ניתוח עיצוב הגוף

מידע על ניתוח עיצוב הגוף - התאמה הכנות והליך הניתוח

יש ניתוח מתיחת פנים וניתוח עיצוב אף והיום יש ניתוח פלסטי נוסף בתחום - ניתוח הרמת גוף. הניתוח מיועד לאנשים שחשים כי מרכז הגוף שלהם בכללותו זקוק לרענון ולמתיחה על מנת לשוב ולהיות חטוב ומתוח. ניתוח עיצוב הגוף שמתמקד במרכזו של הגוף (טורסו) הופך אותו למתוח וצעיר יותר, בלא מעט שנים, תוך התאמה אישית לכל מטופל.

מחפש מידע אודות ניתוח עיצוב הגוף?
מלאו את הטופס המצורף וקליניקות נבחרות ייצרו איתכם קשר בתוך זמן קצר.
חבר בקופת חולים:
 כללית
 מכבי
 מאוחדת
 לאומית
 מאשר/ת שיועץ ניתוחים יצור עימי קשר ומסכים לתנאי השימוש.

מהו ניתוח הרמת גוף?
ניתוח הרמת גוף או עיצוב הגוף הוא ניתוח שמתמקד בפלג הגוף התחתון (lower body lift) וכולל הסרה ועיצוב של עור עודף ורקמות שומן רפויות, כמו גם הידוק שרירים בגב, בבטן, בירכיים ובישבן. הליך הניתוח כולו יכול להתבצע במספר שיטות, בהתאם למצבו הגופני ושאיפותיו של המטופל, וכך הוא יכול להתבצע בניתוח אחד ארוך ומורכב או במסגרת של שרשרת ניתוחים. בסופו של הליך, ניתוח הרמת גוף מעצב מחדש את מרכז הגוף ומחטב אותו.

האזורים עליהם פועל ניתוח הרמת גוף הינם הבטן, הגב, הירכיים והישבן, אותם אזורים שנחשבים כנפגעים הראשיים מעור רפוי. לעיתים ממליצים המנתחים הפלסטיים על ניתוחים פלסטיים משלימים לניתוח עיצוב הגוף שיטפלו באברי גוף נוספים כגון ניתוח הרמת חזה, עיצוב זרועות, מתיחת פנים או מצח ועוד.

התאמה לניתוח עיצוב הגוף
אנשים שהשילו כמות נכבדת של תאי שומן עודף מגופם הם האוכלוסייה העיקרית הפונה לניתוח עיצוב הגוף. הירידה הדרסטית במשקל מביאה עימה לעיתים קרובות עודפי עור שאינם מתכווצים ומעיבים על מראה הגוף. לכן, לאחר שהגיעו למשקל היעד ונשארו עם עודפי עור הופכים אנשים שהרזו במהירות למטופלים המתאימים לניתוח הרמת גוף. נציין שגם טרם ההגעה למשקל היעד יכול הניתוח לתרום למראה הגוף, אך אם המטופל ימשיך לרדת במשקל גם לאחר הניתוח עשוי להיווצר עור רפוי נוסף ויהיה צורך לשקול ניתוח חוזר.

קבוצה נוספת של אנשים להם מתאים ניתוח מתיחת גוף הם אנשים שעברו ניתוחי הרזיה שסייעו להם להפחית במשקלם תוך זמן קצר. לאחר ניתוח כקיצור קיבה או הצרת קיבה אנשים שנחשבו כסובלים מהשמנת יתר חולנית משילים משקל רב בפרק זמן קצר ועל גופם נותר העור העודף שהתרוקן מרקמות שומן, ובו יש צורך לטפל.

בנוסף, גם אנשים הסובלים מעור שאיבד את גמישותו בשל גילם או בשל בעיות גנטיות יוכלו להיעזר בניתוח עיצוב הגוף שיעניק לגופם מראה צעיר, גמיש ומתוח.

