ניתוח עפעפיים שאלות ותשובות

מידע על ניתוח הרמת עפעפיים

אם אתם סובלים מעפעפיים צנוחים או נפולים שמפריעים למראה הכולל שלכם, מבגרים אתכם וגורמים לעייפות ואולי גם לכאבי ראש שווה לכם לשקול לעבור ניתוח הרמת עפעפיים. לפני קבלת ההחלטה עולות מן הסתם מספר שאלות על ניתוח עפעפיים, שאלות שחשוב לברר את התשובות עליהן טרם מחליטים סופית האם לעבור את הניתוח. בכתבה הבאה ריכזנו את השאלות הנפוצות ביותר בכל הקשור לניתוח הרמת עפעפיים.
מחפש מידע אודות ניתוח עפעפיים שאלות ותשובות?
מלאו את הטופס המצורף וקליניקות נבחרות ייצרו איתכם קשר בתוך זמן קצר.
חבר בקופת חולים:
 כללית
 מכבי
 מאוחדת
 לאומית
 מאשר/ת שיועץ ניתוחים יצור עימי קשר ומסכים לתנאי השימוש.
למי מתאים ניתוח הרמת עפעפיים?
על מנת לעבור ניתוח עפעפיים יש להיות מעל גיל 32, כאשר רק במקרים חמורים יוכלו מטופלים צעירים יותר לעבור את הניתוח (לרוב כאשר הבעיה מאובחנת כפטוזיס, התרופפות החיבור בשריר שתפקידו להרים את העפעף). ניתוח הרמת עפעפיים מטפל בצניחת עפעפיים בשל סיבות בריאותיות או אסתטיות.

מה צריך לעשות לפני ניתוח עפעפיים?
החלק הראשון בתהליך קבלת ההחלטה האם לעבור את הניתוח הוא פגישה עם רופא העיניים שיבדוק את הסיבה לצניחת העפעפיים וימליץ על הטיפול המתאים והאופטימלי. כמו כן, רופא העיניים יבדוק את תקינות הראייה ומדדים נוספים בעין. במידה והוחלט ביחד עם הרופא לבצע ניתוח הרמת עפעפיים, ייתן הרופא הנחיות מדויקות, לפי המצב הבריאותי שלכם כיצד להתכונן לניתוח, כגון אילו תרופות עליכם ליטול ומאיזה להימנע.

איזה רופא יכול לבצע ניתוח עפעפיים?
אוקולופלסטיקאים- פלסטיקאים של העין, אלו רופאים שעברו התמחות ברפואת עיניים יחד עם התמחות כירורגית. זהו תת תחום ברפואת העיניים שעוברים בו התמחות של עד שלוש שנים לאחר ההתמחות ברפואת עיניים.

איזו הרדמה יתנו לי בזמן ניתוח עפעפיים?
ניתן לעבור ניתוח הרמת עפעפיים תוך שימוש בהרדמה מקומית, אך במידה ויש סיבה מיוחדת כמו חרדה רבה מניתוחים, אפשר לבצע את הניתוח גם בהרדמה מלאה. מומלץ להתייעץ עם רופא העיניים לגבי מידת התאמתכם לעבור ניתוח עפעפיים בהרדמה מלאה.

כמה זמן אורכת ההחלמה מניתוח הרמת עפעפיים?
ישנו הבדל בין זמן ההחלמה מניתוח עפעפיים עליונים לבין זמן ההחלמה מניתוח עפעפיים תחתונים. הזמן הממוצע של החלמה לאחר ניתוח עפעפיים עליונים הוא כשבוע עד שבועיים. לעומת זאת, החלמה מניתוח עפעפיים תחתונים אורכת זמן ממושך יותר ונמשכת כשבועיים לפחות.

איך שומרים על העין אחרי ניתוח עפעפיים?
הרופא שאצלו תעברו את הניתוח ייתן לכם הנחיות מדויקות על כללי עשה ואל תעשה לאחר ניתוח הרמת עפעפיים. בכל מקרה, לרוב, מומלץ לנוח, להימנע מלהרכיב עדשות מגע, להימנע מפעילות גופנית מאומצת ובכלל לשמור על אזור הניתוח מפגיעה ולכלוך. כאשר מתפתחות תופעות בעין כמו דלקות, שטפי דם, וכדומה יש לגשת מיידית לרופא העיניים.

מה אורך החיים של תוצאות ניתוח הרמת עפעפיים?
בערך כחצי שנה לאחר ניתוח עפעפיים ניתן לראות את התוצאה הסופית והשלמה של הניתוח. התוצאות מחזיקות מעמד בערך עשר שנים, כאשר לא ניתן לעצור את הזמן והגנטיקה אשר משפיעים ויכולים לגרום להיווצרות מחודשת של עודפי שומן ועור, כך שיש סיכוי שמספר שנים לאחר הניתוח העפעפיים יצנחו בשנית.  

האם הביטוח מכסה על ניתוח עפעפיים?
לרוב, ביטוחים לא מכסים ניתוחים הנעשים למטרות קוסמטיות ואסתטיות אך במידה וניתוח הרמת עפעפיים נעשה מסיבות רפואיות ומומלץ על ידי רפוא העיניים שלכם, ישנו סיכוי גבוה יותר שהוא יכוסה על ידי הביטוח. בכל מקרה, יהיה זה טוב לברר מול הביטוח הרפואי שלכם אם הם יכולים לעזור בכיסוי ההוצאות.

כמה עולה ניתוח הרמת עפעפיים?
מחיר ניתוח עפעפיים יכול לעמוד על סכום שבין 7,000 שקלים ועד לכמה עשרות אלפי שקלים. ניתוח עפעפיים בעפעף אחד- ניתוח בעפעף עליון או תחתון, הוא הזול ביותר וככל שמוסיפים הליכים רפואיים כך עולה מחיר הטיפול. מכאן, שניתוח עפעפיים בשתי עיניים או ניתוח הכולל אשפוז ייקר את עלות הניתוח. כמו כן, אם משלבים את הניתוח עם ניתוחים נוספים דוגמת ניתוח הרמת גבות, ניתוח מתיחת פנים או ניתוח מתיחת צוואר, יעלה מחיר הניתוח בהתאם.
צור קשר עם המוסדות המובילים בארץ לניתוח עפעפיים שאלות ותשובות
DR - מרכז רפואי
DR - מרכז רפואי ד"ר רון עזריה
מיקום בארץ: תל אביב, קניון לב המפרץ, חיפה.
ד"ר ערן חדד
ד"ר ערן חדד
מיקום בארץ: הברזל 21, רמת החייל, תל אביב
 מאשר/ת שיועץ ניתוחים יצור עימי קשר ומסכים לתנאי השימוש.