טיפולי נשירת שיער

מתי נשירת שיער הופכת להתקרחות?

מתי נשירת שיער הופכת להתקרחות? זו אחת השאלות הנפוצות ביותר בפורומים השונים. נשים וגברים שחשים כי שיערם מתחיל לנשור ובכמויות גוברות מתחילים לחשוש מפני התקרחות, חשש שיש בו שמץ של צדק. להלן כל המידע על נשירת שיער.
מחפש מידע אודות טיפולי נשירת שיער?
מלאו את הטופס המצורף וקליניקות נבחרות ייצרו איתכם קשר בתוך זמן קצר.
חבר בקופת חולים:
 כללית
 מכבי
 מאוחדת
 לאומית
 מאשר/ת שיועץ ניתוחים יצור עימי קשר ומסכים לתנאי השימוש.
מתי נשירת שיער הופכת להתקרחות?
אז כיצד ניתן לדעת האם איבוד השיער הוא זמני, דהיינו נשירת שיער בלבד, והאם הוא לצמיתות, דהיינו התקרחות? התשובה במקרה זה אינה חד משמעית ויש הבדל קטן בין נשירת שיער מאסיבית הניתנת לטיפול, לבין התקרחות אשר תוצאותיה הינן איבוד השיער לצמיתות.

בממוצע, נשירת שיער נורמטיבית אצל אדם בעל שיער בריא היא של 100 שערות ביום. כאשר נשירת השיער היא למעלה מ- 100 שיערות ביום ממוצע, או שהשיער נראה דליל ומתחילים להיות "שבילים" בקרקפת הדבר מעיד על בעיה.
במצבים כאלו מומלץ קודם כל לעשות בדק בית ולבחון מספר גורמים: מצבי לחץ בהם נמצאים, עומסים רגשיים שיכולים להשפיע, חוסרים תזונתיים או אכילה לא מסודרת במשך תקופה ארוכה ושינויים הורמונאליים אפשרים (דוגמת כניסה להריון).

לעיתים ניתן לראות תופעה שבה מספר השיערות הנושרות נמוך ממאה שיערות ליום, אולם השיער החדש צומח בקצב איטי ביותר, הוא צומח דק או חסר פגמנט צבע עד שהינו בלתי נראה. גם כאשר נתקלים בתופעה זו מומלץ לבחון את המצב הבריאותי הכללי.

בגדול, שורש השיערה ניזון מחומרים שמגיעים אליו דרך הדם שבקרקפת, לכן מכונים מסויימים מבצעים המרצה של זרימת הדם בקרקפת, פותחים נקבוביות שנסתמו ומסייעים על שמירה של הזנה של שורש השיערה לצורך מניעת נשירה ואף הצמחת שיער חדש. עבור מי שמעונין לוודא לבדו שהל תקין, מסאג' של הקרקפת פעם בכמה ימים ימריץ בה את הדם, ושימוש במסרק לייזר אשר משחרר אנרגיות לייזר שמטרתן לחדש את זרימת הדם אל זקיקי השיער באמצעות אנרגיית אור קרה יכול לעשות את העבודה.

בנוסף, אם כבר ברור כי ה"שבילים" שעל הקרקפת לא יעלמו, ניתן לעשות שימוש בפתרונות קוסמטיים, לשימוש יומיומי דוגמת אבקת סיבי שיער שמייצרת מראה של השיער. סיבי השיער נצמדים לשורשי השיער הקיים ויוצרים יחד איתו אשליה של קרקפת מלאה.

טיפול בהשתלת שיער והתקרחות
טיפולים בנשירת שיער ובהתקרחות יכולים להיות טיפולים אסתטיים חיצונים או טיפולים רפואיים בהם יבחנו חוסרים או מקורות שונים הגורמים לנשירת השיער. בנוסף, במידה ונראה כי המצב בלתי נמנע יש מי שפונה לטיפול השתלת שיער על מנת להעלים את תוצאות התופעה אחת ולתמיד.