ניתוח אף לנשי או גברי יותר

ניתוח אף - אחד השלבים בדרך לשינוי מין אצל טרנסקסואלים

טרנסקסואלים הינם נשים או גברים אשר מרגישים כי נולדו בגוף הלא נכון מבחינה פיזית - מינית. לתחושתם הם כלואים בגוף שאינו תואם את אישיותם ותחושתם המגדרית. בשל כך הם פועלים על מנת לשנות את גופם כך שיתאים לתחושתם המגדרית.
מחפש מידע אודות ניתוח אף לנשי או גברי יותר?
מלאו את הטופס המצורף וקליניקות נבחרות ייצרו איתכם קשר בתוך זמן קצר.
חבר בקופת חולים:
 כללית
 מכבי
 מאוחדת
 לאומית
 מאשר/ת שיועץ ניתוחים יצור עימי קשר ומסכים לתנאי השימוש.
ניתוח אף - אחד השלבים בדרך לשינוי מין אצל טרנסקסואלים
טרנסקסואלים עוברים ניתוחים וטיפולים רבים בדרך לשינוי המראה החיצוני, טיפולים וניתוחים לא פשוטים אשר כוללים לקיחה של הורמונים, טיפולים אסתטיים וכאמור סדרה של ניתוחים פלסטיים באזורי גוף שונים. 

בין הניתוחים הראשונים שעוברים מרבית הטרנסקסואלים ניתן למנות את ניתוח האף. הסיבה לכך היא שלמראה האף השפעה רבה על מראה הפנים כולן ולכן שינוי שלו באמצעות ניתוח יכול להביא ליצירת מראה נשי יותר או גברי יותר בהתאם לשאיפות המנותח. 

שינוי של האף תוך הקטנה שלו ויצירה של סלידה קלה תביא למראה מעודן ונשי יותר. במחקר בריטי בו עברו 12 טרנסקסואלים שנמצאים בדרכם למראה גוף נשי ניתוח אף נבדקה השפעתו של הניתוח על המנותחים, מבחינת המראה שהתקבל ושביעות רצונם.

ממצאי המחקר הראו כי לניתוח פלסטי באף משקל משמעותי באופן שבו נראות הפנים ולפיכך באופן בו תופסים את העצמם המנותחים כגברים או נשים. מרבית המנותחים שהשתתפו בניסוי היו מרוצים ממראה פניהם לאחר הניתוח והעידו כי השינוי באף יצר שינוי ניכר במראה הפנים, לטובה. 

לפי דברי החוקרים כפי שהתפרסמו ב"וושינגטון פוסט" המנותחים אכן זכו לאף שנראה "נשי" יותר, והתוצאה האובייקטיבית הייתה עידון של הפנים ויצרת מראה רך יותר. יש לציין כי משתתף אחד בלבד במחקר, מתוך 12, לא היה מרוצה מהמראה הסופי של אפו.

לאחר שנה נפגשו החוקרים עם הנחקרים בשנית לבדוק את מידת שביעות רצונם כשנה לאחר הניתוח ולאחר שתקופת ההחלמה הסתיימה והאף הגיע למידותיו הקבועות. גם אז ניכר כי מרבית הנחקרים היו מרוצים ביותר ממראה אפם, ואף העידו כי ניתוח זה היה מהמשמעותיים מבין הניתוחים והטיפולים שעברו בדרכם ליעד.