ניתוח עיצוב ירכיים

רוצה ירכיים צרות וחטובות? אולי שווה לך לשקול ניתוח מתיחת ירכיים

עודפי עור בירכיים הפנימיות הם לא רק בעיה אסתטית. נכון, אנשים שסובלים מהבעיה מכסים את עצמם בבגדים, וגם בחודשי הקיץ לא ניתן לצפות בהם בבגד ים, אך הבעיה הרפואית שיכולה להיווצר עקב עודפי עור גדולים בירכיים חמורה עוד יותר וכוללת שפשפת ולעיתים גם דלקות עור. ניתוח מתיחת ירכיים הוא ניתוח פלסטי שעשוי להוות את הפתרון למצב הרפואי והאסתטי כאחד (לעיתים בשילוב ניתוח שאיבת שומן).

מחפש מידע אודות ניתוח עיצוב ירכיים?
מלאו את הטופס המצורף וקליניקות נבחרות ייצרו איתכם קשר בתוך זמן קצר.
חבר בקופת חולים:
 כללית
 מכבי
 מאוחדת
 לאומית
 מאשר/ת שיועץ ניתוחים יצור עימי קשר ומסכים לתנאי השימוש.

אנשים שמתמודדים עם קפלי עור הם במקרים רבים אנשים שהרזו בכוחות עצמם ממשקלים גדולים או כאלו לאחר ניתוח הרזיה (ניתוחים בריאטריים), שכעת לאחר שהקילוגרמים העודפים הושלו הם נותרו עם עודפי עור שאינם אלסטיים דיים בכדי להתכווץ ולהתאים את עצמם לפרופורציות הגוף החדש. כיוון שתופעה זו מוכרת ואנשים רבים חווים אותה פותחו מספר ניתוחים פוסט בריאטריים שמטרתם להתמודד עם אותם עודפי עור ולסייע בחיטוב הגוף. ניתוח מתיחת ירכיים הוא אחד מהניתוחים הללו.

מהו ניתוח מתיחת ירכיים?
ניתוח מתיחת ירכיים או בשמו השני ניתוח הרמת ירכיים הוא ניתוח שנלחם בעודפי העור בירכיים, מסיר אותם, מותח את העור שנותר ומעצב מחדש את הירכיים. תוצאותיו של הניתוח כוללות הצרה של היקף הירכיים, ירידה מסוימת במשקל, הסרת העור העודף ומן הסתם חלק מהתוצאות היא גם צלקת.

זה המקום לציין שלא ניתן להסתיר את הצלקת שנוצרת כתוצאה מניתוח מתיחת ירכיים, ממש כפי שלא ניתן להסתיר את הצלקת שנוצרת מניתוח עיצוב זרועות. לאחר הניתוח תישאר למנותח צלקת באזור הפנימי של המפשעה ובמידה והוסר עור רב הצלקת אף תגלוש לכל אורך הירך כלפי מטה.

התאמה לניתוח מתיחת ירכיים

כפי שציינו הניתוח מותיר אחריו צלקות שלא נעלמות ולא ניתן להסוות וההחלמה ממנו לא קלה. טרם ההחלטה לעבור את הניתוח על המועמדים לעבור ראיון אישי ובדיקה במהלכם בוחנים האם הם מתאימים מבחינה פיזית לעבור את הניתוח (האם מצבם מצדיק את הניתוח) והאם הם מוכנים מבחינה נפשית להתמודד הן עם הצלקות והן עם ההתאוששות שדורשת בתחילה עזרה צמודה. בנוסף בעת הראיון האישי בוחנים את ציפיותיו של המועמד ומסבירים לו כי במקרה של השמנה חוזרת הניתוח ילך לטמיון. רק מועמדים שעוברים את הראיון יהיו מתאימים לניתוח.

ניתוח מתיחת ירכיים - הכנות
לאחר הראיון הראשוני שעוברים המועמדים לניתוח, מתבצעות בדיקות רפואיות שנועדו להעריך את מצבו הבריאותי של המועמד וכיצד יתמודד גופו עם הניתוח. מטופלים רבים יקבלו לאחר הבדיקות הנחיות שונות ע"פ הן עליהם לעקוב בכדי להגיע לניתוח כאשר גופם מאוזן וחזק. ההנחיות יכולות לכלול דיאטה, איזון תרופתי, הימנעות מעישון ומהשמש ועוד.

