ניתוח מתיחת בטן ואכילה

ניתוח מתיחת בטן

ניתוח מתיחת בטן הוא ניתוח שמעניק בטן שטוחה ומתוחה שניתן להינות ממנה ולהשוויץ בה. במסגרת הניתוח מסירים את עודפי העור והשומן מהבטן התחתונה, מהדקים את שרירי הבטן ומותחים אותם, עד כמה שניתן, לקבלת מראה שטוח וחטוב.
מחפש מידע אודות ניתוח מתיחת בטן ואכילה?
מלאו את הטופס המצורף וקליניקות נבחרות ייצרו איתכם קשר בתוך זמן קצר.
חבר בקופת חולים:
 כללית
 מכבי
 מאוחדת
 לאומית
 מאשר/ת שיועץ ניתוחים יצור עימי קשר ומסכים לתנאי השימוש.
ניתוח מתיחת בטן כולל הסרה של שומן עודף, מתיחה של העור, חיזוק של שרירי הבטן וסגירה של האזור כאשר הוא מתוח עד כמה שניתן וללא עודפים. החתך נעשה באזור המפשעה (תחת קו התחתונים), במקום מוסתר לפי רוב. 

ניתוח מתיחת בטן ואכילה

ההחלמה מניתוח מתיחת בטן כוללת, לרוב, תופעה של בחילות והקאות ובשל כך משאירים את המטופלים בהשגחה לפחות לילה אחד על מנת לוודא שלא יגיעו למצב של התייבשות. עד כה כחלק משיטת הטיפול שלאחר הניתוח נמנעו המטופלים מאכילה עד שהייתה להם פעילות מעיים ראשונה, וכיום מחקר חדש בתחום מערער על שיטה זו ומציע כי המטופלים יחלו לאכול מיד עם ההתאוששות. החוקרים במחקר חדש זה גורסים כי מטופלים שאכלו מייד עם תם הניתוח לא היו זקוקים לאישפוז ממושך ולעירוי נוזלים, והשתחררו מוקדם יותר.

לפי המחקר החדש על המטופלים לחזור לתזונה רגילה מיד עם סיום הניתוח ולא להתחיל בהימנעות מאכילה כפי שחשבו בעבר.  

המחקר החדש כלל 22 מטופלים שעברו ניתוח מתיחת בטן. במסגרת המחקר חולקו המשתתפים לשתי קבוצות - האחת בהתאם למסורת הטיפולית נמנעה מאכילה לאחר הניתוח והשנייה החלה לאכול באופן רגיל מייד עם סיומו. תוצאות המחקר הראו כי המטופלים אשר חזרו לאכול מייד עם סיום הניתוח לא חוו יותר או פחות בחילות והקאות מהמטופלים שנמנעו מאכילה, ולמעשה לא נמצא כל הבדל מובהק בין שתי הקבוצות בתחום זה.

המשמעות של הדבר היא שאין סיבה להימנע מאכילה מייד לאחר הניתוח, ויותר מכך, תוצאות המחקר הראו כי מטופלים שאכלו מייד עם סיום הניתוח השתחררו הביתה מהר יותר מאלו שנמנעו מאכילה. מכאן שחזרה לאכילה מסודרת מייד אחרי הניתוח יכולה להאיץ את השחרור הביתה של המטופלים מבלי לפגוע בתחושתם הגופנית הכללית.

יחד עם זאת הרופאים הוסיפו כי לא תמיד שחרור מוקדם לאחר ניתוח הוא לטובת המטופל, גם אם הנ"ל חש בטוב. האישפוז מאפשר למנתחים להמשיך להתבונן ולהשגיח על המטופלים, לראות שהם נמצאים במנח הנכון לגוף, שהפצע נרפא יפה ושאין תופעות לוואי נוספות של הניתוח. השחרור המוקדם יכול לסייע למטופלים מבחינה מורלית, אך צריך לראות את היתרונות והחסרונות מבחינה רפואית לשחרור זה.
צור קשר עם המוסדות המובילים בארץ לניתוח מתיחת בטן ואכילה
ד"ר ערן חדד
ד"ר ערן חדד
מיקום בארץ: הברזל 21, רמת החייל, תל אביב
 מאשר/ת שיועץ ניתוחים יצור עימי קשר ומסכים לתנאי השימוש.
מתיחת בטן