מתיחת פנים וצפיפות העצם

מתיחת פנים

בחברה המערבית אידיאל היופי כולל בין היתר עור חלק ומתוח הנראה צעיר ומקנה לאדם מראה רענן הצעיר מכפי גילו הכרונולוגי. על מנת להתמודד עם הרצון העז לשימור הנעורים מציעות האסתטיקה הרפואית והכירורגיה הפלסטית מגוון דרכים למילוי קמטים ומתיחת עור הפנים.
מחפש מידע אודות מתיחת פנים וצפיפות העצם?
מלאו את הטופס המצורף וקליניקות נבחרות ייצרו איתכם קשר בתוך זמן קצר.
חבר בקופת חולים:
 כללית
 מכבי
 מאוחדת
 לאומית
 מאשר/ת שיועץ ניתוחים יצור עימי קשר ומסכים לתנאי השימוש.
מדוע מתרחשים שינויים במראה עור הפנים?
מרבית השינויים במראה עור הפנים נובעים משינויים טבכעיים המתרחשים במבנה העור, ירידה בנפח הרקמה הפנימית ואובדן של האלסטיות. גורמים אלו שמקנים לעור מראה צלא וצעיר, ברגע שהם נפגעים משפיעים גם על הנראות החיצונית של העור.  

בנוסף, רקמות העור הרכות מונחות על עצמות הפנים שלנו שמהוות את הבסיס כולו למראה הפנים. לכן, גם שינויים במבנה העצמות יגרום לשינויים נצפים במראה הפנים.   

מחקר: מתיחת פנים וצפיפות העצם
עד היום היו רק עדויות בודדות על שינויים שחלים על עצמות הפנים עם ההתבגרות וההזדקנות של האדם. כאשר השינויים דיברו בעיקר לשינויים בנפח של העצמות ובמבנה שלהן מבלי להבין את הסיבה לשינויים.  

קבוצה מאוניברסיטת רוטשסטר בניו יורק, ערכה לאחרונה מחקר אשר בחן 60 משתתפים, מחציתן גברים ומחציתם נשים. המשתתפים חולקו לפי קבוצות גיל: 20-40, 41-60 והחל מגיל 61 ומעלה. מטרת המחקר הייתה לבחון את צפיפות העצם של המשתתפים ולהשוות את התוצאות בין קבוצות הגיל השונות.  

תוצאות המחקר הראו שעצמות הפנים מזדקנות באופן דומה ליתר עצמות הגוף. הנתון החדש מפתיע שכן יש שוני מבני בין עצמות הפנים לבין יתר עצמות הגוף. המשמעות היא שצפיפות העצם יורדת עם השנים מה שמוביל לשינויים בצורת העצם.

ירידה בצפיפות העצם מביאה למראה מבוגר יותר וההכרה בה יכולה להשפיע על השיטה בה בוחרים לצורך הצערת הפנים. למשל בשיטות ניתוח פנים שמצריכות קיבוע של ברגים לעצם יש צורך בצפיפות עצם גבוהה.