ניתוח מתיחת בטן

יש לך עור עודף בבטן? הפתרון הוא ניתוח מתיחת בטן

עלית וירדת במשקל במשך שנים, והיום, גם אם משקלך יציב, עדיין נשארו עודפי עור בבטן התחתונה שיושבים שם כמזכרת. הפתרון לאותם עודפים הוא ניתוח פלסטי שכיח המכונה ניתוח מתיחת בטן. במהלך ניתוח זה מסירים את עודפי העור והשומן מאזור הבטן, מותחים את שרירי הבטן ומקבלים בטן שטוחה וחטובה. 

מחפש מידע אודות ניתוח מתיחת בטן?
מלאו את הטופס המצורף וקליניקות נבחרות ייצרו איתכם קשר בתוך זמן קצר.
חבר בקופת חולים:
 כללית
 מכבי
 מאוחדת
 לאומית
 מאשר/ת שיועץ ניתוחים יצור עימי קשר ומסכים לתנאי השימוש.

מהו ניתוח מתיחת בטן?
כאשר מדברים על ניתוח מתיחת בטן מדברים על אחד מאותם ניתוחים פלסטיים שהופכים שכיחים יותר ויותר בשנים האחרונות. מטרת הניתוח היא להסיר עודפי עור ושומן מהבטן התחתונה, להדק ולמתוח את שרירי הבטן הרפויים (עד כמה שניתן), וכל זאת לקבלת מראה שטוח וחטוב. כיום כאשר ליותר אנשים (ובעיקר נשים) חשוב להיראות מעולה בכל גיל ובכל בגד ויותר אנשים יכולים להרשות לעצמם לשלם על ניתוח פלסטי, ניתוח מתיחת בטן הופך לרלוונטי ליותר אוכלוסיות.  

התאמה לניתוח מתיחת בטן
ניתוח מתיחת בטן מתאים לשתי אוכלוסיות עיקריות:
הראשונה - נשים לאחר מספר הריונות ולידות, שהבטן שלהן עברה מתיחת יתר בעקבותה נוצרו עודפי עור, לעיתים עד יצירת קפל ממשי בבטן התחתונה. עבור אוכלוסיה זו של נשים ניתוח מתיחת בטן הוא המענה היחיד לבעיה, שכן, העור והשרירים נמתחו מעבר לנקודה ממנה הם יכולים לחזור באופן טבעי וללא התערבות חיצונית למצבם הקודם.

האוכלוסייה השנייה שמתאימה לניתוח מתיחת בטן הם גברים ונשים שעברו תהליך הרזייה ניכר במהלכו השילו מספר רב של ק"ג ממשקלם, אך נותרו עם עודפי עור. פעמים רבות בעת הרזיה ניכרת, מרבית העור העודף מתנכז לאזור הבטן התחתונה וקשה עד בלתי אפשרי להיפטר ממנו ללא התערבות כירורגית. עבור אוכלוסיה זו מתיחת בטן מלאה תהיה הפיתרון היעיל ביותר. 

למי הניתוח אינו מתאים?
אוכלוסיות להן ניתוח מתיחת בטן אינו מתאים כוללות אנשים בעלי עודפי עור קטנים (כאשר לעיתים, מה שנראה לנו כעודפי עור רבים הם למעשה רק סימני מתיחה שבמונחים מקצועיים נחשבים קטנים), נשים שמתכננות להיכנס להריון - שכן בזמן ההריון העור נמתח ותוצאות ניתוח שיעשה קודם לכן לא ישמרו ויהיו לשווא, וכן האוכלוסיה האחרונה שניתוח מתיחת בטן אינו מיועד לה הם מטופלים שעברו ניתוחים קודמים בבטן, שאינם ניתוחים אסתטיים, אשר עלולים להגביל את פעולת המנתח הפלסטי.

הכנות לניתוח מתיחת בטן
ההכנות לניתוח מתיחת בטן, כמו לכל ניתוח פלסטי אחר, כוללות פגישה עם המנתח הפלסטי במהלכה ייבדק מצבו הבריאותי של המטופל, מידת התאמתו לניתוח, יידונו הציפיות שלו מהניתוח וכן הוא יקבל הסבר מלא על אופן הניתוח, ההחלמה והתוצאות. בנוסף, יציין המנתח את כל הסיכונים ותופעות הלוואי הכרורות בניתוח וייתן למטופל הוראות לגבי ההכנות בבית טרם ההגעה לניתוח. נציין כי מידע על הרגלי עישון הינו מידע חשוב ביותר ויש למסור אותו למנתח על מנת למנוע סיבוכים.

בנוסף, בפגישת ההכנה, במידה ולמטופל עודפי עור קטנים בלבד, ידון איתו המנתח בפתרונות חלופיים לניתוח, כגון שאיבת שומן או מתיחת בטן קטנה המכונה מיני מתיחה.

לסיום, לקראת הניתוח על המטופל להכין חליפת לחץ מותאמת אישית שתתמוך באיחוי הרקמות ותעודד החלמה.

שיטות ניתוח מתיחת בטן
ישנן מספר שיטות לביצוע ניתוח מתיחת בטן, כאשר בכל אחת מהן מוציאים את עודפי השומן והעור ומותחים את העור שנשאר בדרך שונה במקצת.

