ניתוח הגדלת חזה למטופלים טרנסקסואלים - חלק א

הגדלת חזה כחלק מניתוחי שינוי מין עבור טרנסקסואלים

טרנסקסואליות - Gender Identity Disorder Syndrome - GID, הינה מצב בו האדם חש חוסר התאמה בין צורת גופו הפיזית לבין תודעת הזהות המִגְדָרית שלו. משמע, עבור אדם טרנסקסואל קיימת בעיה בקישור בין מיניותו הגופנית פיזית לבין תחושת הזהות שלו. מבחינתו, הגוף בו הוא נולד אינו "מתאים" לו, ולמעשה הוא חש כבן המגדר השני.

מחפש מידע אודות ניתוח הגדלת חזה למטופלים טרנסקסואלים - חלק א?
מלאו את הטופס המצורף וקליניקות נבחרות ייצרו איתכם קשר בתוך זמן קצר.
חבר בקופת חולים:
 כללית
 מכבי
 מאוחדת
 לאומית
 מאשר/ת שיועץ ניתוחים יצור עימי קשר ומסכים לתנאי השימוש.

טרנסקסואליות, כאמור, היא מצב של נתק וחוסר התאמה בין מינו של האדם (מין פיזי) לבין תחושת המגדר שלו (תחושת ההרגשה כגבר או אישה). אדם טרנסקסואל יכול לבחור להתמודד עם תחושותיו, או להסתיר את נטיותיו. במקרים בהם בוחרים טרנסקסואלים להתמודד עם תחושתם האמיתיות רבים מהם בוחרים לשנות את הופעתם החיצונית, כך שתהלום את תחושת המגדר שלהם, ועל מנת לעשות כן הם עוברים טיפולים הורמונאליים וניתוח לשינוי מין מלא או חלקי.

ניתוח הגדלת חזה למטרת שינוי מין מכוון לטרנסקסואליות המעונייניות להתאים את גופן הגברי לתחושת מגדרם הנשית. הניתוח הוא אחת מהפעולות האקטיביות ביותר בהן יכולות לנקוט טרנסקסואליות ולכן, הן מתחילות קודם כל בנטילת הורמונים נשיים ובעשיית שינויים קוסמטיים חיצוניים טרם גיבוש ההחלטה הסופית לעבור את הניתוח עצמו.

ניתוחים קוסמטיים ופלסטיים נוספים אותם עוברות טרנסקסואליות רבות כוללים הזרקת בוטוקס לשפתיים, עיצוב ישבן וניתוח שאיבת שומן.

למי מתאים ניתוח הגדלת חזה לצורך שינוי מין?
כל החלטה לעבור ניתוח פלסטי כזה או אחר הינה החלטה גדולה שיש לשקול בכובד ראש, וכאשר במדובר בטרנסקסואלית המבקשת לעבור ניתוח הגדלת חזה ועיצוב חזה נשי לצורך שינוי מין ההחלטה כבדה עוד יותר ומשמעותה רבה. לפיכך, על טרנסקסואלית שמעוניינת לעבור ניתוח פלסטי להגדלת חזה לצורך שינוי מין להתייעץ עם אנשי מקצוע מתחום בריאות הנפש, כמו גם עם מנתחים פלסטיים שיוכלו לדמות לה את גופה העתידי טרם היא מגבשת החלטה סופית.

מועמדות המתאימות לניתוח יהיו בעלות מצב בריאותי תקין ויציב, שנטלו הורמונים נשיים במשך שנתיים לפחות לפני הניתוח. על המועמדת לקחת הורמונים נשיים טרם הניתוח כיוון שהורמונים אלו יפתחו את שדיה באופן טבעי ולאחר שנתיים במידה וההתפתחות אינה מספקת הניתוח הפלסטי להגדלת חזה יוכל להשלים את התמונה. 

קצת על נטילת הורמונים נשיים לצורך שינוי מין
ע"פ מחקרים למעלה ממחצית הטרנסקסואליות המבקשות להפוך לנשים עוברות בסופו של דבר ניתוח פלסטי להגדלת חזה. בדרך, הן נעזרות באמצעים חיצוניים דוגמת חזיות פוש אפ או חזיות עם סיליקון לשינוי מראה גופן. אולם, בסופו של דבר הצורך להרגיש שלמות עם הגוף הינו חזק יותר וטרנסקסואליות רבות מתקשות להסתפק בעזרים אלו בלבד ופונות להתערבות כירורגית.

הורמונים נשיים (אסטרוגן) אותם נוטלות טרנסקסואליות במשך שנתיים לפני הניתוח מביאים לצמיחה טבעית של החזה והופכים את הניתוח וההחלמה ממנו לקלים יותר יחסית. פעולת האסטרוגן אינה זהה בכל אדם וידוע שלגילה של המטופלת השפעה על עוצמתו והשפעתו של ההורמון. כך, שטרנסקסואלית שתצרוך הורמונים כבר בשנות העשרים לחייה תגיע בדרך כלל למידת חזה B ואילו טרנסקסואלית שתחל בנטילת הורמונים בגיל שלושים ומעלה לא תעבור את מידה A.

במידה ובתום שנתיים מתחילת נטילת ההורמונים החזה לא גדל בצורה מספקת דיה, פונים לאופציה הכירורגית של ניתוח פלסטי להגדלת חזה.

בכל אופן נציין שגם אם החזה לא גדל בצורה מספקת, ההורמונים הנשיים שנטמעו בגוף מביאים למתיחת עור החזה שמקלה מאוחר יותר על שתלי הסיליקון להיקלט בחזה ולהראות טבעיים יותר. כמו כן נציין כי טרנסקסואליות אשר מבקשות לעבור ניתוח מלא לשינוי מין (ניתוח הכולל כריתת אשכים ואבירי המין) עשוייות לחוות גדילה משמעותית של החזה.

למידע נוסף על הכנות והליך ניתוח הגדלת חזה טרנסקסואל לחץ כאן.