ניתוח הרמת חזה

מהו ניתוח הרמת חזה?

ניתוח הרמת חזה, מסטופקסיה, הוא ניתוח פלסטי שנועד לפתור בעיה של חזה נפול. ניתוח הרמת חזה מרים את החזה חזרה למקומו הטבעי ומעצב אותו מחדש. עבור נשים רבות הסובלות משדיים נפולים או חזה שעם הזמן, ההריונות, והשינויים ההורמונאליים צנח למטה עשוי ניתוח הרמת חזה להוות פתרון אופטימאלי. מדובר בניתוח פלסטי שכיח.

מחפש מידע אודות ניתוח הרמת חזה?
מלאו את הטופס המצורף וקליניקות נבחרות ייצרו איתכם קשר בתוך זמן קצר.
חבר בקופת חולים:
 כללית
 מכבי
 מאוחדת
 לאומית
 מאשר/ת שיועץ ניתוחים יצור עימי קשר ומסכים לתנאי השימוש.

מהו ניתוח הרמת חזה?
ניתוח הרמת חזה הוא ניתוח שמספק פתרון לנשים רבות שנולדו עם חזה שצורתו נפולה או לכאלו שבעקבות שינויים שונים, דוגמת הריון והשמנה והרזיה חוזרת, הפכו לבעלות שדיים נפולים. במסגרת הניתוח מותחים את העור כלפי מעלה, מרימים את השד ומסירים את העור העודף. ניתוח הרמת חזה הוא אחד הניתוחים הנפוצים בקרב נשים, בעיקר נשים בשלות.

התאמה לניתוח הרמת חזה
ניתוח הרמת חזה מתאים לנשים שהחזה שלהן נכנע לכוח המשיכה ונופל מטה. הריונות חוזרים, שינויים הורמונאליים, תנודות חריפות במשקל, וירידה באלסטיות העור וברקמות התומכות בשד מחלישות את התנגדות החזה לכוח המשיכה ומושכות אותו כלפי מטה, עד שנראה נפול. מכאן שתוצאות הניתוח יושפעו מהריונות חוזרים, השמנה והרזיה, ולכן, ניתוח הרמת חזה מומלץ לנשים שלא מתכננות הריונות נוספים. יחד עם זאת, במקרים מיוחדים, כאשר הבעיה מחריפה כבר בגיל צעיר, עדיף לא לדחות את הניתוח.

נציין עוד כי אומנם כל אישה יכולה לבצע ניתוח חזה כניתוח הרמת חזה, אך נשים בעלות חזה קטן או בינוני הן המנותחות האידיאליות שכן אצלן תוצאות הניתוח יחזיקו מעמד בצורה הטובה ביותר וישתמרו לאורך זמן.

פה גם המקום להזכיר כי במקרים של חזה גדול ונפול, קיים לעיתים הצורך בשילוב של ניתוח הקטנת חזה יחד עם ניתוח הרמת חזה. ולעומת זאת, כאשר צניחת החזה מלווה בדלדול הנפח יש לשקול ניתוח הגדלת חזה בנוסף להרמת חזה.

בדיקה ביתית, האם החזה שלך נחשב לנפול?
את מרגישה שהחזה שלך נפול אבל רוצה לבדוק זאת? בדיקה פשוטה תוכל לתת לך מענה ראשוני. מומחים משתמשים במיקומה של הפטמה כקנה מידה לקביעת הדרגה של צניחת השדיים. הבדיקה מתבצעת בעמידה או ישיבה זקופה. כאשר הפטמה נמוכה יותר מהקפל התת השדי, נחשב החזה נפול וישנה הצדקה לניתוח. במידה והפטמה גבוהה מהקפל התת שדי השדיים שלך אינם נפולים דיים בכדי להצדיק ניתוח. עם זאת במידה וההחמרה במצב נעשית במהירות, גשי לרופא ועל תדחי את הבדיקה המקצועית וההתייעצות. נציין כי המקום האידיאלי של הפטמה מצוי מול אמצע הזרוע. 

