ניתוח אף עקב מחלת סינוסיטיס

ניתוח אף

סינוסיטיס הוא מחלה בה פתחי אוויר בגולגולת שאמורים להיות מאווררים נחסמים ונוצרת בהם דלקת מכאיבה. על מנת לפתור את הבעיה ולפתוח את החסימה במקרים רבים יש לעבור ניתוח אף.
מחפש מידע אודות ניתוח אף עקב מחלת סינוסיטיס?
מלאו את הטופס המצורף וקליניקות נבחרות ייצרו איתכם קשר בתוך זמן קצר.
חבר בקופת חולים:
 כללית
 מכבי
 מאוחדת
 לאומית
 מאשר/ת שיועץ ניתוחים יצור עימי קשר ומסכים לתנאי השימוש.
על סינוסיטיס
סינוסיטיס הוא בעיה שכיחה יחסית המופיעה אצל מרבית האוכלוסיה. מדובר בבעיה שכיחה שמלווה בגודש באף, שיעול, כאבי ראש חזקים, רגישות של העיניים לאור ותחושות כלליות המזכירות מגרנה.  

הסינוסיטיס עצמו הוא דלקת בסינוסים, הממוקמים בתוך מבנה הגוגולת. הסינוסים הם פתחי אוויר אשר זקוקים לזרימת אוויר תמידית ואוורור, דבר המתרחש כאשר פתחי האוויר הישירים מהאף פתוחים. ישנם ארבע סינוסים בגולגולת הממוקמים במצח, בין העיניים, מעל השיניים בלסת העליונה ובבסיס הגולגולת. כל הפתחים האלו מחוברים לפתחי האוויר שבאף.   

על קירות הסינוסים מכסה רירית, שנמצאת גם בפנים האף. רירית זו מתפנה החוצה באופן טבעי כאשר דרכי הנשימה פנויות. במקרים בהם האף סתום הרירית אינה יכולה להתפנות ורובד חיידקים שמצטבר מתחיל ליצור דלקת.  

הדלקת שנוצרת בעקבות חסימה של פתחי אוויר, פוליפים, נזלת, גופים זרים שנשאפו פנימה, טיפולי שיניים בלסת העליונה, מחיצת אף עקומה ועוד שכיחה בקרב כל שכבות האוכלוסיה ואינה תלויה בגיל.   

בעיות נוספות עקב סינוסיטיס
בזמן שיש סינוסיטיס ופתחי האוורור חסומים ודלקתיים מומלץ להימנע מפעילויות שיכולות לגרום ללחץ משתנה בגולגולות ואפילו לסכן חיים. בזמנים של טיסה או צלילה כאשר הלחץ עולה הכאבים יכולים להיות עזים ביותר וליצור דימומים מהאף והאוזניים.  

פתרון הבעיה
כל מי שסובל מסינוסיטיס באופן קבוע מעוניין לחסל את הבעייה ולהיפטר ממנה. זו בעיה חוזרת שאומנם ניתן להקל עליה באמצעות תרסיסי אף שונים אך מומלץ לפתור אותה אחת ולתמיד.  

הפתרון לטווח ארוך הוא אחד: ניתוח אף. אולי זה נראה פתרון קיצוני או פולשני אולם על מנת לוודא שפתחי האוויר פתוחים וישארו פתוחים יש לבצע את הניתוח שיכול לתקן מחיצת אף עקומה שאולי חוסמת את אחד הפתחים או שאולי היא עבה מידי ואינה מאפשרת זרימת אוויר. בנוסף בזמן ניתוח אף המכונה F.E.S.S פותחים את הסתימה הקיימת ומחזירים את הסינוס לתפקוד תקין.  

בזמן ניתוח אף ניתן לא רק לתקן את הסינוס אלא לשלב גם ניתוח אף אסתטי. ישנם לא מעט אנשים שמעוניינים "לנצל" את המצב הרפואי על מנת לעבור גם שיפור אסתטי באף. חשוב לדעת שכיוון שמדובר בבעיה רפואית מוכרת לא פעם ניתן לקבל מקופות החולים מימון, לפחות חלקי, של הניתוח, מה שהופך אותו לכדאי ביותר.