ניתוח הרמת עפעפיים

מידע חיוני על ניתוח עפעפיים

העיניים נחשבות לראי הנפש. במהלך שיחה אנו מתמקדים בעיניו של בן שיחנו והן מאשרות לנו את מצבו הבריאותי, עייפותו ורגשותיו וכן מספרות לנו על גילו ועל ניסיון חייו. בשל תשומת לב זו לעיניים, גברים ונשים כאחד מבקשים לעבור ניתוח עפעפיים ש'פותח' את העיניים ומחזיר להן את המראה הצעיר. ניתוח הרמת עפעפיים הוא ניתוח פלסטי השלישי בשכיחותו בישראל.

מחפש מידע אודות ניתוח הרמת עפעפיים?
מלאו את הטופס המצורף וקליניקות נבחרות ייצרו איתכם קשר בתוך זמן קצר.
חבר בקופת חולים:
 כללית
 מכבי
 מאוחדת
 לאומית
 מאשר/ת שיועץ ניתוחים יצור עימי קשר ומסכים לתנאי השימוש.

מהו ניתוח הרמת עפעפיים
מטרתו של ניתוח הרמת עפעפיים להעניק לפנים מראה צעיר ועירני, זאת על ידי הרמת עפעפיים צנוחים והסרת עודפי עור מהעפעפיים שסוגרים על העין. הניתוח מתייחס הן לטיפול בעפעפיים התחתונים (אותן שקיות מתחת לעיניים) והן לטיפול בעפעפיים העליונים. במסגרת ניתוחי עפעפיים מרימים את העפעף העליון שנוטה לצנוח על העין מפאת עודפי עור ושומן, ובמקביל מסירים את אותם העודפים גם מהעפעף התחתון ובכך מבטלים את אפקט ה'שקיות' שמתחת לעין. ניתוח עפעפיים הוא אחד מהניתוחים הפלסטיים הפופולארים ביותר בישראל. 

ניתוח הרמת עפעפיים מעניק לעין שהייתה קודם לכן סגורה וקטנה, מראה חדש - פתוח, גדול, צעיר ורענן. מעבר לכך השינוי שיוצר ניתוח עפעפיים בעיניים משפיע על הפנים כולן ונותן להן מראה ערני וחיוני.

התאמה לניתוח עפעפיים
ניתוח הרמת עפעפיים כמו ניתוחים פלסטיים רבים המתמקדים באזור הפנים מיועד לבני 27 ומעלה. הופעת "שקיות" מתחת לעיניים או צניחה של העפעף העליון מושפעות מגורמים רבים ביניהם גנטיקה, גיל, עייפות מצטברת, עישון ומחלות שונות. ריבוי הגורמים מביא לכך שאת ניתוח הרמת עפעפיים יש להתאים לכל מטופל באופן פרטני, לאחר אבחון הגורם הספציפי לבעיה. 

הסיבות לביצוע ניתוחי עפעפיים יכולות להיות בריאותיות או קוסמטיות בלבד ולא פעם משלבים את הניתוח עם ניתוח הרמת גבות והרמת מצח לקבלת מראה אופטימאלי.

הכנות לניתוח הרמת עפעפיים 
ההכנות שקודמות להחלטה לעבור ניתוח הרמת עפעפיים כוללות בדיקת עיניים מקיפה אצל רופא עיניים שמאבחן את הגורמים לבעיית צניחת העפעפיים וממליץ על המשך הטיפול והאם יש לשקול לעבור את הניתוח. לאחר הבדיקה וההתייעצות עם הרופא העיניים, ולאחר שהוחלט לעבור את הניתוח יש להפסיק נטילה של מדללי דם (קומדין, אספירין) כשבועיים לפני הניתוח. בדיקה נוספת שרצוי לעבור טרם ניתוח הרמת עפעפיים היא בדיקה של מצב הגבות והאם הן צונחות כלפי מטה, בדיקה שתקבע האם יש צורך בהליך משולב של ניתוח הרמת עפעפיים וניתוח הרמת גבות.

בנוסף, לפני תחילת הניתוח יש להחליט האם מבצעים ניתוח הרמת עפעפיים הכולל ניתוח של העפעפיים העליונים והתחתונים או שמנתחים את העפעפיים העליונים בלבד או את העפעפיים התחתונים בלבד.  

שיטות ניתוח עפעפיים - מידע על יום הניתוח
כל ההחלטות כבר נעשו, ועכשיו כשאתם רגע לפני כניסה לחדר הניתוח כל שאתם רוצים לדעת כעת הוא מה כולל הליך ניתוח עפעפיים ומה הולכים המנתחים לבצע. את ההסבר לאופן הניתוח נחלק לשניים, האחד, ניתוח מתיחת עפעפיים עליונים והשני, ניתוח עפעפיים תחתונים. וכמו בניתוח עצמו, בו מתחילים בניתוח העפעף העליון ולאחר מכן עוברים לתחתון, נתחיל גם אנו את ההסבר מהעפעף העליון.

