ניתוח אף רפואי

ניתוח אף שנועד לטפל בבעיות רפואיות

ניתוח פלסטי באף נועד להעניק מראה חדש ויפה יותר של האף והפנים. בין אם המטרה הראשית היא ניתוח להקטנת האף, עיצוב מחודש של האף, או אפילו ניתוח אף חוזר, לא פעם ניתן לשלב בניתוח אף גם פן רפואי, ויש לא מעט אנשים שפונים מראש לניתוח אף רפואי. באמצעות שילוב של ניתוח אף רפואי יחד עם ניתוח אסתטי מקבלים גם מראה יפה של הפנים, וגם תפקוד בריאותי טוב יותר של האף. אז מהו ניתוח אף רפואי? להלן כל המידע.
מחפש מידע אודות ניתוח אף רפואי?
מלאו את הטופס המצורף וקליניקות נבחרות ייצרו איתכם קשר בתוך זמן קצר.
חבר בקופת חולים:
 כללית
 מכבי
 מאוחדת
 לאומית
 מאשר/ת שיועץ ניתוחים יצור עימי קשר ומסכים לתנאי השימוש.

ניתוח אף רפואי
האמת היא שבעבור מנתחי אף פלסטיים כל ניתוח אף הוא ניתוח אף רפואי. אולם, עבור הציבור יש שוני במטרות של כל ניתוח ומבוצעת הפרדה בין הניתוחים. בעבור הציבור, ניתוח אף אסתטי נועד בראש ובראשונה לשפר את המראה החיצוני של האף והפנים, ואילו ניתוח אף רפואי נועד לטפל בבעיה רפואית באזור האף ובדרכי הנשימה דוגמת פוליפים או תיקון מחיצת האף. ניתוח אף רפואי השכיח ביותר הוא פתיחה של מעברי אף חסומים.

ניתוח אף רפואי ניתן לערוך בנפרד מניתוח אף אסתטי או לשלב את שניהם יחד. נציין כי אם ברצונו של המטופל לשלב בין שני הניתוחים יש לבדוק שהמנתח הפלסטי שבחר מיומן בשני ההליכים הכירורגים - גם הפלסטי וגם הרפואי. במידה והמנתח מיומן בשתי השיטות הוא יבצע את הניתוח לבדו, אולם אם הוא אינו בקיא בניתוח אף רפואי הוא ייעזר במהלך הניתוח ברופא אף אוזן גרון שיבצע את החלק הרפואי של הניתוח המשולב. 

בכל אופן אנו ממליצים על שילוב של שני הניתוחים יחד - כך יכול המטופל לחסוך זמן, לעבור תקופת החלמה אחת ולא פעם גם לחסוך בכסף.

ניתוח מעברי אף חסומים
ניתוח מעברי אף חסומים הוא ניתוח אף רפואי השכיח ביותר בארץ והוא נועד לפתוח את מעבר האוויר באף וליישר את מחיצת האף. מחיצת האף היא החלק האמצעי באף, שמחלק אותו לשניים, ומשני צידיה נמצאים מעברי האוויר. חלקה הקדמי של מחיצת האף עשוי מסחוס והחלק האחורי מורכב מעצם. מסביב למחיצה יש את הקונכיות- מדפים בצד האף (נקראות גם טורבינות) המכוסים ריריות שנועדו לנקות את האוויר. כאשר מחיצת האף עקומה גם האף מתעקם, מה שבא לידי ביטוי כלפי חוץ כאף עקום. עקימות האף יכולה להיות מולדת או להיגרם כתוצאה מתאונה או מכה חזקה באף.

מחיצת אף עקומה משפיעה על מעברי האוויר בכך שהיא חוסמת את זרימת האוויר דרך הנחיר אותו היא מכסה. כאשר החסימה מלאה, משמע הנחיר סתום לגמרי, מתחילים לנשום מהפה ולאבד את היתרונות של נשימה מהאף. ניתוח אף רפואי נועד ליישר את המחיצה ולשפר את מעבר האוויר לריאות. באותו עניין נציין כי במהלך ניתוח פלסטי באף לא פעם השינוי בגודלו של האף משנה את גול מעברי האוויר ולרוב מקטין אותם, לכן על המנתחים הפלסטיים לוודא שהפתחים שהשאירו הינם ישרים ופתוחים בכדי לא ליצור בעיות נשימה אשר נובעות הניתוח.

שילוב ניתוח אף אסתטי עם רפואי
מטופלים שפונים לעבור ניתוח אף אסתטי שמטרתו היא שיפור המראה האסתטי מגלים שקופות החולים והביטוח אינם מכסים או משתתפים בעלות הניתוח. אולם, במידה ובמסגרת הניתוח משולב גם פן רפואי המצב שונה וקופות החולים לרחות חלק בעלות. כך, בפועל מטופל שיעבור ניתוח משולב יוכל לקבל מקופת החולים שלו תשלום חלקי על הניתוח ויחסוך לעצמו כסף רב בנוסף לעובדה שיהנה מתיקון מבנה האף וזרימת אוויר טובה יותר.