איך נראה האף המבוקש ביותר?

ניתוח אף

איזה סוג אף מבקשים מרבית המטופלים הפונים לניתוח אף? האם יש אף שהוא אבטיפוס לאף האופטימאלי? כל המידע על בחירת האף האופטימאלי עבורכם והדרכים להתייעץ עם המנתח הפלסטי טרם ההחלטה על מעבר ניתוח אף.
מחפש מידע אודות איך נראה האף המבוקש ביותר??
מלאו את הטופס המצורף וקליניקות נבחרות ייצרו איתכם קשר בתוך זמן קצר.
חבר בקופת חולים:
 כללית
 מכבי
 מאוחדת
 לאומית
 מאשר/ת שיועץ ניתוחים יצור עימי קשר ומסכים לתנאי השימוש.
ניתוח אף - מה הוא האף המבוקש ביותר?
לפני כל ניתוח פלסטי ההוראה למטופל היא לחשוב מהו השינוי בו הוא מעוניין, כיצד על אותו איבר שבחר לשנות באמצעות ניתוח פלסטי להראות על מנת שיתאים לו באמת ויחמיא לו. לדוגמה, כאשר מדובר על ניתוחי חזה השאלה שעל המטופל לשאול את עצמו היא האם להגדיל או להקטין את החזה, בכמה מידות להגדיל? מה הקאפ המבוקש שיתאים לפרופורציית הגוף? האם לשלב במסגרת ההליך גם ניתוח הרמת חזה?, בטיפולי מילוי קמטים על המטופל להחליט באיזה אזורים בפנים הוא מעוניין לטפל ומה הוא המראה האופטימאלי מבחינתו (מתוח לגמרי / השארת סימנים קטנים של התבגרות שיראו טבעיים), ואפילו בטיפול הסרת שיער בלייזר על המטופל להחליט מהם אזורי הטיפול, והאם יש חלקים מהם אינו מעוניין להסיר את השיער לגמרי אלא רק לדלל.  

מכאן שאחריות רבה מוטלת על כתפי המטופל המעוניין בטיפול פלסטי או אסתטי, ולמעשה בצדק - המנתחים הפלסטיים והמטפלים השונים יכולים להציע ולהעניק את השירות, וכמובן לבצעו באופן הטוב ביותר, הם יכולים אפילו להמליץ מנסיונם מה כדאי למטופל לעשות או לשקול, אבל הם לא יכולים להחליט במקום המטופל.  

ומה באשר לניתוח אף? 
מובן שגם כאן על המטופל מוטלת האחריות להגיד מה הוא אינו אוהב באף שאיתו הוא נולד ולהגיד מה היה רוצה לשנות, כיצד הוא מדמיין את האף האופטימאלי עבורו. לרוב התשובה ל- "למה לעשות ניתוח אף?" די פשוטה וחוזרת על עצמה - האף אינו מתאים למראה הפנים ואינו מחמיא להם.  

הרופאים הפלסטיים נתקלים בעשרות מקרים בהם הבקשה לניתוח פלסטי ולשינוי מראה האף דומה. המטופל מעוניין לישר את האף, להקטינו וליצור לו סלידה קטנה. מעין אבטיפוס של אף שנראה שעל פניו מתאים לכל לקוח ולקוח.  

אבל האם הדבר באמת כך? האם ניתן לקחת כל לקוח, אשר נולד עם אף נשרי, גבנוני, גדול, רחב בקצה, עקום, שבור או פחוס ולהעניק לו את אותו אף אבטיפוס? ישר, קטן יותר ועם סלידה קלה?   

התשובה אינה חד משמעית. מצד אחד מספיק להתבונן בצילומי "לפני ואחרי" על מנת לראות שבצילומי ה"אחרי" מרבית האפים די דומים האחד לשני ולא חשוב על איזה פרצוף הם יושבים, ומצד שני, אולו הם רק דומים אבל לא זהים?  

כנראה שכאן, בנקודה זו ממש, נמצא ההבדל בין מנתח פלסטי מומחה לבין מנתח פלסטי טוב. המנתח הפלסטי הטוב יעשה עבודה טובה, נקייה, ללא צלקות וללא זיהומים, האף יהיה בדיוק כמו שהמטופל תיאר את מבוקשו, לא פחות ולא יותר. לעומתו, המנתח הפלסטי המומחה, יעשה עבודה טובה, נקייה, ללא צלקות וללא זיהומים, אולם לא בטוח שהאף יראה בדיוק כמו האבטיפוס המבוקש.   

מנתח פלסטי אשר מומחה בתחום ניתוח אף ידע לעשות את ההתאמות, גם המינוריות ביותר לתווי פניו של המטופל היושב מולו. והרי אם נחשוב על זה לכל אחד מאיתנו מספר מאפיינים אשר מייחדים את פניו - צורתם (עגולה, מרובעת, אליפסה, לב), הדגשת עצמות הלחיים, מראה הסנטר, גודל הפנים (רחבות או צרות), מראה הגבות, הקרבה בין העיניים ועוד. כל הגורמים הללו יוצרים את הפנים הייחודיות לכל אחד ואחת ובכולם יש להתחשב כאשר מתאימים מחדש את מראה האף לאדם.  

ההמלצה שלנו היא להגיע למספר מנתחים פלסטיים ולהתרשם מיכולותיהם האסתטיות, כמו גם הרפואיות. על מנתח פלסטי מקצועי לדעת שתפקידו אינו רק ביצוע הניתוח עצמו אלא בנייה מחדש באופן האסתטי, היפה והאופטימלי ביותר של האיבר המבוקש, תוך התחשבות מלאה ביתר הנתונים הגופניים הקיימים.  

ניתן לעשות מספר הדמיות של האף האופטימלי, לשחק מעט עם הפרופורציות, עם הסלידה, עם האורך ולראות כיצד השינויים הקלים הללו הופכים את אותו אף אבטיפוס לייחודי ומותאם לפנים שלכם.
צור קשר עם המוסדות המובילים בארץ לאיך נראה האף המבוקש ביותר?
DR - מרכז רפואי
DR - מרכז רפואי דר' רון עזריה
מיקום בארץ: תל אביב, קניון לב המפרץ, חיפה.
 מאשר/ת שיועץ ניתוחים יצור עימי קשר ומסכים לתנאי השימוש.
ניתוח אף