מתיחת בטן - שאלות ותשובות

לקראת ניתוח מתיחת בטן? להלן מידע על הניתוח

בניתוח כה נפוץ כמו ניתוח מתיחת בטן יש מידע רב ולעיתים מבלבל הנפוץ בקרב הציבור. על מנת לעשות סדר בדברים ריכזנו את השאלות החשובות שיש לשאול בתחום וכמובן את התשובות עליהן. הידע המוקדם על הניתוח יאפשר למטופל לחפש אחר מנתח פלסטי המתאים לצרכיו, להגיע להחלטה מתוך שיקול דעת, להכין את עצמו לניתוח לדרוש מידע שמעסיק אותו ולבסוף לבוא מוכן ליום הניתוח.
מחפש מידע אודות מתיחת בטן - שאלות ותשובות?
מלאו את הטופס המצורף וקליניקות נבחרות ייצרו איתכם קשר בתוך זמן קצר.
חבר בקופת חולים:
 כללית
 מכבי
 מאוחדת
 לאומית
 מאשר/ת שיועץ ניתוחים יצור עימי קשר ומסכים לתנאי השימוש.

מהו ניתוח מתיחת בטן?
ניתוח מתיחת בטן הוא ניתוח שמטרתו הסרת עודפי עור שנותרו בשיפולי הבטן לאחר אפיזודות של השמנה והרזיה / הריון / ועוד. במסגרת הניתוח מותח המנתח הפלסטי את העור כלפי מטה, מהדק את שרירי הבטן, ומסיר את עודפי העור שמתגלים. בסיום הניתוח סוגר המנתח את האזור כאשר העור והשרירים מתוחים, מחוזקים ומציגים בטן חטובה.

מתי יש לשקול לעבור ניתוח מתיחת בטן?

ניתוח מתיחת בטן מתאים ומיועד למגוון רחב של אוכלוסיות שמראה הבטן שלהן נפגם מסיבות שונות. חלק מהאנשים שוקלים לעבור את הניתוח בעקבות דיאטה מהירה שהשאירה אותם עם עודפי עור גדולים שלא התכווצו, אחרים רוצים לעבור את הניתוח בעקבות ניתוחים אחרים (בהם ניתוחים פלסטיים כמו שאיבת שומן) שהתקיימו באזור הבטן והשאירו אותה מצולקת, עם עור עודף ולא יפה. בנוסף, ישנן נשים שמבקשות לעבור ניתוח מתיחת בטן לאחר הריונות גדולים שהשאירו אחריהם סימני מתיחה ושרירי בטן רפויים.

הניתוח הוא כמובן נקודת פתיחה טובה לניהול אורח חיים בריא. מי שיעבור את הניתוח ולא ישמור על אורח חיים בריא ופעילות גופנית יחל להשמין שנית או לראות כיצד שרירי הבטן שלו נרפים שנית.

מה כוללת פרוצדורת מתיחת בטן?
ניתוח מתיחת בטן הוא ניתוח פלסטי המבוצע תחת הרדמה כללית. במהלך הניתוח מסיר המנתח עודפי עור ושומן ומותח את העור כלפי מטה לכיוון המפשעה. הוא מהדק את שרירי הבטן ותופר אותם. לעיתים המנתח הפלסטי גם ממקם מחדש את הטבור, במיקום שיראה טבעי ונכון. לאחר התפירה חובש המנתח את הגוף בתחבושת לחץ שמסייעת לשרירים המהודקים לשמור על מקומם ולעור המתוח להתאחות במהרה ולהתגמש.

הצלקת שממוקמת בבטן התחתונה מוסתרת על ידי קו התחתונים ועם הזמן היא מטשטשת ונעלמת כמעט לגמרי.
עם סיום הניתוח על המטופל להישאר להתאוששות ומעקב רפואי.

ההחלמה מניתוח מתיחת בטן כוללת מספר ימי מחלה בבית, בהם על המטופל להמשיך ולחבוש את עצמו כל יום באותה תחבושת לחץ או "מחוך", לאחר כל ניקיון של האזור. בנוסף, יש להקפיד על חגורת בטן שיש ללבוש למשך שעות, החגורה היא חלק בלתי נפרד מהניתוח והיא משפיעה על תוצאותיו. 

למי מתאים מתיחת בטן?
כל מי שבריאותו תקינה והוא סובל מעודפי עור יכול לעבור את הניתוח. נשים שמתכננות הריונות נוספים לא מומלץ להן לעבור את הניתוח שכן ההריון ימתח שנית את העור והשרירים ותוצאות הניתוח לא ישתמרו.
בכל אופן בפגישת ייעוץ תקבלו את כל הפרטים החשובים, כאשר על מעשנים ואנשים הנוטלים תרופות יש להודיע על כך למנתח טרם הניתוח על מנת לקבל הוראות התנהלות.

כיצד לבחור רופא מנתח?
מי שמבצע ניתוח מתיחת בטן הוא רופא מנתח ויש להקפיד על כך שהוא מומחה בכירורגיה פלסטית. הרופא יכול להציג תעודות המאשרות את המומחיות שלו ואת שנות הניסיון שלו. בנוסף רופאים רבים מציגים תמונות 'לפני - אחרי' של עבודתם. יש לשים לב כי המנתח הפלסטי מתייחס גם לסיכונים הכרוכים בניתוח ומסביר על כל תופעות הלוואי. זה מדד לרופא רציני שאינו מראה רק את הצד האופטימי והיפה של הניתוח במטרה לשכנע אתכם לקבוע אצלו תור עוד היום.

רופא שנעים לכם במחיצתו ואתם מרגישים בנוח לשאול אותו את כל השאלות, גם המוזרות ביותר וגם אלו שחוזרות על עצמן הוא רופא שתרגישו בטוחים כאשר ירדים אתכם לקראת הניתוח, ויש לקחת זאת בחשבון. 

אלמנט נוסף שמשפיע על הבחירה הוא ללא ספק גם מחיר מתיחת בטן שמוצע לכם. בקשו הצעות מחיר ממספר מקורות והשוו בניהם.

צור קשר עם המוסדות המובילים בארץ למתיחת בטן - שאלות ותשובות
DR - מרכז רפואי
DR - מרכז רפואי ד"ר רון עזריה
מיקום בארץ: תל אביב, קניון לב המפרץ, חיפה.
ד"ר ערן חדד
ד"ר ערן חדד
מיקום בארץ: הברזל 21, רמת החייל, תל אביב
ד"ר טלי פרידמן
ד"ר טלי פרידמן
מיקום בארץ: תל אביב - רמת אביב
 מאשר/ת שיועץ ניתוחים יצור עימי קשר ומסכים לתנאי השימוש.
מתיחת בטן