הליך ניתוח הרמת חזה - מידע על הניתוח
ניתוח הרמת חזה יכול להתבצע כניתוח בודד או בשילוב עם ניתוח הגדלת חזה או ניתוח הקטנת חזה. כאשר מדובר בצניחת חזה קלה בלבד התיקון פשוט יחסית ומהניתוח תישאר צלקת קטנה בלבד. בניתוח מסוג זה, החתך נעשה סביב העטרה ודרכו מרימים את החלק התחתון של השד, דוחפים את העטרה והפטמה למעלה ומסירים את עודפי העור. עם סיום הניתוח מלבישים על המטופלת חזיית לחץ מותאמת אישית שמסייעת לאיחוי הרקמות ומעניקה תמיכה לחזה עד להחלמה מלאה.

הצלקת הסופית מניתוח הרמת חזה פשוט היא עיגול עדין בקו שבין העור הכהה של העטרה לבין העור הבהיר של השד עצמו. 

במקרים בהם הצניחה של השד אינה קלה יש צורך בהקטנת מעטפת השד בכדי ליצור לו תמיכה מחודשת. בניתוח הרמת חזה הדורש הקטנה של מעטפת השד החתך אינו רק סביב העטרה, אלא גם בקפל התת-שדי ובקו האנכי המחבר את שניהם (צלקת בצורת עוגן או T הפוך).

קיים דמיון בין השיטות לביצוע ניתוח הרמת חזה לבין השיטות לביצוע ניתוח הקטנת חזה. אולם, ההבדל המהותי בין הניתוחים הוא שבניתוח הקטנת חזה מסירים את עודף העור ורקמת השד המיותרים בעוד שבהרמת חזה מסתפקים בהסרת העור העודף בלבד ללא נגיעה ברקמת השומן ומבלי להקטין את נפח החזה.

הרמת חזה בשילוב ניתוח הקטנת חזה או הגדלת חזה
כפי שיצנו קודם ישנם מקרים בהם רצוי לשלב בין ניתוח הרמת חזה לניתוח הקטנת או הגדלת חזה. במקרים בהם החזה קטן ונפול ביצוע של ניתוח הרמת חזה בלבד או של ניתוח הגדלת חזה בלבד לא יניבו את התוצאה הרצויה, והרופא ימליץ לשלב בניהם. משמע, גם להוסיף לחזה שתל סיליקון וגם למשוך את המעטפת כלפי מעלה. במקרים אחרים בהם השד גדול במיוחד ונפול ישלבו בין ניתוח הרמת חזה לניתוח הקטנת חזה ויעצבו שדיים זקורים יותר וקטנים יותר.

תוצאות ניתוח הרמת חזה
עם סיום תהליך ההחלמה, כאשר מבחינה פיזית תרגישי טוב יותר, אזי גם התחושה הפנימית תשתפר. הניתוח יאפשר לך ליהנות מחדש מגופך ויהיה עליך להכיר אותו מחדש. אחרי ההחלמה תוכלי לקנות לעצמך מלתחה חדשה אשר תכלול חזיות ובגדים המותאמים למידותך החדשות ולעובדה כי החזה כבר לא צריך כל כך הרבה תמיכה. ההליכה בבגדים שמתאימים ומחמיאים לך היא חלק חשוב מההתרגלות לגופך. 

החזה יעמוד ויהיה זקור בהרבה ממצבו טרם הניתוח. הצלקות המזעריות יטשטשו עם הזמן ומראה החזה העירום שעומד ללא תמיכה חיצונית ישאר לאורך זמן.

