ניתוח השתלת ריסים

כל מה שרצית לדעת על ניתוח השתלת ריסים

לא הרבה אנשים מייחסים חשיבות לריסים שלהם במהלך היום-יום, אולם חשוב שתדעו שלריסים תפקידי מפתח בכל שעה ביום, בהם: להגן על העיניים מאבק, מליכלוך ומכל עצם שיכול לפגוע בעין עצמה. לפיכך, ריסים ארוכים נחשבים לדבר בטיחותי ובריא.
מי שלא נולדו עם ריסים ארוכים וגדולים, או מי שאיבד את הריסים יכול היום, בעזרת ניתוח, להשתיל ריסים. להלן כל הפרטים על הניתוח.
מחפש מידע אודות ניתוח השתלת ריסים?
מלאו את הטופס המצורף וקליניקות נבחרות ייצרו איתכם קשר בתוך זמן קצר.
חבר בקופת חולים:
 כללית
 מכבי
 מאוחדת
 לאומית
 מאשר/ת שיועץ ניתוחים יצור עימי קשר ומסכים לתנאי השימוש.
תהליך ניתוח השתלת ריסים התחיל לצבור לאחרונה פופלריות בארה"ב וברחבי אירופה. הניתוח היה פופולארי מאוד בארצות אסיה, בעיקר בצפון ודרום קוריאה. מדובר בניתוח פשוט המבוצע בהרדמה מקומית והוא ניתוח השתלת שיער לכל דבר, בדומה להשתלת שיער רגילה. יש להבדיל בין ניתוח זה לבין ההליך הקוסמטי של הארכת ריסים.

הליך ניתוח השתלת ריסים
ניתוח השתלת ריסים נעשה בהרדמה מקומית. הניתוח עצמו אורך בין חצי שעה לשעה ואינו דורש אשפוז יום, כלומר משתחררים הביתה באותו היום של הניתוח.

לאחר ההרדמה המקומית, לוקחים בין כ- 40 שיערות מהעורף של המנותח. את השיערות תופרים לאחר מכן לעפעפיים ובכך בעצם יוצרים ריסים. שיערות העורף דומות באורכן, עובין ובמרקמן לריסים טבעיים ולכן זה המקום האידיאלי לקחת ממנו שיערות להשתלת ריסים.

בגלל שמדובר בהשתלת שיער, השיערות המושתלות בריסים מתנהגות כמו שיער לכל דבר. הן גדלות ולכן צריכות לעבור תספורת אחת לכמה זמן, אחרת הן כבר יסתירו את העיניים יותר מאשר יגנו על העיניים.

תופעות לוואי ניתוח השתלת ריסים
כמו בכל ניתוח, גם בניתוח השתלת ריסים ישנה האפשרות של התפרצות זיהומים כתוצאה מהניתוח, במידה והאזור מתחיל להיות דלקתי יש לפנות בהקדם לרופא המטפל. תופעות לוואי נוספות ומוכרות הן: נפיחות בעפעפיים וחוסר נעימות באזור העורף (האזור התורם) ובעפעפיים. שתי התופעות נעלמות מעצמן לאחר כמה שעות החלמה,לאחר שגוף מתאושש.

החלמה ניתוח השתלת ריסים
לניתוח יש להגיע בליווי מלווה שיוכל להיות גם הנהג חזרה הביתה, שכן יש קושי ממשי לפקוח את העיניים ולנהוג לאחר הניתוח. גם בימים הבאים, לאחר הניתוח מומלץ שלא לנהוג ולהיעזר בתחבורה ציבורית או נהג. כמו כן, שימוש באיפור, ובעיקר במסקרה אינו מומלץ לפחות בשבוע הראשון שלאחר ניתוח השתלת ריסים, המקום רגיש וחבל לקחת סיכונים של היזדהמות או פגיעה בתוצאה.
חשוב לדעת - התפרים המשמשים במהלך הניתוח נספגים בעור מעצמם, אך הדבר עלול לקחת עד כחודש מיום הניתוח. במידה ותחושת האי נוחות אינה נעלמת ונראה כי אינם מתמוססים יש לפנות לרופא המטפל. 

תוצאות ניתוח השתלת ריסים
את התוצאות רואים מיד לאחר ניתוח השתלת ריסים, אם כי לא כל הריסים ישרדו. מייד עם ירידת הנפיחות אפשר לצפות בקו ריסים חזק וצפוף שמכסה על העין. לפי ממצאים מניתוחים קודמים, כ- 80 עד 90 אחוז מהריסים המושתלים יישארו, בעוד השאר ינשרו. תוצאות סופיות וברורות אמורות להופיע לאחר כשנה מהניתוח, דבר שיש לקחת בחשבון.