ניתוח עיצוב ירכיים
ביום הניתוח מסמן המנתח הפלסטי על עורו של המטופל את האזורים מהם יוסר העור העודף ואילו חלקים יעוצבו מחדש. לאחר מכן, במהלך הניתוח יבצע המנתח חתך באזור המפשעה דרכו יפריד את רקמת העור העודפת מהשריר, יסיר אותה וימתח את העור שנותר (מכונה ניתוח medial thigh lift). במקרים בהם כמות העור העודף גדולה יתכן והמנתח ימשיך את החתך לאורך הירך לכיוון הברך (מכונה ניתוח thighplasty). לעיתים טרם מתיחת העור יבצע המנתח הליך של שאיבת שומן, שיקל עליו להפריד את העור מהשריר.

לאחר הסרת העור העודף מותח המנתח את שארית העור ובכך מעצב את הירך מחדש. בניתוח בו נעשה חתך באזור המפשעה נמתח העור כלפי מעלה ובמידה והחתך נמשך לכל אורך הירך ימתח העור בשלושה כיוונים. לאחר מכן נתפר העור על ידי תפרים פנימיים הנמסים מעצמם.

ניתוח מתיחת ירכיים למטרת עיצוב ירכיים נמשך בין שעה אחת לשלוש שעות ומבוצע לרוב תחת הרדמה מלאה.

החלמה מניתוח עיצוב ירכיים
ההחלמה מניתוח מתיחת ירכיים אינה פשוטה. לרוב, לאחר הניתוח יש להישאר לילה באשפוז וגם לאחר מכן כאשר משתחררים יש להיות תחת השגחה ועם עזרה צמודה. בשבועיים הראשונים על המטופל לחבוש תחבושות אלסטיות או בגד אלסטי שילחץ על הירכיים וימנע מהחתכים להיפתח ולהזדהם וכן ישמור על הירכיים במנח החדש שלהן ומהודקות.

בנוסף, בעת תקופת ההחלמה צפויה אי נוחות שבאה לידי ביטוי בכאבים באזור הניתוח ובקושי לבצע פעולות פשוטות ולהפעיל את הירכיים. הליכה מתונה יכולה לסייע לתהליך וניתן להתחיל בה כעבור יומיים מיום הניתוח, גם היא כואבת בהתחלה ונוקשת. חזרה לשגרה מלאה תתאפשר לאחר שבועיים.

תוצאות ניתוח מתיחת ירכיים
התוצאות יחלו להתגלות כבר בשבועות הראשונים לאחר הניתוח. היקף הירכיים מצטמצם, הגוף נראה אסתטי יותר ופעילויות רבות נעשות קלות יותר. תוצאות ניתוח מתיחת ירכיים יכולות להישמר לצמיתות במידה והמטופל שומר על משקל תקין ומשלב פעילות גופנית.

הקהל שמבקש לעבור ניתוח מתיחת ירכיים הוא קהל מגוון שמעוניין לרוב להשיג את אותה המטרה - מראה חטוב ושרירי בירכיים שנעים להציג בציבור או באינטימיות, וניתן להתגאות בו. הירכיים הים התיכוניות ידועות בכך שהן לא תמיד צרות באופן טבעי ויש לעבוד קשה על מנת לחטב אותן וכן לשמר את המראה החטוב. בגילאים המבוגרים ובעיקר לאחר שהגוף עובר שינויים כמו הריון ולידה, עליה במשקל ועליה בגיל, השמירה על מראה הירכיים הופכת קשה עוד יותר. לכן, מי שפונה לניתוח עיצוב ירכיים לרוב מעוניין שהניתוח יחזיר אותו כמה שנים לאחור, לשנים בהן הירכיים היו צרות יותר. עבור רבים מהפונים הניתוח מהווה נקודת זמן ממנה הם מתחילים לשמור על המשקל, לעסוק בפעילות ספורטיבית ובאופן כללי להקפיד על אורח חיים בריא. השמירה על המראה החדש של הירכיים מביאה לשינוי כולל באורח החיים, שבתורו מביא לשינויים נוספים בגוף, לטובה כמובן.

צור קשר עם המוסדות המובילים בארץ לניתוח עיצוב ירכיים
DR - מרכז רפואי
DR - מרכז רפואי דר' רון עזריה
מיקום בארץ: תל אביב, קניון לב המפרץ, חיפה.
ד"ר טלי פרידמן
ד"ר טלי פרידמן
מיקום בארץ: תל אביב - רמת אביב
 מאשר/ת שיועץ ניתוחים יצור עימי קשר ומסכים לתנאי השימוש.