הליך ניתוח שאיבת שומן

מידע על הליך ניתוח שאיבת שומן

ניתוח שאיבת שומן הוא ניתוח פלסטי כירורגי. הליך ניתוח שאיבת שומן הוא הליך מורכב, ובמידה והחלטתם שאתם מעוניינים לעבור את הניתוח מוטב להתכונן ולדעת מראש מה צפוי במהלכו. להלן כל המידע על הליך ניתוח שאיבת שומן.

מחפש מידע אודות הליך ניתוח שאיבת שומן?
מלאו את הטופס המצורף וקליניקות נבחרות ייצרו איתכם קשר בתוך זמן קצר.
חבר בקופת חולים:
 כללית
 מכבי
 מאוחדת
 לאומית
 מאשר/ת שיועץ ניתוחים יצור עימי קשר ומסכים לתנאי השימוש.

הכנה לניתוח שאיבת שומן
כתנאי מקדים לניתוח שאיבת שומן יש להיפגש עם המנתח הפלסטי בכדי להתייעץ עימו לגבי הליך שאיבת השומן. בפגישה זו יסביר לכם הרופא על הסיכונים שבניתוח ועל האפשרויות שעומדות בפניכם במסגרת הליך שאיבת השומן. תדונו על כמות השומן שתרצו לשאוב, על החלקים בגוף המיועדים לשאיבה ועל הטכניקות המתאימות למקרה הפרטי שלכם. בשלב זה תעברו בדיקות מקיפות של דם, א.ק.ג, בדיקות שתן ובדיקות נוספות שמטרתן לקבוע אם בריאותכם טובה ואתם כשירים לעבור את הניתוח.

לפני הניתוח עצמו ההנחייה הרווחת היא להקפיד על צום של כמה שעות. בנסף, על מנת שניתוח שאיבת שומן יעבור בהצלחה המטופלים מתבקשים להימנע מסיגריות, אלכוהול, ויטמינים ותרופות מסוימות לתקופה של שבועיים לפני הניתוח. ביום הניתוח עצמו, מתבקשים המטופלים להתקלח ולנקות היטב את האזורים מהם יישאבו תאי השומן העודף.

הליך ניתוח שאיבת שומן
טרם תחילת ניתוח שאיבת שומן, בזמן ההתארגנות, מסמן המנתח הפלסטי בעזרת טוש את האזורים מהם עתידים להישאב תאי השומן העודף. שאיבת תאי השומן מתבצעת לרוב בהרדמה כללית, באם כמות תאי השומן הנשאבת גדולה ונעשית מכמה מקומות. עם זאת, ישנו ניתוח שאיבת שומן ממוקד, במסגרתו שואבים את תאי השומן מאזור אחד ואז משך השאיבה קצר יותר והניתוח נעשה תחת הרדמה מקומית.

בממוצע ניתוח שאיבת שומן אורך בין שעה לשעתיים, נתון זה תלוי בכמות השומן שנשאב, מספר האזורים שבהם מבצעים שאיבת שומן ובטכניקה שבוחרים להשתמש לצורך שאיבת תאי השומן.

שיטות ניתוח שאיבת שומן
ישנן שיטות שונות לניתוח שאיבת שומן. חלק מהשיטות ממיסות את שכבת השומן באמצעים שונים (נוזלים, גלי אולטרא סאונד, צינורית רוטטת) וחלקן עושות שימוש בטכנולוגיות אחרות. במסגרת הניתוח, על מנת להמיס את שכבת תאי השומן מזליפים חומר ייחודי לאזור ממנו רוצים לשאוב, החומר המוזרק הוא למעשה תמיסה שכוללת בתוכה משכך כאבים וחומר שגורם לכלי הדם להתכווץ. לאחר מכן מחדירים לעור צינורית חלולה דרכה יצאו התאים ההרוסים.
החדרת הצינורית נעשית דרך חתכים זעירים בגודל מילימטרים. החתכים מבוצעים במקומות מוסתרים יחסית בעור, על מנת להגדיל את הסיכוי שהצלקות לא יהיו גלויות לעין.
ועוד בנוגע לצלקות, באופן כללי אין צורך לחשוש מסימנים וצלקות שיישארו לאחר הניתוח, במהלך ההחלמה ובשבועות שאחר כך מחלים העור ולא נותרים בו סימנים.

הצינורית (נקראת גם קנולה) שמוחדרת לשכבת השומן העודף מחוברת למכשיר של שאיבת שומן, ובמהלך השאיבה, תאי השומן העודף, שמוצאים דרכה מתוך הגוף נאגרים בתוך מיכלים. עם סיום ניתוח שאיבת שומן, תופר המנתח הפלסט את החתכים הקטנים וחובש את המטופל.

החלמה והתאוששות מניתוח שאיבת שומן
לאחר הניתוח נחבש אזור הניתוח והמטופלים נשארים בקליניקה להתאוששות במשך כמה שעות עד יום אשפוז. לאחר בדיקה של המנתח הפלסטי והצוות הרפואי הם משוחררים לביתם ומתחילה ההחלמה האמיתית. במהלך ההחלמה מהניתוח צפויים להופיע סימנים על פני העור, נפיחויות, ולעיתים בצקות. תופעות אלו עוברות במהלך ימי ההחלמה הראשוניים ובשבועות שבאים אחר כך. למרות תופעות לוואי אלו את תוצאות ניתוח שאיבת שומן אפשר לראות כבר בתוך ימים, כבתום חודשיים שלושה נעלמות כל תופעות הלוואי והמטופלים יכולים להינות מפירות הניתוח שעברו.

צור קשר עם המוסדות המובילים בארץ להליך ניתוח שאיבת שומן
DR - מרכז רפואי
DR - מרכז רפואי ד"ר רון עזריה
מיקום בארץ: תל אביב, קניון לב המפרץ, חיפה.
ד"ר ערן חדד
ד"ר ערן חדד
מיקום בארץ: הברזל 21, רמת החייל, תל אביב
ד"ר טלי פרידמן
ד"ר טלי פרידמן
מיקום בארץ: תל אביב - רמת אביב
 מאשר/ת שיועץ ניתוחים יצור עימי קשר ומסכים לתנאי השימוש.
הצרת היקפים