ניתוח הרמת חזה -
מידע נוסף
אחת השאלות שמטרידות נשים רבות בגיל הפוריות השוקלות ניתוח הרמת חזה היא האם ניתוח הרמת חזה פוגם בכושר ההנקה? והתשובה היא שברוב המקרים לא. הניתוח מעצב מחדש את המעטפת השד, בלי שיהיה ניתוק של הפטמה מרקמת הבלוטות. לכן אין פגיעה בכושר ההנקה. אך נזכיר כי למרות זאת לא מומלץ לעבור את הניתוח כל עוד מתכננים הריונות נוספים, שכן הריונות יכולים להשפיע על צניחת השד לפגום בתוצאות הניתוח.

ניתוח הרמת חזה הוא ניתוח שמשנה את מראה הגוף וכן את הפרופורציה. לאחר הניתוח יש צורך במלאי חדש של חזיות ולעיתים קרובות גם של חולצות ושמלות שיחמיאו לגוף. צריך לקחת בחשבון שחזה מורם משנה את האופן בו הוא נראה בחולצה ובמידה וגם עברת הקטנת חזה או הגדלת חזה ההבדלים בהחלט יהיו משמעותיים, לטובה כמובן. מומלץ שלא לותר על הפינוק של רכישות חדשות (ברגע שהחזה החלים), שכן למרות שניתוח הוא בראש ובראשונה למען עצמך, תמיד נעים לקבל מחמאות גם מהסובבים.   

מידע נוסף על ההכנות, הליך ותוצאות ניתוח להרמת חזה ניתן לקרוא, וכן, במידה ונשארו לך שאלות, ריכזנו עבורך את שאלות נפוצות על ניתוח הרמת חזה.

לסיכום, ניתוח הרמת חזה הוא ניתוח שמחזיר לנשים רבות את תחושת הנשיות הבסיסית שפעמים רבות מצטמצמת לשאלה האם החזה עודנו עומד. בכל גיל נשים מעוניינות לחוש טוב ונשיות ולכן ניתן למנות נשים רבות בגילאים מבוגרים שעדיין פונות לניתוח, כמו גם נשים צעירות. החזה הנשי הוא מקור לתשומת לב רבה והוא בעל השפעה גדולה על תחושת דימוי גוף חיובית, לפיכך, שיפור המראה שלו מעניק יותר משיפור פיזי. העובדה שמדובר בניתוח בטוח שלמנתחים פלסטיים רבים יש בו ניסיון רק מפחיתה חששות ומביאה יותר נשים להתעניין בניתוח ולבחון את האופציות העומדות מולן.

חשוב לציין שעם הזמן ושנים לאחר ניתוח הרמת חזה ניתן לראות שינויים בצורת החזה שמושפעים מהתבגרות הגוף ומהמשיכה של כוח הכבידה שממשיכה כל השנים. אולם, גם אם החזה מתחיל לצנוח שנית והופך להיות פחות "עומד" ממה שהיה מייד לאחר הניתוח, מצבו עדיין טוב יותר מאשר טרם הניתוח. ניתוח הרמת חזה שומר על מבנה החזה הזקור לאורך זמן רב, עד שההתבגרות והשנים שחולפות משפיעות על הנראות. במקרים חריגים כאשר החזה הופך נפול ניתן לגשת לניתוח הרמת חזה נוסף שיתקן את המצב ויעניק תמיכה לעוד שנים רבות נוספות.  

צור קשר עם המוסדות המובילים בארץ לניתוח הרמת חזה
DR - מרכז רפואי
DR - מרכז רפואי ד"ר רון עזריה
מיקום בארץ: תל אביב, קניון לב המפרץ, חיפה.
ד"ר ערן חדד
ד"ר ערן חדד
מיקום בארץ: הברזל 21, רמת החייל, תל אביב
ד"ר טלי פרידמן
ד"ר טלי פרידמן
מיקום בארץ: תל אביב - רמת אביב
 מאשר/ת שיועץ ניתוחים יצור עימי קשר ומסכים לתנאי השימוש.
ניתוח הגדלת חזה
ניתוח הגדלת חזה