ניתוח עיצוב גוף

מידע על ניתוח עיצוב הגוף - שלבי הניתוח, החלמה ותוצאות

במידה ונמצאת מתאים לניתוח עיצוב הגוף וסיימת עם שיחות הייעוץ וההכנה לניתוח זה הזמן להבין לעומק את שלבי הניתוח בפועל, וכן איזו התמודדות מצפה לך בשלב ההחלמה. בנוסף, תוכל לקרוא על התוצאות הצפויות מניתוח הרמת גוף ומתי ניתן יהיה לראותן לראשונה.

מחפש מידע אודות ניתוח עיצוב גוף?
מלאו את הטופס המצורף וקליניקות נבחרות ייצרו איתכם קשר בתוך זמן קצר.
חבר בקופת חולים:
 כללית
 מכבי
 מאוחדת
 לאומית
 מאשר/ת שיועץ ניתוחים יצור עימי קשר ומסכים לתנאי השימוש.

שלבי ניתוח הרמת גוף: 
ניתוח עיצוב הגוף כולל מספר שלבים עוקבים, אותם מבצע המנתח הפלסטי:

שלב ראשון - בתחילה עובר המנתח על כל איבר בגופו של המטופל ומסיר ממנו את עודפי העור ורקמות השומן בצורה שיטתית. את עודפי העור הוא מותח ומסיר לאחר שסימן על גופו של המטופל את האזורים הבעייתיים ואת המקומות בהם יעשה החיתוך. במרבית המקרים בעת הטיפול בעודפי העור שבבטן יסיר המנתח גם את עודפי העור שבגב התחתון.

שלב שני - בשלב זה מהדק המנתח את השרירים, מחזק את רקמות השריר ולבסוף מותח את העור ומקבע את האיברים במנח החדש שלהם. המנתח יעבור על כל האזורים, על המתיחה בעור שביצע ועל מנח השרירים, יבדוק האם יש צורך בתיקונים נוספים ולבסוף יתפור את המקומות כך שתישאר צלקת מינימאלית.

במידה והניתוח יפרס על מספר ניתוחים פלסטיים משניים הסיכונים יפחתו וההחלמה הצפויה מכל ניתוח תהיה קלה יותר. עם זאת יש סיכוי שמשך ההחלמה הכולל, מכל סדרת הניתוחים יהיה ארוך מזמן ההחלמה לאחר ניתוח ארוך אחד.

החלמה מניתוח הרמת גוף
ההחלמה מניתוח הרמת גוף מלא היא החלמה ארוכה ומורכבת בשל מספר האיברים הרב עליו עובד המנתח ומספר המוקדים הרב איתו צריך הגוף להתמודד. בתחילה, נשאר המטופל באשפוז למשך מספר ימים בהם הוא מקבל עירוי ומטופל תרופתית במשככי כאבים. לאחר שהתאושש והתחזק הוא משוחרר לביתו אך עליו לנוח למשך שלושה שבועות נוספים לפחות.

מבחינה חיצונית לאחר הניתוח על המטופל להיות חבוש בתחבושת לחץ או חליפת לחץ מותאמת אישית שתפקידה לשמור על מנח הגוף הנכון, למנוע מתפרים להיפתח, ללחוץ על הרקמות ולסייע לאיחוי ולמנוע זיהום. את חליפת הלחץ ניתן להוריד לראשונה רק לאחר יומיים, ואז ניתן יהיה גם להתקלח. בהמשך יש ללבוש אותה למרבית זמן ההחלמה. בנוסף, יישארו בגוף נקזים שימנעו הצטברות נוזלים, והם יוסרו כעבור מספר ימים בביקורת אצל המנתח הפלסטי. חשוב לציין שתקופת ההחלמה לא קלה ובתחילה נזקק המנותח לעזרה בביצוע פעולות פשוטות ויומיומיות כמקלחת ולבישת בגדים, אך בכל יום שעובר המצב משתפר ולאחר חודש ניתן לחזור לשגרה.

פעילות גופנית מתונה כהליכה תסייע בתהליך ההחלמה אך יש להימנע מפעילות מאומצת.

תוצאות ניתוח הרמת גוף
כעבור יומיים, מרגע שיוסרו התחבושות הראשונות ניתן יהיה להבחין בעיצוב החדש של מבנה הגוף. ההיקפים יראו צרים יותר, הישבן מורם, הבטן מתוחה יותר וכך גם הירכיים החיצוניות. מלבד זאת ניתן יהיה להבחין בבירור כי המטופל השיל קילוגרמים נוספים ממשקלו, זאת בשל עודפי העור והרקמות הרבות שהוסרו.

תוצאות הניתוח הסופיות יתגלו במלואן רק לאחר שלושה-חמישה חודשים בממוצע מיום הניתוח. בשלושת החודשים הראשונים יתמודד הגוף עם נפיחות ועם אדמומיות ושטפי דם ורק עם סיומם התופעות יעלמו בהדרגה ויאפשרו למראה החדש להתגלות. לצלקות שנשארות מהניתוח לוקח זמן רב יותר להטשטש והן יהפכו מינימאליות רק מספר חודשים לאחר הניתוח כאשר את המרקם הבהיר והשטוח שלהן יקבלו רק כשנה וחצי לאחר הניתוח.

תופעות לוואי
הזכרנו לא פעם שניתוח עיצוב הגוף הוא הליך מורכב שיש לו סיכונים רבים. תופעות הלוואי שילוו את המטופלים בסיום הניתוח כוללות נפיחות, שטפי דם, כאבים ולעיתים עודפי עור קטנים שנוצרים מאיחוי לא מוצלח של התפרים. בנוסף עלולים המנותחים לחוש בפגיעה תחושתית (איבוד תחושה או רגישות יתר) בחלק מהאיברים, פגיעה שיכולה להיות זמנית או קבועה.

סיבוכים נוספים שיש לקחת בחשבון למרות שהינם נדירים הם דימום חזק, זיהום והיווצרות קרישי דם. במקרה של חשש מסיבוכים אלו יש לפנות מיידית לרופא המטפל. חשוב לדעת שטרם הניתוח חובתו של המנתח הפלסטי להציג בפני המטופל את כלל התופעות הלוואי והסיכונים, ממש כפי שהוא מדבר על יתרונות הניתוח. לאחר הצגת הסיכונים יחתום המטופל על הסכמה לניתוח מתוך שיקול דעת נרחב הכולל את מגוון האלמנטים הכרוכים בניתוח.

צור קשר עם המוסדות המובילים בארץ לניתוח עיצוב גוף
ד"ר טלי פרידמן
ד"ר טלי פרידמן
מיקום בארץ: תל אביב - רמת אביב
DR - מרכז רפואי
DR - מרכז רפואי דר' רון עזריה
מיקום בארץ: תל אביב, קניון לב המפרץ, חיפה.
 מאשר/ת שיועץ ניתוחים יצור עימי קשר ומסכים לתנאי השימוש.
הצרת היקפים