סימני מתיחה וניתוח מתיחת בטן

מתיחת בטן

על הקשר שבין סימני מתיחה וניתוח מתיחת בטן. האם ניתוח מתיחת בטן הוא הפתרון עבור סימני מתיחה או שכיום ניתן למצוא טיפול טוב ממנו?
מחפש מידע אודות סימני מתיחה וניתוח מתיחת בטן ?
מלאו את הטופס המצורף וקליניקות נבחרות ייצרו איתכם קשר בתוך זמן קצר.
חבר בקופת חולים:
 כללית
 מכבי
 מאוחדת
 לאומית
 מאשר/ת שיועץ ניתוחים יצור עימי קשר ומסכים לתנאי השימוש.

מהם סימני מתיחה?
סימני מתיחה הם סימנים המופיעים על העור לאחר שהוא נמתח מאד באופן שלא טבעי עבורו או שהוא נמתח במשך תקופה ארוכה, למשל בזמן הריון או השמנת יתר. סימני המתיחה נראים בתחילה בצבע סגול או ורוד בהיר, ועם הזמן הם הופכים להיות כמו פסים לבנים יותר, חסרי פגמנט על העור, ומעט שקועים.

למרות שרואים סימני מתיחה בעיקר על הבטן הם יכולים להופיע בכל אזור בגוף.

מדוע נוצרים סימני מתיחה?
סימני מתיחה הם עדות לקריסה של מערכת התמיכה של העור. הם עדות לכך שהגוף אינו מצליח לייצר קולגן ואלסטין אשר מסייעים בגמישות והתחדשות העור בזמן ובקצב המתאים. בזמן הריון כאשר הבטן גדלה עוד ועוד או בזמן השמנת יתר או בולמוסים של אכילה אשר מגדילים את נפח העור תוך זמן מועט המערכת אינה מוכנה לכך ולא עומדת בעומס של ריבוי תאי העור והמתיחה שלו.

סימני המתיחה נשארים כמו צלקות על העור, צלקות אשר נוצרו בפנים אך רואים אותן מבחוץ. חשוב לדעת שסימני מתיחה אינם מסוכנים מבחינה רפואית, הם מטרידים במיוחד מבחינה אסתטית.

טיפול בסימני מתיחה
הטיפול בסימני מתיחה עבר שינויים רבים עם השנים והתפתחות היכולות בעולם האסתטיקה הרפואית. בעבר נהוג היה למרוח קרמים שונים שמטרתם הייתה להעלים את סימני המתיחה, מיותר לציין שקרמים אלו לא עזרו הרבה.

ניתוח מתיחת בטן הוצע גם כן כפתרון עבור מי שסבל לא רק מסימני מתיחה אלא גם מעודפי עור ושומן. הניתוח מסיר את כל העור העודף שעליו מצויים בדרך כלל סימני המתיחה וכך הוא מעלים גם אותם. מי שיש לו סימני מתיחה בלבד לא יכול להשתמש בניתוח לצורך פתרון הבעיה.

כיום, פיתוח מכשיר חדש מאפשר לטפל בסימני המתיחה באמצעות לייזר. מדובר בטיפול שאינו פולשני, אינו מצריך הרדמה ואין בו כאב. הטיפול כולל שילוב של כמה אורכי גל לייזר המתמקדים בסימני המתיחה ומעלימים אותם. לפי מחקרים רק השילוב של כמה אורכי גל הביא לתוצאות.

עם זאת חשוב לדעת שלא כל סימני המתיחה נעלמים, אך ניכר שיפור משמעותי כבר אחרי 3 טיפולים.

צור קשר עם המוסדות המובילים בארץ לסימני מתיחה וניתוח מתיחת בטן
DR - מרכז רפואי
DR - מרכז רפואי דר' רון עזריה - מגוון ניתוחים פלסטיים
מיקום בארץ: תל אביב, קניון לב המפרץ, חיפה.
ד"ר טלי פרידמן
ד"ר טלי פרידמן
מיקום בארץ: תל אביב - רמת אביב
ד"ר ערן חדד
ד"ר ערן חדד
מיקום בארץ: הברזל 21, רמת החייל, תל אביב
 מאשר/ת שיועץ ניתוחים יצור עימי קשר ומסכים לתנאי השימוש.
מתיחת בטן