העונה הנכונה להסרת שיער

מתי הכי טוב לעבור טיפול הסרת שיער?

להינות מגוף חלק ונטול שיער עודף במשך כל השנה זו אחת המשאלות של כל מי שמחליט לעבור טיפול הסרת שיער. על מנת להגיע למטרה ולהגשים את החלום מומלץ להתחיל כמה שיותר מוקדם בטיפולי הסרת שיער. המומחים ממליצים להתחיל את הטיפולים בחודשי הסתיו והחורף, מייד תשמעו למה.
מחפש מידע אודות העונה הנכונה להסרת שיער?
מלאו את הטופס המצורף וקליניקות נבחרות ייצרו איתכם קשר בתוך זמן קצר.
חבר בקופת חולים:
 כללית
 מכבי
 מאוחדת
 לאומית
 מאשר/ת שיועץ ניתוחים יצור עימי קשר ומסכים לתנאי השימוש.
טיפול הסרת שיער לטווח ארוך הוא טיפול שמבוסס על הרס זקיק השיערה באמצעות אנרגיה (אור / חום) שמכוונת לעברו. את הטיפולים ניתן לעבור כמעט בכל אזור בגוף וכיום המגוון הרחב של שיטות הסרת שיער מאפשרות לאוכלוסיות רבות להינות מהטיפול ומתוצאותיו.
מדוע יש עונה מסויימת בה עדיף להתחיל לעבור את הטיפולים? התשובה מגוונת, אולם בבסיסה הרצון להגן על עור המטופלת כמה שיותר ולהקל עליה את החיים. 
 
הסרת שיער והימנעות מחשיפה לשמש 

טיפול הסרת שיער בטכניקות המוצעות כיום, דוגמת הסרת שיער בלייזר והסרת שיער באינפרא אדום, כולל בתוכו דרישה שלא להיחשף לשמש יתר על המידה לפני ואחרי הטיפול. המשמעות של דרישה זו היא תקופה של שלושה חודשים עד חצי שנה בהם הטיפולים תכופים, ובה מומלץ מאד להימנע מחשיפה לשמש על מנת לשמור על עור הגוף מפני פיגמנטציה ופגיעה של כוויות.

דרישה זו, שהיא בריאותית וחשובה ביותר, יכולה למנוע בפועל מנשים רבות לעבור טיפולי הסרת שיער בימי הקיץ החמים, בהם רמת החשיפה לשמש גבוהה, גם אם לא הולכים כל יום לים.  

והרי כאן בדיוק הסתירה - דווקא בחודשי הקיץ בהם אברי גוף רבים נחשפים לעיני כל רוצות הנשים להיות חלקות ונטולות שיער באופן תמידי. אף אחת לא רוצה לחשוב לפני כל יציאה מהבית האם היא יכולה, מבחינה אסתטית, ללבוש גופיה ומכנס קצר, או שעדיף שלא. שאלה מטרידה זו העולה לפני היציאה לים או סתם לרחוב יכולה להעלם כמעט לצמיתות לאחר טיפולי הסרת שיער לטווח ארוך.

אם כן, מה עושים? נשים רבות נזכרות לעבור את הטיפולים כאשר הן בעיצומו של הקיץ והצורך בגוף חלק דחוף להן ביותר. בפועל, כיוון שהן נדרשות להישמר בפני חשיפה לשמש, הן מפספסות בכל מקרה את ימי הקיץ החמים ואת הים.   

האופציה החכמה והבריאה יותר היא לעבור את טיפולי הסרת שיער בלייזר או אינפרא אדום במהלך הסתיו והחורף, כאשר חלקי הגוף בכל אופן מכוסים בבגד ארוך ואין חשש מחשיפה לא מבוקרת.  

במהלך טיפול הסרת שיער מותר רק לגלח 
היבט נוסף שמשפיע על הבחירה בעונות הסתיו והחורף לצורך טיפול הסרת שיער הוא הבקשה מהמטופלות שלא להסיר את השיער בשעווה, מכונה או פינצטה במהלך חודשי הטיפול בהסרת שיער, בזמן שבין טיפול לטיפול. המטרה שעומדת מאחורי בקשה זו היא ששורשי השיער ישארו בבסיסם וניתן יהיה להרוס אותם. את השיער העודף מותר להסיר על ידי גילוח (כך יורד רק החלק העליון של השיערה ולא השורש).

עבור נשים שאינן אוהבות או רגילות לגלח בקשה זו יכולה להיות קשה ולהקשות עליהן את ההתנהלות. למשל מי שאינה רגילה לגלח אלא להסיר שיער בשעווה תמצא את עצמה מגלחת את השיער פעם ביומיים במקום לעשות שעווה פעם בשבועיים. זה אולי נשמע לא כל כך נורא, אבל זה יכול לעצבן, בעיקר כאשר חלקי הגוף השונים חשופים ויש תחושה שיש לשמור עליהם חלקים בכל רגע נתון.

לפיכך, ימי החורף בהם הבגדים מסתירים את הכל, יכולים להקל על ההתנהלות היומיומית ולאפשר לנשים לא לגלח כל יום או כל יומיים את הרגליים או בית השחי, ומקסימום רק הן ידעו שיש קצת קוצים.  

העונה המומלצת להסרת שיער
אם כן ללא צל של ספק העונה החמה עבור טיפול הסרת שיער היא עונת החורף. ברגע שהגוף מכוסה אפשר בנוחות לעבור את הטיפולים, להימנע מחשיפה לשמש ללא מאמץ ולא להיבהל אם במקרה לא גילחת את הרגליים בשלושת הימים האחרונים.