הרמת חזה - שאלות ותשובות

מידע על ניתוח הרמת חזה

חזה נפול ולא אסתטי כבר לא צריך להיות מטרד שחייבים להסתדר איתו, ולא חשוב מה הסיבה שהביאה לצניחת החזה. כיום, באמצעות ניתוח פלסטי ניתן לקבל חזה עומד ומורם לתפארת, לעיתים אפילו ללא תמיכת חזייה. להלן מידע רב בדמות שאלות ותשובות על ניתוח הרמת חזה.
מחפש מידע אודות הרמת חזה - שאלות ותשובות?
מלאו את הטופס המצורף וקליניקות נבחרות ייצרו איתכם קשר בתוך זמן קצר.
חבר בקופת חולים:
 כללית
 מכבי
 מאוחדת
 לאומית
 מאשר/ת שיועץ ניתוחים יצור עימי קשר ומסכים לתנאי השימוש.
מהו ניתוח הרמת חזה?
ניתוח הרמת חזה הוא ניתוח שמטרתו להרים חזה נשי נפול ולעצבו מחדש במנח טבעי, כאשר הוא עומד וזקור. במהלך הניתוח מותחים את העור כלפי מעלה (כפי שעושה חזייה טובה), מחליטים על מנח החזה ומסירים את העור העודף. לעיתים משלבים בניתוח גם ניתוח הגדלת חזה או הקטנת חזה.

למי מתאים ניתוח הרמת חזה?
ניתוח הרמת חזה מתאים לנשים שנולדו עם מבנה חזה נפול; נשים שעם הזמן החזה שלהן התחיל ליפול; ונשים שהחזה שלהן איבד את מבנהו המקורי. במידה והחזה שלך נראה נפול תוכלי לעשות בדיקה ביתית לאבחון ראשוני ולגשת למנתח פלסטי לצורך התייעצות.
ניתוח הרמת חזה מהווה גם פתרון לחזה נפול אחרי הנקות ולידות.

כיצד מבצעים בדיקה לחזה נפול?
את הבדיקה מבצעים בישיבה או עמידה, כאשר יש לבחון את מיקום הפטמה ביחס לקפל התת שדי. באם הפטמות נמוכות מהקפל התת שדי, אזי החזה נחשב נפול.  

אילו דברים עלי לעשות כהכנה לפני הניתוח?
בגדול יש לפעול לפי הוראות המנתח הפלסטי. חלק מהמנתחים ידרשו בדיקות דם, צילומי חזה, ממוגרפיה וגיליון היסטוריה רפואית. כמו כן, עדיף להימנע משתיית אלכוהול ועישון לפני הניתוח, כמו לפני כל ניתוח.

האם ניתוח הרמת חזה פוגע ביכולת להניק?
לא. במהלך ניתוח הרמת חזה אין פגיעה בצינורות החלב או הפטמה. מכל משפחת ניתוחי החזה, ניתוח הקטנת חזה הוא היחיד שמגביל את יכולת ההנקה.

כמה זמן נמשך ניתוח להרמת חזה?
ניתוח הרמת חזה נמשך לרוב בין שעה לשעתיים, אולם, יש ניתוחי הרמת חזה שאורכים טיפה יותר. זה תלוי במורכבות הניתוח ובשאלה האם בוצע לצד ניתוח הרמת חזה גם ניתוח נוסף לעיצוב החזה.

אילו צלקות משאיר ניתוח הרמת חזה?
הצלקות הנשארות לאחר ניתוח הרמת חזה הן צלקות הנחשבות קטנות, ולרוב לא ניתן לראות אותן מתחת לבגדים ואפילו בעת לבישת לבוש עם מחשוף. יחד עם זאת, הצלקות הן קבועות ואי אפשר להפטר מהן.

מה לגבי התפרים? מתי אפשר להוציא אותם?
רוב המנתחים משתמשים בתפרים מהסוג החדש, תפרים שרק צריכים לגזור את הקשר וזהו, הם יורדים. התפרים נמסים לתוך העור, אבל הצלקות יישארו, כמו שדובר בשאלה הקודמת.

מה אורך החיים של תוצאות הניתוח?
אורך החיים של תוצאות הניתוח לא ניתן לחיזוי. בעיקרון, כמו כל דבר שתלוי בגוף האדם, גם לאחר ניתוח הרמת חזה התוצאות אינן קבועות. החזה מושפע מהריונות, העלאה או הורדה קיצונית במשקל ומהגיל של המטופלת. לכן, סביר כי תוצאות הניתוח לא יישארו לכל החיים, אך במידה והמטופלת תקפיד לשמור על הגזה הן ישתמרו זמן רב.

כמה זמן לאחר הניתוח ניתן לשוב לפעילות שגרתית?
מומלץ לעשות כמה שפחות פעילות גופנית במשך כ- 3 שבועות עד חודש לאחר הניתוח. לעבודה ניתן לחזור כבר לאחר שבוע, אך רק במידה והיא לא כוללת פעילות גופנית מאומצת. יש להימנע מקיום יחסי מין במשך כשבועיים לאחר ניתוח הרמת החזה. 

האם ניתן לשלב ניתוח הרמת חזה יחד עם ניתוחים אחרים?
ניתן בהחלט. לרוב ניתוח הרמת חזה מבוצע בשילוב ניתוח הגדלת חזה או ניתוח הקטנת חזה, זאת על מנת שניתן יהיה לעצב את החזה באופן אופטימאלי. עם זאת, שילוב של שני ניתוחים פלסטיים מעלה את משך זמן הניתוח, המחיר והסיכונים.
צור קשר עם המוסדות המובילים בארץ להרמת חזה - שאלות ותשובות
DR - מרכז רפואי
DR - מרכז רפואי ד"ר רון עזריה
מיקום בארץ: תל אביב, קניון לב המפרץ, חיפה.
ד"ר ערן חדד
ד"ר ערן חדד
מיקום בארץ: הברזל 21, רמת החייל, תל אביב
ד"ר טלי פרידמן
ד"ר טלי פרידמן
מיקום בארץ: תל אביב - רמת אביב
 מאשר/ת שיועץ ניתוחים יצור עימי קשר ומסכים לתנאי השימוש.
ניתוח הגדלת חזה
ניתוח הגדלת חזה