ניתוח הקטנת חזה לגברים - גניקומסטיה

מרגיש שהחזה שלך נשי? מידע על ניתוח הקטנת חזה לגבר

ניתוח הקטנת חזה לגבר (גניקומסטיה) הינו ניתוח פלסטי לו נזקקים כ- 40%-60% מהגברים. אולי זה מפתיע, אבל נמצא שכמחצית מהגברים סובלים ממבנה גוף הכולל חזה תפוח ושומני, היכול להיראות כחזה נשי. מקורו של המבנה נטוע בהורמון המופרש בגיל ההתבגרות ומעודד צמיחת שדיים, כשבמקרים חריגים נמשכת הפרשת ההורמון זמן ארוך מהממוצע, מה שיוצר בשד הגברי רקמת שומן. נבהיר כי לא כל המומחים מסכימים עם הסבר זה לתופעת השד הנשי, ולא נמצא כיום הסבר גורף ומוסכם לתופעה.

מחפש מידע אודות ניתוח הקטנת חזה לגברים - גניקומסטיה?
מלאו את הטופס המצורף וקליניקות נבחרות ייצרו איתכם קשר בתוך זמן קצר.
חבר בקופת חולים:
 כללית
 מכבי
 מאוחדת
 לאומית
 מאשר/ת שיועץ ניתוחים יצור עימי קשר ומסכים לתנאי השימוש.

מהו ניתוח הקטנת חזה לגבר (גניקומסטיה)?
ניתוח גניקומסטיה הוא ניתוח שמטרתו הקטנת החזה הגברי והעלמת אלמנטים נשיים מהחזה.
כאמור, הגורמים להיווצרות מופע של חזה נשי אצל גברים אינם ידועים ומוסכמים. קיים הסבר הורמונאלי עליו פירטנו ועוד ראוי לציין כי ישנן סיבות גנטיות, מחלות שונות, שימוש מוגזם באלכוהול ובסמים וכן שימוש מוגזם בסטרואידים שידועים כגורמים המהווים טריגר לריבוי רקמות שומן בחזה גברי. לפיכך, מטופל המרגיש כי החזה שלו גברי ומעוניין לשנות את המצג, עוד טרם הפניה למנתח פלסטי עליו לגשת לרופא מטפל בכדי לשלול אפשרויות של גידול, בעיות גנטיות, ליקויים הורמונאליים, ליקויים בתפקוד הכבד או אפשרויות של שדיים נשיים שנוצרו כתוצאה משימוש מופרז באחד החומרים המסוכנים שהוזכר קודם לכן.  

ניתוח הקטנת חזה לגברים (גניקומסטיה) הוא הפתרון לבעית החזה הנשי עבור גברים רבים. הניתוח, ששונה מניתוח הקטנת חזה לנשים, מספק פתרון פיזי-חיצוני, כאשר הוא מעלים את השדיים הנשיים ומשאיר חזה שטוח וגברי. כמו כן, בנוסף לפתרון הפיזי מסייע הניתוח מבחינה נפשית, שכן, גברים בעלי שדיים נשיות מאופיינים בביישנות, מופנמות וסובלים מקשיים חברתיים וזוגיים.

התאמה לניתוח גניקומסטיה
ניתוח גניקומסטיה מתאים לגברים בעלי חזה בעל חזות נשית. רקמת שומן עודפת זו בחזה אינה נעלמת גם לאחר אימוני כושר מפרכים וגברים הסובלים מהבעיה יכולים לפנות לניתוח לצורך קבלת פתרון.

הליך ניתוח הקטנת חזה לגברים
מעבר ניתוח הקטנת חזה לגבר מחייב פגישות ייעוץ רפואיות במהלכן נבדקת ההיסטוריה הרפואית של המטופל, מצבו הבריאותי הנוכחי, וציפיותיו מהניתוח. באופן כללי, הניתוח מומלץ לבני ארבע עשרה ומעלה, תלוי במקור התופעה ובהתאם להמלצת הרופא. 

לאחר הפגישות ימליץ הרופא למטופל על שיטת הניתוח האופטימאלית עבורו, יבהיר את כל מהלך הניתוח, כולל הסבר על הסיבוכים האפשריים, תקופת ההחלמה והתוצאות הצפויות.

ניתוח הקטנת חזה לגברים מתבצע בהרדמה מקומית או כללית. אורך הניתוח נע בין שעה לארבע שעות ולאחריו יש להישאר באשפוז למשך 12 שעות נוספות. במהלך ניתוח חזה לגברים מתבצעת שאיבה של רקמת השומן העודפת באמצעות חתך קטן (כס"מ וחצי) בקפל התת שדי. בחלק מהמקרים נדרש גם הליך של הסרת עור מיותר.

