ניתוח יצירת גומת חן בסנטר

חושב על גומת חן בסנטר? להלן מידע על מידע על ניתוח יצירת גומת חן בסנטר

גומת החן בסנטר נחשבת למאפיין מושך בפנים של הגבר ולא מעט גברים במהלך ההיסטוריה נהנו מסמל סטאטוס שכזה בזכות גומת החן בסנטר. בסצנה מהסרט "אני עצמי ואיירין", הדמות של ג'ים קארי אפילו עוברת ניתוח יצירת גומת חן בסנטר. אז מה דורש הניתוח?, כמה הוא מסובך? ומה תהליך ההחלמה? - הכול בהמשך העמוד.
מחפש מידע אודות ניתוח יצירת גומת חן בסנטר?
מלאו את הטופס המצורף וקליניקות נבחרות ייצרו איתכם קשר בתוך זמן קצר.
חבר בקופת חולים:
 כללית
 מכבי
 מאוחדת
 לאומית
 מאשר/ת שיועץ ניתוחים יצור עימי קשר ומסכים לתנאי השימוש.
ניתוח יצירת גומת חן בסנטר - מידע כללי
גומת חן בסנטר, כמו גומת חן בלחיים, היא מאפיין פיזי שעובר בתורשה. אולם בימינו, מה שלא קיבלנו מההורים, ניתן לקבל מהמנתח הפלסטי. גומת חן בסנטר נוצרת כתוצאה מאיחוי לא שלם של עצמות הלסת התחתונה והסנטר. כתוצאה מאיחוי לא שלם זה ישנו חריץ בסנטר היוצר את מראה גומת חן על פני עור הסנטר. כמו כן, בדומה לניתוח ליצירת גומות חן, גם בניתוח ליצירת גומת חן בסנטר מדובר בהליך פשוט וקל, שהוא חלק מניתוחי הפנים.

הליך יצירת גומת חן בסנטר
הניתוח נעשה במרפאה עצמה בהרדמה מקומית ואין צורך באשפוז לילה. לפני הניתוח, המנתח בודק האם יש בעיות בעור הפנים או בחניכיים, בוחן את סימטריית הפנים והאם יש הופעה של הרפס. במהלך הניתוח עצמו, המנתח מבצע חתך באורך של כסנטימטר באמצע הסנטר ולאחר מכן, מסיר רקמה עד להיווצרותה של הגומה. בסוף הניתוח נעשה תפר ניילון ששומר על התוצאות.

תופעות לוואי ניתוח יצירת גומת חן בסנטר
נפיחות היא תופעת הלוואי הכי שכיחה בניתוח ליצירת גומת חן בסנטר. הנפיחות לרוב נמשכת שבוע ומסתירה את גומת החן, אבל לאחר תהליך התאוששות טבעי של הגוף, הנפיחות יורדת וגומת החן מתגלה. בנוסף, ייתכנו שטפי דם, שגם הם יעלמו לאחר כשבוע עד שבועיים. הטיפול הכי טוב במקרים כאלה כולל את ניקיון החתך ומריחת משחה אנטיביוטית. בתום תקופת ההחלמה, החתך מניתוח יצירת הגומה בסנטר יהפוך לגומה המיוחלת.

מילוי גומת חן בסנטר
אמנם גומת חן בסנטר נחשבת לסממן גברי, אבל כיוןן שזו תכונה תורשתית, ניתן למצוא גם כמה נשים עם גומת חן בסנטר. נשים אלו, לרוב, אינן מרוצות ממראה הגומה והן פונות לניתוח הפוך שמטרתו להעלים אותה. העלמת הגומה נעשת במסגרת הליך פשוט ביותר (שלא כמו ניתוח עיצוב סנטר).

הליך מילוי גומת חן בסנטר נחשב לפשוט מאוד וקצר. במסגרתו, יש שימוש בהזרקת חומר מילוי שומן עצמי, שלרוב נשאב מהירך או מהבטן, בדומה להליך מילוי קמטים. ההליך כולל חתך קטן בגומה אותו ממלאים בשומן העצמי עד שמגיעים למצב של גומת חן שטוחה ומלאה. לאחר הניתוח, שנעשה בהרדמה מקומית, יש נפיחות ושטפי דם זניחים. לאחר כשבוע עד שבועיים מיום הניתוח, כל תופעות הלוואי נעלמות והגומה הופכת לגומה לשעבר והסנטר נהיה מלא ובעל מראה הומוגני.