התאמה לניתוח הקטנת חזה

מי מועמדת טובה לניתוח הקטנת חזה?

בעולם המערבי חזה שופע נחשב לסמל נשיות וחושניות ונשים רבות מעוניינות בו. אולם, לא כל אישה שבורכה בחזה גדול מאד רואה בו משהו טוב וברכה. ניתוח הקטנת חזה, שמקטין את נפח החזה ופותר בעיות כגון כאבי גב בשל משקל היתר, מציאת חזיות מיוחדות ותומכות, עקמת ועוד, נהפך לאחרונה לאחד הניתוחים הפלסטיים הפופלריים בעולם, הן מבחינות אסתטיות והן מבחינות רפואיות.
מחפש מידע אודות התאמה לניתוח הקטנת חזה?
מלאו את הטופס המצורף וקליניקות נבחרות ייצרו איתכם קשר בתוך זמן קצר.
חבר בקופת חולים:
 כללית
 מכבי
 מאוחדת
 לאומית
 מאשר/ת שיועץ ניתוחים יצור עימי קשר ומסכים לתנאי השימוש.
ניתוח הקטנת חזה הוא ניתוח שבמהלכו מפחיתים את נפח החזה ומסירים ממנו חלק מרקמת השומן. במסגרת הניתוח מעצב המנתח הפלסטי את מראה השד מחדש, מסיר מהעור העודף שהחזיק את רקמת השומן הגדולה, ואף מעצב מחדש את מיקום הפטמה. החזה החדש הוא קטן יחסית לחזה הטבעי של המטופלת, סימטרי ומעוצב יותר. הניתוח מיועד כמובן לנשים בעלות חזה טבעי גדול המקשה עליהן מסיבה זו או אחרת את התנהלות החיים.

התאמה לניתוח הקטנת חזה

המועמדות העיקריות לניתוח הקטנת חזה הן נשים בעלות חזה גדול שמבחינה רפואית מפריע לתפקוד היום יומי שלהן, או לחילופין גורם לכאבים באיזורים אחרים של הגוף (כגון צוואר, כתפיים או גב). יחד עם זאת, אפשר לעבור את הניתוח גם מסיבות שהן לא בריאותיות, אלא אסתטיות גרידא. בכל מקרה, על מנת לוודא שהמועמדת מתאימה לניתוח - יש להתייעץ עם רופא.

חשוב לציין שכמו כל ניתוח שקשור לחזה, דוגמת ניתוח הגדלת חזה או ניתוח הרמת חזה, ניתוח הקטנת חזה מומלץ רק לאחר גיל 17-18, כשהחזה סיים את ההתפתחותו. במקרים חריגים במיוחד מאשרים לבצע את הניתוח גם לפני גיל זה, אבל זה במקרים שהחזה הגדול מפריע מבחינה רפואית ומקשה על התפתחות תקינה של הנערה, ובמידה ויש עבר תורשתי של חזה גדול במשפחה.

למי מתאים ניתוח הקטנת חזה?
* נשים בריאות.
* הניתוח דורש הפסקת עישון של לפחות 3 שבועות מראש, אז יש עדיפות לנשים לא מעשנות.
* נשים הסובלות מכאבים (בדרך כלל כאבי גב ועקמת) והרופא שלהן קשר זאת לגודל החזה שלהן והמליץ על ניתוח הקטנת חזה.
* נשים שמרגישות מוגבלות בפעילות פיזית (ריצה, למשל).
* נשים שיש להן סימני חריצים מכתפיות החזיה, בשל כובד החזה.
* ניתוח הקטנת חזה בשילוב עם ניתוח הרמת חזה מתאים לנשים שהחזה שלהם "נפול" עקב לידות והנקה. 
* ניתוח הקטנת חזה מיועד לנשים שהחזה שלהן סיים להתפתח והינו גדול במיוחד.
* הקטנת חזה אינה מומלצת לנשים שמעוניינות להניק.

לניתוח מומלץ להגיע עם ציפיות מציאותיות. הניתוח אומנם מקטין את נפח החזה, אולם החזה עדיין ישאר גדול. חלק מהבעיות הגופניות יעלמו בעקבות הניתוח (כמו כאבי גב וכיפוף של הכתפיים קדימה), אולם בעיות שהפכו קבועות כמו עקמת בגב לא יעלמו, רק המצב ישתפר ותופסק ההחמרה. 

ניתוח הקטנת חזה יכול לשפר את התדמית הפסיכולוגית האישית של המנותחת, לכן הוא מומלץ לנשים שרופא המשפחה שלהן ואפילו פסיכולוג סבורים כי הוא יתרום לשיפור הערך העצמי הנפשי שלהן. הדבר קורה רבות אצל נשים צעירות, ואפילו נערות המתביישות בגופן ומנסות להסתיר אותו בשל גודל החזה וההבדל בפרופורציות הגוף.

נשים המעוניינות לקבל הפניה רפואית לניתוח הקטנת חזה על בסיס פגיעה פיזית או נפשית תפנה תחילה לרופא המשפחה שלה על מנת לקבל חוות דעת על השפעות החזה הגדול על חייה, ואיזה שינוי יכול לעשות ניתוח הקטנת חזה. בהמשך יפנו את המטופלת לועדה מטעם קופת החולים שלה שהיא המחליטה על המטופלות להן מגיע סבסוד של הניתוח. למנתחים פלסטיים רבים יש הסכמים עם קופות החולים השונות ולאחר הועדה הרפואית וקבלת התשובה ניתן לפנות אליהם.

נשים שעוברות ניתוח הקטנת חזה מדווחות על שביעות רצון גדולה מתוצאות הניתוח ומשינוי ושיפור של איכות חייהן. ניתוח הקטנת חזה הוא ניתוח משנה חיים עבור נשים רבות והוא מהווה נקודת מפנה בחייהן.
צור קשר עם המוסדות המובילים בארץ להתאמה לניתוח הקטנת חזה
DR - מרכז רפואי
DR - מרכז רפואי ד"ר רון עזריה
מיקום בארץ: תל אביב, קניון לב המפרץ, חיפה.
ד"ר ערן חדד
ד"ר ערן חדד
מיקום בארץ: הברזל 21, רמת החייל, תל אביב
ד"ר טלי פרידמן
ד"ר טלי פרידמן
מיקום בארץ: תל אביב - רמת אביב
 מאשר/ת שיועץ ניתוחים יצור עימי קשר ומסכים לתנאי השימוש.
ניתוח הגדלת חזה
ניתוח הגדלת חזה