החלמה מניתוח גניקומסטיה
לאחר מעבר ניתוח הקטנת חזה לגבר צפוי כי המטופל יחוש תחושת כאב ונפיחות באזור החזה. התופעות ייעלמו עם הזמן, כאשר במקביל מקבל המטופל טיפול תרופתי הכולל אנטיביוטיקה ומשככי כאבים בהתאם להמלצת המנתח. כעבור שבועיים מיום הניתוח יש להגיע למרפאה לביקורת רפואית. במרפאה יבדקו האם הצלקת נקייה והאם ישנם תסמינים שדורשים התערבות רפואית.

ההחלמה מניתוח הקטנת חזה לגברים כוללת, מלבד הבדיקה הרפואית, גם מספר איסורים שחשוב לשמור עליהם בכדי לא לפגוע באזור הניתוח ותוצאותיו: ניתן להתקלח רק כ-24 שעות לאחר הניתוח; אין לשאת משאות כבדים כחודש ימים לאחר ניתוח הקטנת חזה; מומלץ להימנע מעישון ואלכוהול בשבוע הראשון לאחר הניתוח; מומלץ לא לשוב לעבודה לפחות שבוע ימים לאחר ניתוח הקטנת חזה לגבר; לפעילות ספורטיבית יש לשוב בהתאם להמלצות הרופא.

ניתוח הקטנת חזה לגברים - סיבוכים אפשריים
ניתוח הקטנת חזה לגבר הוא ניתוח פלסטי פשוט יחסית, ועם זאת קיימים סיבוכים אפשריים שחשוב לדעת עליהם מראש. במקרים בודדים גורם הניתוח לתופעה זמנית של איבוד תחושה באזור הניתוח. תופעת איבוד התחושה חולפת לכל היותר לאחר שנה מיום הניתוח. סיבוכים נדירים נוסף שיש לדעת עליהם מראש הם האפשרות להצטברות נוזלים באזור השאיבה, להידבקויות של העור לשריר שמתחתיו ולהתקהות העור באזור הניתוח.

תוצאות ניתוח הקטנת שד לגבר
לאחר הניתוח מראה החזה טבעי וגברי מאי פעם. מרגע שנעלמת רקמת השומן שבנוסף למראה הנשי גם הסתירה את השרירים, ניתן לעבוד על פיתוח החזה ועל השרירים ולהציג חזה שרירי ויפה. כעת, עבודה על שרירי החזה תזכה לביטוי חיצוני הולם.

גברים שמעוניינים לעבור את הניתוח בדרך כלל מרגישים זמן רב כי הם מעוניינים בו וזקוקים לו על מנת להרגיש בנוח עם גופם בכלל, ובפרט לחוש גבריים יותר. כיוון שאין יכולת להתמודד לבד עם רקמת שומן זו הנמצאת באזור החזה ללא סיוע חיצוני כניתוח (היא אינה נעלמת עם אימוני כושר) ניתוח גניקומסטיה מהווה אופציה טיפולית מרכזית לטיפול בבעיה. מנתחים פלסטיים המבצעים את הניתוח מציעים ללקוח ליווי אמפתי ודיסקרטי לאורך כל הדרך וכן עושים מאמצים רבים להצניע עד כמה שניתן את צלקות הניתוח. גברים רבים מדווחים כי אלמנטים אלו, שלמעשה שומרים עליהם מפני הסטיגמה שבניתוחים פלסטיים, מאפשרים להם להתגאות בגופם לאחר הניתוח מבלי שמראה גופם או הצלקות יעידו על הניתוח שעשו ויצריכו מהם הסברים שהם לא מעוניינים להעניק.

צור קשר עם המוסדות המובילים בארץ לניתוח הקטנת חזה לגברים - גניקומסטיה
DR - מרכז רפואי
DR - מרכז רפואי
מיקום בארץ: תל אביב, קניון לב המפרץ, חיפה.
ד"ר ערן חדד
ד"ר ערן חדד
מיקום בארץ: הברזל 21, רמת החייל, תל אביב
ד"ר טלי פרידמן
ד"ר טלי פרידמן
מיקום בארץ: תל אביב - רמת אביב
 מאשר/ת שיועץ ניתוחים יצור עימי קשר ומסכים לתנאי השימוש.