ניתוח עפעפיים תחתונים

העלמת שקיות שחורות מתחת לעיניים על ידי ניתוח עפעפיים תחתונים

שקיות שחורות מתחת לעיניים מקנות להן מראה עייף וכבד. היום אפשר לטפל באותן שקיות שהצטברו עם השנים על ידי ניתוח עפעפיים תחתונים. בעזרת הניתוח נעלמות השקיות השחורות והשומן שהצטבר בתוכן, ומראה הפנים חוזר להיות צעיר והומוגני.
מחפש מידע אודות ניתוח עפעפיים תחתונים?
מלאו את הטופס המצורף וקליניקות נבחרות ייצרו איתכם קשר בתוך זמן קצר.
חבר בקופת חולים:
 כללית
 מכבי
 מאוחדת
 לאומית
 מאשר/ת שיועץ ניתוחים יצור עימי קשר ומסכים לתנאי השימוש.
מהו ניתוח עפעפיים תחתונים?
ניתוח עפעפיים תחתונים הוא סוג של ניתוח הרמת עפעפיים שנועד להעלים את השקיות מתחת לעיניים, להחזיר למקומו המקורי את העפעף שצנח ולהחליק את העור. תוצאות הניתוח כוללות מראה צעיר ורענן של העין והפנים כולן. ניתוח עפעפיים נעשה לרוב מסיבות אסתטיות אך יש מי שעובר אותו בשל בעיות רפואיות.

כיצד נוצרות השקיות השחורות מתחת לעיניים?
השקיות מתחת לעיניים נוצרות עקב תהליכים שונים שמתרחשים ככל שעולים בגיל. עם השנים נחלשים השרירים מסביב לעיניים והשומן שהיה מוחזק על ידם בארובת העין מתחיל לזוז ממקומו. כתוצאה מהרפיית השרירים והשינוי במבנה תאי השומן הוא מתחיל לדלוף מארובת העין כלפי מטה, עד שנוצרת מעין שקית מתחת לעפעף. תופעה זו משפיעה גם על שאר מבנה העין, שכן התזוזה של השומן והחלשות השריר מביאה לתזוזה של העין כולה. בנוסף לכך, ככל שמתבגרים גם רצועות השריר שאוחזות בעפעף התחתון נרפות והעפעף צונח אף יותר וחושף את העין ואת חלקה הפנימי.

נציין שהשומן שנמצא בארובות העיניים אינו מושפע מגורמים חיצוניים, ולכן בין אם נעשה דיאטה או נשמין, לא נוכל להעלים אותו. לפיכך הדרך הטובה לטפל בו היא באמצעות הליך כירורגי של ניתוח עפעפיים, שנועד להחזיר אותם בחזרה למקום, לחזק את השרירים ולמנוע מתאי השומן להמשיך ולדלוף מטה וליצור "שקית".

מהלך ניתוח עפעפיים תחתונים
לפני שמתחילים בניתוח יש לערוך בדיקה של העפעפיים התחתונים אצל רופא עיניים שיבדוק את הגורם לצניחה של העין וימליץ על דרך הטיפול המתאימה ביותר. גם אם אתם עוברים ניתוח עפעפיים תחתונים אצל מנתח פלסטי, יש לערוך בדיקת עיניים אצל רופא עיניים כשלב מקדים. בכלל מומלץ לערוך ניתוח עפעפיים תחתונים אצל רופא עיניים מומחה בכירורגיה פלסטית של העין (אוקולופלסטיקה).

ניתוח עפעפיים תחתונים נעשה בהרדמה חלקית ואם יש צורך, אף בהרדמה מלאה. לאחר שאזור העפעפיים מורדם, יוצר המנתח הפלסטי חתך באזור הריסים דרכו מגיעים לשומן שנאגר בתוך ארובת העין. בשלב זה מסיר המנתח מעט משכבת השומן וגם מעט עור עודף. מכיוון שכמות השומן שבמקום יורדת עם הזמן באופן טבעי, לא מסירים הרבה שומן אלא מהדקים את השומן כך שלא יבלוט. בסיום הניתוח סוגרים את המקום בתפרים פנימיים שלאחר כשבוע בערך מסירים אותם. לעיתים ביחד עם ניתוח עפעפיים תחתונים משלבים גם ניתוח עפעפיים עליונים או ניתוחים פלסטיים אחרים כמו הרמת גבות או מתיחת פנים.

נציין שצלקת הניתוח כמעט ואינה נראית, שכן החתך מבוצע בקו הריסים ומוסתר באמצעותם, או שהוא פנימי ואז לא רואים אותו כלל. בכל מקרה, עם הזמן הצלקת מטשטשת ומתבהרת.

החלמה מניתוח עפעפיים תחתונים
לאחר ניתוח עפעפיים ייתכן ותופיעה נפיחות בעפעפיים התחתונים. תופעה זו היא נורמאלית והיא תעלם לאחר שבוע עד שבועיים. הנפיחות בעפעפיים נובעת משטפי דם ובצקות שהתפתחו במקום לאחר הניתוח. בשביל להרגיע את המקום ולהקל על המטופל ניתן לשים קומפרסים על העפעפיים והעיניים. חשוב לזכור שכל תופעה חריגה שמתפתחת לאחר ניתוח עפעפיים מצריכה ביקור אצל רופא העיניים על מנת לטפל בה.

מרבית המטופלים שעוברים את הניתוח מביעים שביעות רצון גדולה מתוצאות הניתוח. לדבריהם לא רק שהמראה השתפר מאד מבחינה אסתטית, גם מבחינה תחושתית הם חשים כי העין פחות כבדה והם פחות עייפים ומתאמצים. נראה שלא סתם נמצאים ניתוחי עפעפיים במקום השלישי בשכיחותם בקרב הניתוחים הפלסטיים בישראל.
צור קשר עם המוסדות המובילים בארץ לניתוח עפעפיים תחתונים
DR - מרכז רפואי
DR - מרכז רפואי ד"ר רון עזריה
מיקום בארץ: תל אביב, קניון לב המפרץ, חיפה.
ד"ר ערן חדד
ד"ר ערן חדד
מיקום בארץ: הברזל 21, רמת החייל, תל אביב
 מאשר/ת שיועץ ניתוחים יצור עימי קשר ומסכים לתנאי השימוש.