ניתוח החלפת שתלים

החלפת שתלים לאחר ניתוח הגדלת חזה

ניתוח החלפת שתלים מיועד לנשים שעברו בעברן ניתוח הגדלת חזה וכעת הן מעוניינות להחליף את השתלים הישנים שהתבלו, לעצב מחדש את החזה או להרים אותו לאחר שהזמן וכוח הכבידה עשה את שלו.
מחפש מידע אודות ניתוח החלפת שתלים?
מלאו את הטופס המצורף וקליניקות נבחרות ייצרו איתכם קשר בתוך זמן קצר.
חבר בקופת חולים:
 כללית
 מכבי
 מאוחדת
 לאומית
 מאשר/ת שיועץ ניתוחים יצור עימי קשר ומסכים לתנאי השימוש.

ניתוח החלפת שתלים בחזה
במסגרת ניתוח החלפת שתלים בחזה מוחלפים שתלים קיימים שהוחדרו בעבר בעת ניתוח הגדלת חזה, בשתלים חדשים. במהלך הניתוח ניתן לשנות את מיקום השתלים החדשים, לשנות את צורתם ואת נפחם, זאת בהתאם למה שמאפשר ניתוח הגדלת חזה הקודם שנעשה, והסיבה שהביאה את המטופלת לפנות שנית לניתוח.

הניתוח אורך בין שעה לשעתיים בממוצע והוא מבוצע תחת הרדמה כללית.

למי מיועד ניתוח החלפת שתלים?
הניתוח מיועד לנשים שעברו בעבר ניתוח הגדלת חזה וכיום הן סובלות מאחת או יותר מהתופעות הבאות:
1. שינוי צורת השדיים עקב דליפה של השתל או התקשות שלו.
2. התקשות קופסית והתקשות השד*
3. מראה ירוד מבחינה אסתטית של השד
4. שדיים צנוחים

*מהי התקשות קופסית והתקשות השד?
השתלים שמוחדרים לחזה הם למעשה גופים זרים שמכניסים לגוף. כיוון שכך הגוף מפתח סביבם מעטפת שמפרידה בינם לבין יתר הרקמות. מעטפת זו מכונה קופסית.
ישנם מקרים בהם הקופסית, אותה מעטפת, מתכווצת ולוחצת על השתל, מה שעלול לגרום לכאב, שינוי המיקום של השתל ושינוי המראה החיצוני של השד. במקרים אלו מומלץ לגשת לניתוח נוסף בו ניתן יהיה לטפל בבעיה. הדרכים שינקטו לצורך הטיפול כוללות הכנסה של השתל החדש מתחת לשריר, שטיפה של השתל בנוזל אנטיביוטי, ושימוש בשתל בעל מעטפת מחוספסת. אין הבטחה של מאה אחוז הצלחה, אך הסיכויים גבוהים.

חשוב לציין כי אין סיבה ידועה להתכווצות הקופסית, אולם משערים שהתופעה קשורה לשינויים הורמונאליים, זיהום חיידקי או קרע ודליפה של השתל.

המטופלות יכולות לפנות למנתח הפלסטי אצלו עברו את ניתוח הגדלת חזה המקורי או למנתח פלסטי אחר המתמחה בניתוחי החלפת שתלים. מומלץ להגיע עם מידע על ניתוח הגדלת החזה שיכלול את סוג השתל בו נעשה השימוש, נפחו, האם הוחדר מאחורי השריר או לפניו ועוד. המידע יסייע למנתח לתכנן את החלפת השתלים בדרך הטובה ביותר ותוך פולשנות מינימאלית.

תופעות לוואי בניתוח החלפת שתלים
כמו בכל ניתוח גם לאחר ניתוח החלפת שתל יש סבירות שהמטופלת תיתקל בתופעות לוואי בזמן החלמתה. תופעות הלוואי של הניתוח כוללות שטפי דם באזור החזה, זיהום בפצע הניתוח (אזור החתך), כאבים באזור החזה, חוסר תחושה באזור הפטמה, נפיחות וכדומה. ניתן לפנות לרופא הפלסטי להתייעצות ובדיקה בכל שלב.

צור קשר עם המוסדות המובילים בארץ לניתוח החלפת שתלים
ד"ר ערן חדד
ד"ר ערן חדד
מיקום בארץ: הברזל 21, רמת החייל, תל אביב
DR - מרכז רפואי
DR - מרכז רפואי דר' רון עזריה
מיקום בארץ: תל אביב, קניון לב המפרץ, חיפה.
 מאשר/ת שיועץ ניתוחים יצור עימי קשר ומסכים לתנאי השימוש.
ניתוח הגדלת חזה
ניתוח הגדלת חזה