ניתוח מתיחת בטן קלאסי (מתיחת בטן מלאה) - הוצאת עודפי העור מהטבור ועד איזור השיער במפשעה, ומהצדדים, מעצם אגן אחת לשנייה. לאחר הסרת העודפים מתבצעת הפרדה של העור בבטן עליונה כמעט עד קשת הצלעות. מחזקים את שרירי הבטן הרפויים, מותחים כלפי מטה את העור המופרד בבטן עליונה ובזאת מקבלים צלקת רוחבית בבטן תחתונה. שיטה זו מתאימה למטופלים בעלי עודפי עור גדולים. במידה וכמות העור העודף פחותה תתקבל צלקת בצורת T הפוך.

ניתוח מתיחת בטן אורכית - שיטה זו מיועדת למטופלים שהעור העודף שלהם מרוכז באמצע הבטן, מעל ומתחת לטבור. הניתוח כולל חתך מעצם הבריח ועד לאזור שיער המפשעה, הסרת עודפי השומן ומתיחת העור פנימה, מהמותניים לכיוון הטבור. תוצאת הניתוח טובה ביותר ומדגישה את המותניים, אולם יש לקח בחשבון את הצלקת האורכית שתישאר.

מיני מתיחת בטן - ניתוח המיועד למטופלים בעלי עודפי עור קטנים יחסית המרוכזים בבטן תחתונה מתחת לטבור. הניתוח מותיר אחריו צלקת קצרה יחסית בבטן תחתונה, כאשר אין נגיעה בטבור וניתן לבצעו בהרדמה מקומית עם טשטוש או בהרדמה כללית, אך בכל מקרה אין צורך באשפוז. במידה ונמצאתם מתאימים לניתוח זה אל תהססו, הוא נחשב לניתוח קל בהרבה בהשוואה לניתוח מתיחת בטן מלא.  

לפונים לניתוח מתיחת בטן רצוי לדעת מראש כי לעיתים הרופא המנתח יציע לשלבו יחד עם ניתוח שאיבת שומן לקבלת תוצאה מיטבית. במקרים כאלו שווה לשקול את ההצעה ולעבור את שני הניתוחים יחד. כך ניתן לחסוך בחלק מההוצאות של כל ניתוח בנפרד, לחוות את ההחלמה פעם אחת ולקבל תוצאה טובה יותר. 

תוצאות ניתוח מתיחת בטן
לאחר תקופת ההחלמה, כאשר מבחינה פיזית המטופל חש בטוב, גם התחושה האישית-נפשית תשתפר לאין ערוך. וברגע שניתן להסתובב בחוץ ולהציג לראווה את הגזרה החדשה התחושה כי חווית הניתוח השתלמה רק תגבר. כמו כן קניית מלתחת בגדים חדשה שהולמת את מידות הגוף החדשות מסייעת להתרגלות למראה החדש ומעצימה אותו. על כל מטופל לקחת בחשבון כי סביר שיתקל במגוון של תגובות בקרב חבריו וסביבתו, ולכן חשוב לזכור שאת הניתוח, למרות הכל, עשיתם רק למענכם.

הגוף ה"חדש" והחטוב ילווה אתכם לאורך שנים ארוכות, במידה ותשמרו על אורח חיים בריא הכולל תזונה נכונה ומאוזנת ופעילות גופנית. לעבור ניתוח מתיחת בטן מבלי להמשיך ולתחזק את השרירים, היציבה ולשמור על תזונה נכונה, משמעותו לאבד את תוצאות הניתוח עם השנים. מראה שרירי הבטן המסייעים להחזיק את הגוף מושפע מגורמים רבים בהם השמנה, הריונות ועוד. על מנת לשמור עליהם מתוחים לאחר הניתוח יש להקפיד על הוראות הרופא המטפל וליצור מסגרת פעילות אירובית שתשמר את המצב.

למרות שאין זה פשוט להיכנס למסגרת של אורח חיים בריא ניתוח מתיחת בטן מעניק "פוש" רציני לאנשים שעד כה לא הצליחו להיכנס למסגרת ולשמור עליה. מראה הגוף החטוב והבטן המתוחה מעניק כוחות לשמור עליה ולשמר את המצב עד כמה שניתן, הרי לא סתם השקעתם בניתוח משאבים רבים. מטופלים רבים מוצאים לנכון ליצור לעצמם מסגרת תומכת (כהרשמה לחדר כושר, חוגי ספורט, פעילות אירובית קבוצתית) שתסייע להם בשמירה על הכושר ועל הגזרה. כמו כן שיתוף של המשפחה בשינוי באורח החיים חשוב לא פחות, בעיקר כאשר מתייחסים לארוחות משפחתיות (זמני ארוחות קבועים, מגוון של סוגי המזונות וכדומה).

צור קשר עם המוסדות המובילים בארץ לניתוח מתיחת בטן
DR - מרכז רפואי
DR - מרכז רפואי ד"ר רון עזריה
מיקום בארץ: תל אביב, קניון לב המפרץ, חיפה.
ד"ר ערן חדד
ד"ר ערן חדד
מיקום בארץ: הברזל 21, רמת החייל, תל אביב
ד"ר טלי פרידמן
ד"ר טלי פרידמן
מיקום בארץ: תל אביב - רמת אביב
 מאשר/ת שיועץ ניתוחים יצור עימי קשר ומסכים לתנאי השימוש.
מתיחת בטן