הכנות לניתוח מתיחת גוף
כפי שכבר ניתן להבין ניתוח הרמת גוף הוא ניתוח מורכב ולכן ההכנות אליו דורשות בדיקות רפואיות מקיפות ואפילו ראיון אישי במהלכו בוחן המנתח את מידת הרצינות ושאיפותיו של המטופל לצד מתן הסבר מפורט על הניתוח עצמו ועל תקופת ההחלמה שהוא דורש.

אחד הדברים הראשונים שבודקים כאשר מטופל מבקש לעבור ניתוח הרמת גוף זה את מצבו התזונתי, משמע, האם יש לו חוסרים בחלבונים וויטמינים, האם הוא מאוזן והאם הוא סובל מאנמיה. בנוסף בודקים האם המטופל סובל מסכרת, מחלות לב או שהוא מעשן. הבדיקות חשובות ביותר כיוון שהניתוח מבוצע בהרדמה מלאה, מתבצע בו זמנית על מספר איברים בגוף ובסופו הגוף יזדקק למשאבים רבים בכדי להחלים ממנו בצורה הטובה ביותר.

הליך ניתוח עיצוב הגוף
ניתוח הרמת גוף יכול להתבצע בניתוח אחד ארוך או בסדרה של מספר ניתוחים עוקבים. ההחלטה האם לבצע ניתוח אחד או מספר ניתוחים היא החלטה משותפת של המטופל והמנתח כאשר יש לקחת בחשבון שלמרות הפיתוי לעבור את כל ההליך בבת אחת, ניתוח אחד של הרמת גוף יהיה ניתוח מורכב, בהרדמה מלאה שאורכו בין 7 ל- 10 שעות. ניתוח הכולל לא מעט סיכונים. חלוקה של ההליך למספר ניתוחי משנה מאפשרת לגוף להתמודד בכל פעם עם כמות קטנה יחסית של שינויים מהם עליו להחלים וכן מורידה את הסיכונים. עבור מטופלים מסוימים הסובלים מחוסר איזון תזונתי או ממחלה כזו או אחרת לא תינתן האופציה לניתוח יחיד.

ניתוח מתיחת גוף עצמו עובד על מספר אזורים בפלג הגוף התחתון ולפיכך מורכב ממספר הליכים וניתוחים המותאמים לכל אזור בנפרד. הניתוח כולל שילוב של מתיחת בטן, עיצוב ישבן, עיצוב ירכיים ולעיתים גם שאיבת שומן. במרבית הפעמים יפרידו המנתחים בין הליך שאיבת שומן לשאר הניתוחים בכדי להפחית בסיכונים, אך במידה ומדובר בכמות שומן קטנה יבצעו את שאיבת השומן טרם ניתוחי המתיחות והסרת העור.

למידע נוסף על ניתוח הרמת גוף, החלמה ותוצאות.

בזמן שחושבים יחד עם המנתח הפלסטי על ההליך, מומלץ לקחת בחשבון את מבנה הגוף והפרופורציות הקיימות במצב נתון. ההתיחסות לגוף כפי שהוא במצב טבעי תאפשר לתוצאות הניתוחים להיראות טבעיות יותר ו"מנותחות" פחות וכן תיקח בחשבון את האפשרות שהמטופל יחזור לאותן פרופורציות בהמשך ועל הניתוחים השונים להשתלב בגוף גם במצב כזה.

צור קשר עם המוסדות המובילים בארץ לניתוח עיצוב הגוף
ד"ר טלי פרידמן
ד"ר טלי פרידמן
מיקום בארץ: תל אביב - רמת אביב
DR - מרכז רפואי
DR - מרכז רפואי דר' רון עזריה
מיקום בארץ: תל אביב, קניון לב המפרץ, חיפה.
 מאשר/ת שיועץ ניתוחים יצור עימי קשר ומסכים לתנאי השימוש.
הצרת היקפים