ניתוח הרמת מצח

רוצה להעלים את הקמטים במצח? כדאי לשקול ניתוח הרמת מצח

המצח שלך חרוש קמטים וממש לא מתאים לגילך הכרונולוגי? הקמטים במצח הופיעו מוקדם מידי והרבה מידי? היום יש לכך פיתרון פשוט בדמות ניתוח הרמת מצח. הניתוח מותח את העור מעל העיניים, מעלים ומצמצם את הקמטים היציבים שלרוחב המצח ועל ידי כך מקנה לפנים מראה רענן וצעיר.

מחפש מידע אודות ניתוח הרמת מצח?
מלאו את הטופס המצורף וקליניקות נבחרות ייצרו איתכם קשר בתוך זמן קצר.
חבר בקופת חולים:
 כללית
 מכבי
 מאוחדת
 לאומית
 מאשר/ת שיועץ ניתוחים יצור עימי קשר ומסכים לתנאי השימוש.

ניתוח הרמת מצח
ניתוח הרמת מצח כשמו כן הוא, ניתוח שמותח את עור המצח כלפי מעלה ולמעשה מרים אותו. במסגרת מתיחת מצח מותח המנתח את עור המצח כלפי מעלה ובזאת מבטל באופן חלקי את שרירי המצח שיוצרים את הקמטים הרוחביים. לביצוע הניתוח שתי שיטות: באחת, השיטה הקלאסית יוצרים חתך מעבר לקו השיער, שמשאיר צלקת המוסוות בשיער, ובשנייה, השיטה אינדוסקופית נעשים מספר חתכים קטנים (במקום חתך רציף) דרכם נעשית המתיחה. תוצאת הניתוח כוללות מצח חלק ומושלם וגבות שחוזרות למקומן האופטימאלי.

התאמה לניתוח הרמת מצח
ניתוח הרמת מצח מיועד לאנשים בעלי קמטים מרובים החותכים את המצח לאורכו, אנשים שמרגישים שהזקנה קפצה עליהם מוקדם מידי וכאלו שתווי פניהם יצרו קמטי זעף באזור מעל האף ובין הגבות. 

ניתוח מצח, שהינו אחד מהניתוחים הפלסטיים הפופולאריים ביותר, מתאים כמעט לכל אחד. כך שאפילו אנשים קרחים או כאלו בעלי נסיגת שיער יהיו מועמדים מתאימים לניתוח, שכן המנתח יכול לשנות את שיטת הניתוח ולהצניע את הצלקות בהתאם לצרכיו הספציפיים של המטופל.

את ניתוח הרמת מצח ניתן לשלב עם מספר ניתוחים פלסטיים נוספים באזור הפנים בהם ניתוח מתיחת פנים, ניתוח הרמת גבות וניתוח עפעפיים. לעיתים השילוב של הניתוחים השונים הוא שמוביל לתוצאה הטובה ביותר ועליו ימליץ המנתח.

כיצד מחליטים האם לעבור ניתוח הרמת מצח?
במידה ואתם מתלבטים האם ניתוח הרמת מצח הוא הניתוח המתאים לכם אתם מוזמנים לערוך ניסוי פשוט שידמה את מראה פניכם לאחר הניתוח. עמדו מול המראה ומקמו את אצבעות הידיים בקו המתאר של שיער ראשכם, מעל לרקות (פחות או יותר מעל לגבות). כעת משכו בעדינות את העור כלפי מעלה. הקמטים שעל המצח יתיישרו, הגבות יעלו למעלה וזו למעשה הפעולה אותה יעשה הניתוח (רק באופן מדוייק ומכוון יותר). במידה ואהבתם את התוצאה פנו למנתח הפלסטי לצורך פגישת ייעוץ והכנה ראשונית.

הכנות לניתוח הרמת מצח
בפגישה אותה תקיימו עם המנתח הפלסטי שיבצע את הניתוח תקבלו הסבר מפורט על מהלך הניתוח, השיטות לביצוע הניתוח, התוצאות הצפויות והסיכונים הכרוכים בו. כמו כן ידון אתכם הרופא על ציפיותיכם מהניתוח והתאמתן לתוצאה הסופית הצפויה לאחר הניתוח. בנוסף, פגישת ההכנה כוללת בדיקה של הרקע הרפואי של המטופל, בדיקה שמטרתה למנוע סיכונים מיותרים. בסיומה תתבקשו לבצע בדיקות דם ולעיתים גם בדיקות נוספות בהתאם לגיל ולמצבכם הבריאותי.

לאחר קבלת כל ההסברים הרפואיים, מעבר על הבדיקות הבריאותיות והגדרתכם כמתאימים לניתוח תקבלו הוראות כיצד להתכונן לניתוח עצמו. ההכנות כוללות הנחיות בנושא אכילה, שתייה, נטילת ויטמינים ותרופות שונות (בהתאם למצב בריאותו של המטופל) וחשוב לבצע אותן בקפדנות. הוראה נוספת תהיה להאריך את השיער בכדי שניתן יהיה להסוות בעזרתו את הצלקת מהניתוח.

לקריאה על הליך החלמה ותוצאות ניתוח הרמת מצח.