בו לוקח יותר זמן ויש סיכון לפגיעה בעור. כיום יש מכשירים טובים יותר מהרובי שנמצאים בשימוש.

דיודי (Diode)
מכשירים דומים: Epistar MeDioStar, Light Sheer, LaserLite, Apex 800, SLP 100, F1 Diode
מכשיר להסרת שיער לייזר דיודי מצטיין באורך גל גבוהה ובכך הוא יעיל במיוחד כאשר מסירים שיער בגוונים עור כהים. המכשיר מצטיין בכך שהוא מכסה איזור נרחב ולכן יכול להעניק טיפול מהיר באזורי גוף גדולים. אך חסרונו של המכשיר הוא בכך שלעיתים רחוקות המטופלים בדיודי מדווחים על הופעה של תופעות לוואי של כוויות, נפיחויות ואדמומיות.

יאג (Nd Yag)
מכשירים דומים: CoolGlide, Athos, Medlite IV, Varia, Lyra, Image
מכשיר זה להסרת שיער בלייזר מתאים לכל סוגי העור, כולל עור שזוף. כמו כן המכשיר מחסה במהירות אזורים נרחבים בגוף. החיסרון המרכזי של מכשיר הסרת שיער בלייזר יאג הוא שמטופלים שעברו הסרת שיער ביאג, דיווחו על חוסר נוחות רבה יותר ממכשירים אחרים וכן שהוא נמצא פחות יעיל על שיער בהיר או עדין. הוא הוכח במחקרים רבים כמעכב צמיחה של שיער באופן משמעותי, אך בפחות יעילות לטווח הארוך.