ניתוח מתיחת צוואר

מידע על ניתוח מתיחת צוואר - הליך והחלמה

ניתוח מתיחת צוואר הוא ניתוח פלסטי אסתטי שנועד לגרום למנותח להרגיש צעיר בכמה שנים טובות. הניתוח מומלץ בעיקר לאנשים מעל גיל 45 והוא מעניק לוק צעיר יותר בכ- 10 שנים בממוצע לאחר הביצוע. להלן מידע על ההכנות לפני ניתוח מתיחת צוואר, על הליך הניתוח, מה נדרש בזמן ההחלמה, והאם ישנן תופעות לוואי לאחר הניתוח.
מחפש מידע אודות ניתוח מתיחת צוואר?
מלאו את הטופס המצורף וקליניקות נבחרות ייצרו איתכם קשר בתוך זמן קצר.
חבר בקופת חולים:
 כללית
 מכבי
 מאוחדת
 לאומית
 מאשר/ת שיועץ ניתוחים יצור עימי קשר ומסכים לתנאי השימוש.

הכנה לקראת ניתוח מתיחת צוואר
ההכנה לניתוח מתיחת צוואר, כמו ההכנות לכל ניתוח פלסטי, דורשת מעבר של בדיקות דם, צילום חזה ואק"ג שיבחנו את מצב בריאותו הכללית של המועמד. לקראת הניתוח יש לשמור על צום של 8 שעות ולא לשתות אלכוהול לפחות 48 שעות לפני. במקרים של נטילת תרופות יש להיוועץ עם הרופא המנתח לפני הפסקתן או שינוי במינון. ניתוח מתיחת צוואר יכול להערך תחת הרדמה מקומית או כללית.

כמו בניתוחים פלסטיים אחרים, לפני שמחליטים על ביצוע ניתוח מתיחת צוואר חובה להתייעץ לפני כן עם מנתח פלסטי. פגישת הייעוץ נועדה לסייע למנתח לברר על סוג העור של המטופל, מרקם העור, רקמת השומן באזור הצוואר ומדדים נוספים של המטופל שיכולים להשפיע על ההחלטה האם לעבור את הניתוח ובאיזו שיטה. בפגישת הייעוץ יקבע אם יש צורך בהליכים נוספים לצורך יצירת מראה צעיר ואופטימאלי מלבד מתיחת צוואר, כגון ניתוח מתיחת פנים או שאיבת שומן מאזור הצוואר.

הליך ניתוח מתיחת צוואר
במסגרת הליך הניתוח מתחיל המנתח בחיטוי אזור הצוואר, באזור קו האוזן האחורי קרוב לאזור צמיחת השיער, במקום בו יבוצע החתך בעור. לאחר ביצוע החתך מרים המנתח הפלסטי את העור, מנתק אותו מרקמת השריר וחושף אותה. השרירים הצוואריים נמתחים ונתפרים ללא חיתוך שלהם. בהמשך, בהתאם למצב הסובייקטיבי של המטופל מסיר המנתח עודפי עור ושומן מהצוואר. כמו כן, במידת הצורך מבוצעת שאיבת שומן ממקומות רלוונטיים. עם סיום נתפר העור במיקומו החדש, כאשר הוא מתוח.

המנתח הפלסטי חובש בתחבושת אלסטית את אזור הצוואר ומקבע את העור במנח החדש, כאשר הוא מפעיל לחץ מתון על אזור החתך בכדי למנוע התפתחות צלקת גדולה. לעיתים המנתח ישאיר נקז או מספר נקזים, לצורך ניקוז שאריות נוזל ודם מהרקמה. משך הניתוח נע בין שעה ל- 3 שעות ואף יותר, כתלות בסוג הפעולות המבוצעות.

החלמה מניתוח מתיחת צוואר
לרוב, אחרי ניתוח מתיחת צוואר המטופל נשאר לאשפוז לילה ומשוחרר כעבור 24 שעות, רצוי להימנע ממתיחה וכיפוף של הצוואר בזמן זה וכמה שיותר זמן לאחר הניתוח. את התחבושת נהוג להסיר כמספר ימים עד שבוע לאחר הניתוח. לעומת זאת, את התפרים מומלץ להוריד רק לאחר 10 ימים מניתוח מתיחת הצוואר. את תוצאות הניתוח ניתן יהיה לראות בבירור תוך חודשיים-שלושה מתום הניתוח. השפעות הניתוח יחזיקו לרוב כ-8 שנים, כאשר אצל כל מנותח/ת הזמן משתנה.

לאחר ניתוח מתיחת צואר אין להתגלח (כשבוע) או לחפוף את השיער (מספר ימים) ואין לצבוע את השיער או להסתפר במשך כחודש.

תופעות לוואי ניתוח מתיחת צוואר
הסיכונים ותופעות הלוואי של ניתוח מתיחת צוואר הם ברובם נדירים, כיוון שמדובר בניתוח פשוט יחסית. חלק מתופעות הלוואי הן: זיהומים ודלקות; שטפי דם ודימומים; בצקות; קשיים בפתיחת הפה; פגיעה קלה בתחושת עור האוזן; חולשת זוויות הפה; פגיעה בעצבי עור הפנים; צלקות מעובות; ועוד.
לאחר מספר ימים כאשר כלל התופעות נעלמות ניתן להינות מתוצאות הניתוח ולהלך בראש גאה עם המראה הצעיר החדש.

צור קשר עם המוסדות המובילים בארץ לניתוח מתיחת צוואר
DR - מרכז רפואי
DR - מרכז רפואי ד"ר רון עזריה
מיקום בארץ: תל אביב, קניון לב המפרץ, חיפה.
ד"ר ערן חדד
ד"ר ערן חדד
מיקום בארץ: הברזל 21, רמת החייל, תל אביב
 מאשר/ת שיועץ ניתוחים יצור עימי קשר ומסכים לתנאי השימוש.