ניתוח ליצירת גומות חן

כל מה שצריך לדעת על ניתוח ליצירת גומות חן

בעולם של היום, גומות חן נחשבות לסמל יופי. לא חסרות דוגמאות לנשים שמככבות ברשימת הנשים הסקסיות בעולם ויש להן גומות חן. גם לא צריך להסתכל רחוק, למדינות אחרות, כשיש את בר רפאלי בארץ. גומות החן הן נושא כל כך פופולארי שאפילו מאיר שלו כתב ספר ילדים, על הילדה הקטנה זהר שהלכה כל היום עם האצבעות בלחיים בתקווה שזה יגרום להיווצרות של גומות חן. בימינו לא צריך ללכת עם האצבעות בלחי, מספיק לעבור ניתוח פלסטי קצר ופשוט, ניתוח ליצירת גומות חן.
מחפש מידע אודות ניתוח ליצירת גומות חן?
מלאו את הטופס המצורף וקליניקות נבחרות ייצרו איתכם קשר בתוך זמן קצר.
חבר בקופת חולים:
 כללית
 מכבי
 מאוחדת
 לאומית
 מאשר/ת שיועץ ניתוחים יצור עימי קשר ומסכים לתנאי השימוש.
ניתוח ליצירת גומות חן - מידע כללי
לפני שנקפוץ לניתוח, ממה הוא מורכב ומה הסיכונים, חשוב להבין קודם כל מה היא אותה גומת חן. גומת חן בלחי היא שקע קטן בעור הנגרם על ידי צורה מיוחדת של אחד משרירי הפנים, הקרוי שריר הזיגומטיקוס הראשי (Zygomaticus Major). לאדם רגיל יש לשריר זה ראש אחד, המתחבר לזווית הפה בכל צד.

בצורתו המיוחדת (לאנשים עם גומות חן) קיימים לו שני ראשים: הראש העליון מתחבר מעל זווית הפה והראש התחתון מתחת לזווית הפה. כתוצאה מפעילות הראש התחתון נוצר שקע בעור בזמן חיוך, היוצר את המראה של גומת חן.

גומות חן הן דבר תורשתי ומופיעות מרגע הלידה. יחד עם זאת, גומות יכולות להעלם עם הזמן כתוצאה מהתרחבות שרירי הלחי. במקרים נדירים אדם נולד רק עם גומת חן בצד אחד, לרוב נולדים עם גומות בשתי הלחיים. חשוב להבדיל בין גומות חן בלחיים לבין גומת חן בסנטר. ניתן למצוא מידע על יצירת גומת חן בסנטר.

הכנה לניתוח יצירת גומות חן
ניתוח ליצירת גומת חן משתייך לקבוצת ניתוחי הפנים. כיאה לניתוחים כאלה, יש להתייעץ עם רופא לפני ביצוע הניתוח. הבדיקות לפני הניתוח כוללות: בעיות בעור הפנים, בעיות בחניכיים, הופעת הרפס, בחינת הסימטריה של צורת הפנים והלסת התחתונה ועוד. אחרי שבודקים שהכל תקין, אפשר לגשת לניתוח.

הליך יצירת גומות חן
ניתוח יצירת גומת חן הינו ניתוח קצר וקל, שנעשה בהרדמה מקומית. הניתוח מתחיל בבחירה של המיקום הרצוי עבורת גומת החן, כאשר המטופל לוקח חלק בבחירה. מכיוון שהמנותח לא נמצא תחת הרדמה כללית, הוא לוקח חלק פעיל בניתוח וניתן אפילו לבצע ולשנות אותו מספר פעמים עד שמגיעים למקום הרצוי של הגומה. בפועל, המנתח מסמן את המקום הרצוי, ובנוסף מסמן את פתח בלוטת הרוק ברירית הלחי, על מנת לא לפגוע בה בניתוח. לאחר מכן המנתח הפלסטי מחדיר מחט וחוט דרך צד הלחי וקושר קשר קטן, בתוך פנים הלחי, על השריר. הקשר שנוצר גורם להיווצרות מיידית של הגומה. על הפעולה ניתן, כאמור, לחזור כמה פעמים, עד שהמנותח מרוצה מהתוצאה. כשיש החלטה סופית, המנתח קושר סופית את הקשר וככה נוצרת הגומה.

החלמה מניתוח יצירת גומות חן
התפרים בניתוח יצירת גומת חן נמסים תוך שבוע. לחילופין, ניתן ללכת לרופא שיסיר אותם עוד לפני. תהליך ההחלמה כולו נמשך בין שבוע לשבועיים. במהלך הזמן הזה, הלחי נראית נפוחה קצת, כאילו יש למנותח סוכרייה בפה. רצוי מאוד לשטוף את הפה במי מלח או מי פה בשבוע הראשון על מנת לחטא את האיזור. רופאים מסויימים אפילו ימליצו על נטילת אנטיביוטיקה. לאחר כשבועיים הגומה נראית לעין ללא סימנים וללא נפיחות, ואפשר להתחיל לחייך את חיוך המיליון דולר (או לפחות כמה אלפי שקלים) החדש שלכם.

תופעות לוואי יצירת גומות חן
ניתוח ליצירת גומת חן הוא ניתוח פלסטי פשוט וכמעט נטול סיבוכים. יחד עם זאת, צריך לזכור שכמו בכל ניתוח, עלולות לצוץ בעיות. בצקת ונפיחות עלולים לצוץ, אבל הם עוברים תוך שבועיים. גם שטפי דם מקומיים זה משהו שעלול לקרות, וגם הם עוברים תוך שבוע-שבועיים. זיהום של החתך זאת תופעת הלוואי הקשה ביותר אך היא נדירה ובמקרים כאלה יש לגשת לרופא לטיפול.

היבט נוסף שיש לקחת בחשבון הוא השתנות של מראה הגומות במהלך הזמן, כאשר לאחר הניתוח הן נוטות להראות עמוקות יותר ועם הזמן הן הופכות מתונות.