ניתוח הרמת עפעפיים עליונים / או מתיחת עפעפיים עליונים - במסגרת הניתוח מבצע המנתח כריתה של עודפי העור ושקיות השומן מהעפעף העליון באמצעות חתך עדין לאורך העפעף בקו הקפל הטבעי. המנתח מוציא את העודפים וסוגר את העפעף באמצעות תפרים עדינים שמשאירים צלקת עדינה ביותר שמוסתרת בקפל וכמעט אינה נראית.

ניתוח הרמת עפעפיים תחתונים - לניתוח מתיחת עפעפיים תחתונים שתי שיטות:

השיטה הוותיקה - שיטה במהלכה נעשה חתך חיצוני מתחת לריסים דרכו מסירים את עודפי העור והשומן, ולאחר מכן תופרים אותו בתפרים עדינים.

השיטה החדישה - שיטה זו מבטלת את הצלקת החיצונית. החתך שנעשה הוא פנימי, בתוך "מרזב הדמעות" ובאמצעות קרן לייזר. שיטה זו, עקב השימוש בלייזר מאפשרת להחליק את הקמטים, להסיר כתמי פיגמנטציה ולסייע למתיחת עור העפעף מבלי להשאיר צלקות וסימנים חיצוניים. טיפול בעפעפיים תחתונים בשיטה החדשה מתאים למטופלים אצלם עודף העור בעפעף התחתון נובע רק מדחיקתו קדימה על ידי השומן הבולט או למטופלים הסובלים מעודף עור אמיתי במידה קלה עד בינונית. שיטה זו מאפשרת החלמה קלה ומונעת סיבוכים, אולם היא יקרה יותר והניתוח ארוך יותר.

ניתוחי מתיחת והרמת עפעפיים מתבצעים במרבית הפעמים בהרדמה מקומית עם טשטוש. מנתחים בודדים בלבד מעדיפים לבצע ניתוח עפעפיים תחת הרדמה כללית.

תוצאות ניתוח הרמת עפעפיים
עם סיום הניתוח, לאחר שתתאוששו בבית ותהליך ההחלמה יסתיים תוכלו ליהנות מהמראה החדש והצעיר שחזר לעיינכם ולפנים באופן כללי. התחושה הפיזית של חיוניות ומרץ תשפיע על התחושה הפנימית ואנשים יפסיקו לשאול אתכם האם ישנתם טוב בלילה ויתחילו במקום זאת להחמיא לכם. 

ניתוחי עפעפיים אינם בולטים מבחינה פיזית ופעמים רבות אנשים שאינם מבין מעגל החברים הקרוב או מבני המשפחה יביטו בכם וינסו להבין מה הגורם לשינוי שהם רואים מולם- ללא הצלחה. אחד היתרונות של ניתוח הרמת עפעפיים הוא שהוא אינו צועק "עשיתי ניתוח פלסטי" אלא מעניק את המראה הצעיר והרענן באופן שנראה טבעי לגמרי. אתם מוזמנים ליהנות ממבטים אלו, מהמחמאות על המראה הצעיר שתקבלו ולהתחיל להתהלך בגאון במסדרונות המשרד וברחוב.

לסיכום, ניתוח עפעפיים הוא ניתוח מבוקש המעניק שינוי במראה בין רגע וללא התערבות כירורגית מאסיבית. העובדה שהניתוח מבוצע על חלק כה קטן בפנים, ועם זאת גורם לשינוי מראה הפנים והתחושה כי האדם מבוגר או עייף, הופכת אותו לנעים יותר מבחינה רגשית ופסיכולוגית. התחושה היא שלא עושים "באמת" ניתוח פלסטי (כמו ניתוח מתיחת פנים), אלא טיפול זעיר הרבה יותר, ויחד עם זאת מקבלים את התוצאות הרצויות. תחושה זו הופכת את הניתוח לפופולארי ומביאה אנשים רבים להתעניין בו. בחברה בה עדיין מדברים על כל מי שעבר ניתוח פלסטי כזה או אחר, ניתוח שמאפשר למטופל (מבחינת ההחלמה והמראה הכללי) לשמור על עצמו ולבחור למי הוא מעוניין לספר על דבר הניתוח הוא בעל ערך גבוה שקשה להעריך, אך ניתן לראות בשטח כיצד אנשים נוהרים אליו.

עם ההתבגרות והעליה בגיל (לאחר הניתוח) העפעפיים חוזרים להיות מושפעים מכוח הכבידה ומהתבגרות העור. המשמעות היא ששנים לאחר הניתוח ניתן יהיה לראות צניחה של העפעפיים, אך לא כפי שהיתה נצפת ללא הניתוח.