החלמה לאחר הקטנת חזה

עברת הקטנת חזה? כל מה שצריך לדעת על ההחלמה מניתוח הקטנת חזה

כרגע יצאת מניתוח הקטנת חזה ואת עדיין חבושה וסביר להניח שגם חלשה. כמו אחרי כל ניתוח כירורגי, גם אחרי ניתוח הקטנת חזה יש צורך בהחלמה ומנוחה של הגוף. מה כוללת ההחלמה מהניתוח? כמה זמן לוקח להחלים מניתוח הקטנת חזה? ומתי אפשר לצפות לתוצאות? להלן כל התשובות.
מחפש מידע אודות החלמה לאחר הקטנת חזה?
מלאו את הטופס המצורף וקליניקות נבחרות ייצרו איתכם קשר בתוך זמן קצר.
חבר בקופת חולים:
 כללית
 מכבי
 מאוחדת
 לאומית
 מאשר/ת שיועץ ניתוחים יצור עימי קשר ומסכים לתנאי השימוש.
ניתוח הקטנת חזה נחשב לניתוח מורכב באופן יחסי, בעל סיכויי הצלחה גבוהים. נשים שעוברות את הניתוח מקילות על חייהן ומשפרות מאד את איכות חייהן ואת מגוון הפעולות שהן מסוגלות לבצע. בנוסף, רבות מתוכן פונות לניתוח מתוך צורך רפואי או צורך רגשי לשיפור הביטחון העצמי וקבלת תחושת דימוי גוף תקין.

החלמה לאחר ניתוח הקטנת חזה
לאחר ניתוח הקטנת חזה יש אשפוז לילה במרפאה כאשר רק למחרת בבוקר אפשר ללכת הביתה. בבוקר תתעורר המטופלת כשעל גופה תחבושת אלסטית. מרבית המטופלות חשות עייפות וחולשה כללית, כצפוי לאחר כל ניתוח. לאחר בדיקת רופאים המטופלת תשוחרר לביתה, שם עליה להשאיר את התחבושת האלסטית במשך יומיים נוספים ולהגיע למרפאה לצורך הסרתה.

לאחר מכן, במהלך תקופת ההחלמה רצוי ואף נדרש מהמטופלת ללבוש חזיית ספורט ללא ברזלים, כולל בזמן השינה, למען מתן תמיכה לחזה. לרוב מדובר על תקופה של בין חודש לחודשיים, תקופה שבמהלכה החזה מחלים. הסיבה ללבישת החזיה גם בזמן השינה היא מפני שהחזה צריך את התמיכה של החזיה, בכל שעות היום, על מנת להחלים במהירות ובצורה הטובה ביותר (ללא מתיחה של העור או תזוזה מיותרת).

פעילויות לאחר ניתוח הקטנת חזה - מה מותר ואפשרי ומה אסור?
מקלחת אפשר לעשות כיממה אחרי השחרור מהמרפאה. פעילות ספורטיבית (ריצה, קפיצות וכו') אינה מומלצת לתקופה של עד כחודש לאחר הניתוח להקטנת החזה. כמו כן, פעילות מינית ואפילו גירוי מיני לא מומלץ כחודש לאחר הניתוח וזאת מפני שהאיזור רגיש ופעילות כגון זו ממריצה את הדם לאזור.
שינה על הבטן אינה מומלצת ואף כואבת בתקופה המיידית שלאחר הניתוח, מכיוון שמומלץ לא להפעיל שום סוג של לחץ על האיזור. עוד דבר שאסור לעשות, לפחות במשך שבועיים עד חודש לאחר הניתוח, הוא עישון. לכן, אם את מעשנת כבדה, יש לשים לב למחסור הצפוי לגוף בניקוטין. מצד שני, זה חסכון לא רע בכסף של הסיגריות.

האיסורים הללו אולי נראים רבים, אך ברגע האמת רבים מהם חשים טבעיים לגמרי ואין צורך לחשוב עליהם (למשל, החזה כואב, אז מן הסתם לא נעים לישון עליו). בנוסף, החודש הראשון עובר במהירות רבה ובמהלכו גם נגלות התוצאות ומדרבנות במטופלת לשמור על החזה.

חזרה לעבודה לאחר הניתוח
לאחר כשבוע כבר ניתן לחזור לעבודה אבל בצורה מתונה ומחושבת, כל אחת בהתאם ליכולות שלה ולסוג העבודה אותה היא מבצעת. לרוב הנשים תקופה זו מספיקה על מנת לחזור לעבודה, אך יש נשים שייקח להן טיפה יותר זמן להתאושש לגמרי. אנחנו ממליצים ללכת לפי ההרגשה הפנימית, כי כל אחת מודעת ליכולות שלה.

תופעות לוואי שכיחות לאחר הקטנת חזה
לאחר ניתוח להקטנת חזה, כחלק מתהליך ההחלמה, עלולה המטופלת לחוש יובש בעור בסביבות החזה, שטפי דם קלים, גודש בשדיים, נפיחות וכאב נסבל. כמו כן, בימים הראשונים היא תרגיש כאבים קלים גם במקרה של התעטשות, אבל זה דבר נורמלי לאחר ניתוח הקטנת חזה. ניתן למצוא באתרנו מידע נוסף על שיטות ניתוח הקטנת חזה ותופעות לוואי אפשרויות.

צלקות הניתוח שנשארות לא יעלמו עם השנים, אך הן ללא ספק יטושטשו וככל שיעבור הזמן תשומת הלב שהן ימשכו תעלם. את תוצאות הניתוח במלואן רואים בבירור לרוב רק לאחר כחצי שנה, אבל גם אחרי חודש אחד יהיה ניתן לראות את השינוי. אמנם יעבור זמן מה עד לקבלת התוצאות המלאות, אבל בכל מקרה השינוי יהיה ברור לעין כבר מן ההתחלה, כאשר החזה יראה קטן ומעוצב יותר, בדיוק כמו שהמטופלת ביקשה.

מרבית המטופלות מביעות שביעות רצון גדולה מתוצאות הניתוח ומהשינוי שהגדול שהוא הביא לחייהן. כאבי גב וכתפיים כפופות קדימה נעלמים, פעילויות ספורטיביות הופכות לאפשריות והגוף נראה זקוף יותר ובעל פרופורציות נכונות יותר. 
צור קשר עם המוסדות המובילים בארץ להחלמה לאחר הקטנת חזה
DR - מרכז רפואי
DR - מרכז רפואי ד"ר רון עזריה
מיקום בארץ: תל אביב, קניון לב המפרץ, חיפה.
ד"ר ערן חדד
ד"ר ערן חדד
מיקום בארץ: הברזל 21, רמת החייל, תל אביב
ד"ר טלי פרידמן
ד"ר טלי פרידמן
מיקום בארץ: תל אביב - רמת אביב
 מאשר/ת שיועץ ניתוחים יצור עימי קשר ומסכים לתנאי השימוש.
ניתוח הגדלת חזה
ניתוח הגדלת חזה