משחה נגד צלקות

משחה נגד צלקות מסייעת בטשטוש שלהן ומומלצת לאחר ניתוחים פלסטיים

אחד הסיכונים בניתוחים פלסטיים, אם לא הסיכון האסתטי הגדול ביותר, בעיני חלק מהמטופלים הוא היווצרותה של צלקת שלא תתאחה יפה ותעיב על יתר תוצאות הניתוח. על מנת למנוע התהוות של צלקת גדולה ננקטות מספר פעולות בהן לבישת חליפת לחץ שמסייעת באיחוי הרקמות ומונעת תזוזה ושימוש במשחה נגד צלקות.
מחפש מידע אודות משחה נגד צלקות?
מלאו את הטופס המצורף וקליניקות נבחרות ייצרו איתכם קשר בתוך זמן קצר.
חבר בקופת חולים:
 כללית
 מכבי
 מאוחדת
 לאומית
 מאשר/ת שיועץ ניתוחים יצור עימי קשר ומסכים לתנאי השימוש.
צלקות הן חלק בלתי נפרד מהחיים. הן נוצרות כאשר יש פגיעה ברקמות העור ועליהן להתאחות מחדש. אופן ההצטלקות שונה מאדם לאדם, כאשר יש מי שרקמת עורו מתאחה יפה, כך שכמעט ולא ניתן לראות את החיבור, ויש מי שרקמת עורו נוטה להצטלקות יתר וכל פגיעה ברקמות משאירה אותו עם צלקת גדולה או בולטת. על מנת להתמודד עם היווצרות צלקות לאחר ניתוחים פלסטיים ולמנוע את התפתחותן ואת החותם שהן משאירות על העור מציעים גורמי רפואה שונים משחה נגד צלקות או משחה לטיפול בצלקות אותה יש למרוח על העור באזור בו נסגרות הרקמות.
טיפול בצלקות לאחר שכבר התהוו מהווה בעיה עבור המטופלים ועבור הפלסטיקאים, ולכן ההמלצה היא להתחיל ולטפל בצלקות בהקדם האפשרי לפני שתצורתן מתקבעת.

הטיפול בצלקות לאחר שכבר התהוו נמצא פעמים רבות כפחות יעיל ומאכזב ולכן פותחו מוצרים שמיועדים לטיפול בצלקות עוד בזמן התאחות הרקמות.

משחה לטיפול בצלקות מיועדת למניעת התפתחות צלקות לאחר ניתוחים פלסטיים בהם נעשה הליך כירורגי, כמו גם לזירוז תהליך ההחלמה והטשטוש של האזור. המשחה מותאמת לטיפול במגוון צלקות כגון כאלו הנגרמות עקב ניתוח פלסטי, הסרת נקודת חן, פירסינג או טראומה לגוף (נפילה / חבלה) ועוד.

על המשחה ממליצים כטיפול מונע להתפתחות צלקת גדולה או בולטת, כאשר יש להיוועץ עם המנתח הפלסטי לפני השימוש בה, במיוחד כי לא נהוג למרוח אותה על תפרים. בדרך כלל נוהגים להתחיל ולהשתמש במשחות לטיפול בצלקות כשלושה שבועות לאחר הניתוח.

מוסכם שככל שמתחילים מוקדם יותר להשתמש במשחה כך התוצאות המתקבלות מהירות יותר וטובות יותר.

משחה נגד צלקות
קיימות מספר משחות נגד צלקות המשווקות על ידי גורמי רפואה מורשים לציבור הרחב ומומלצות על ידי מנתחים פלסטיים. משחות אלו מטרתן למנוע את התפתחות הצלקת ולהעניק לעור תנאים נוחים ואופטימאליים להגלדה אידיאלית.
דוגמא למשחה נגד צלקות היא משחת ZERADERM הכוללת תוספי ויטמינים ומסנני קרינה.

למי מתאימה משחה נגד צלקות?
למטופלים לפני ניתוח פלסטי ממליצים הרופאים להצטייד מראש במשחה נגד צלקות שתחכה בביתם עד שיוכלו להתשמש בה, לאחר סגירת העור והסרת התפרים. המשחה מיועדת לטפל במגוון רחב של סוגי צלקות בהן צלקות מניתוחים פלסטיים, ניתוחים כירורגיים, צלקות פירסינג, צלקות לאחר הסרת נקודת חן וכדומה.
השימוש במשחה הוא טיפול משלים לניתוח הפלסטי ומוטב להשקיע בו על מנת שלא שישארו צלקות וגלדים שיעיבו על תוצאות הניתוח בהן הושקעו משאבים כה רבים.

בפועל המשחות לטיפול בצלקות עובדות לצד תהליך הריפוי הטבעי של הצלקת ומסייעות בטשטוש שלה וכן לוחצות מעט על הרקמות על מנת שהצלקת לא תהפוך בולטת. סביר שעבור חלק מהאנשים גם ללא שימוש במשחה היו הצלקות בסופו של דבר לאחר שנה או שנתיים מטשטשות, אך בעזת הטיפול במשחה הדבר קורה כבר בחודשים הראשונים לאחר הניתוח.

אופן השימוש
את המשחה נגד צלקות ניתן למרוח על פני העור לאחר הסרת התפרים ולאחר שרקמות העור נסגרו, בין שבועיים לשלושה שבועות לאחר תום הניתוח. את המשחה יש למרוח לאחר היוועצות עם המנתח הפלסטי ובהתאם להוראות היצרן.
המשחה פועלת כפלסטר מגן השומר על הצלקת מפני האוויר ולוחץ עליה. בנוסף, משחות רבות מכילות סליקון שמםרק את רקמת הצלקת, לא נותן לה להתפתח ולא נותן לה להתחדש.

את המשחה יש למרוח כמה פעמים ביום על הצלקת על מנת לקבל תוצאות אופטימאליות, כאשר יש מטופלים שמשך השימוש שלהם במשחה מגיע עד שנה מיום הניתוח.

הצלחת הטיפול
הצלחת הטיפול בצלקות באמצעות משחה נגד צלקות משתנה ממטופל למטופל ונגזרת ממרכיבים כסוג העור של המטופל, אופי הצלקת ואופן השימוש במשחה. ככלל ככל שמתחילים לטפל בצלקת מוקדם ככל האפשר ומקפידים על מריחת המשחה באופן עקבי ולאורך זמן התוצאות טובות ויפות יותר ופעמים רבות הצלקות נעלמות כליל.
בהמשך, יש מטופלים שעליהם להחליף את סוג המשחה בהם הם משתמשים, בהתאם לשינוי שחל בצלקת.