עיצוב גבות

כל מה שרצית לדעת על עיצוב גבות

גבות הן המסגרת של הפנים, הן תוחמות את העניים ומשפיעות מאוד על ההבעה. לכן, זה לא מפתיע שעיצוב גבות הוא תחום בעל חשיבות רבה ואין להקל בו ראש. עיצוב גבות כפוף במידה זו או אחרת לצו האופנה ולכן מושפע מטרנדים שונים, אך יהיה הטרנד אשר יהיה לכל אחת יש את קו העיצוב המתאים לה ביותר ועליה לדבוק בו.

מחפש מידע אודות עיצוב גבות?
מלאו את הטופס המצורף וקליניקות נבחרות ייצרו איתכם קשר בתוך זמן קצר.
חבר בקופת חולים:
 כללית
 מכבי
 מאוחדת
 לאומית
 מאשר/ת שיועץ ניתוחים יצור עימי קשר ומסכים לתנאי השימוש.

עיצוב גבות - מידע כללי
כאמור, עיצוב גבות יכול להוסיף המון למראה הצעיר והמסודר של הפנים, ואם הוא נעשה בצורה מקצועית ואומנותית הוא אף יכול לשנות את ההופעה כולה. עיצוב גבות, בעיקר בפעם הראשונה (בגיל ההתבגרות) כדאי לעשות אצל קוסמטיקאית המתמחה בעיצוב גבות ויכולה לתת את הכיוון הכללי והכוונות להמשך, עם זאת, כמובן שניתן גם לעצב את הגבות באופן עצמאי בבית ובעיקר "לנקות" אותן. אפשרות שלישית היא לשלב בין השניים, כלומר ללכת לקוסמטיקאית אחת לחודש לצורך עיצוב וניקוי מושלם של הגבה ובין ביקור לביקור "לנקות" את הגבות עם פינצטה באופן עצמאי בבית.

קוסמטיקאיות לומדות לעצב גבות באופן מקצועי ומשתתפות בכנסים ובימי עיון כדי לשדרג את מלאכתן ולהכיר תכשירים חדשים וטכניקות עדכניות. באופן עקרוני ישנן מספר שיטות להסרת שיער הגבות: שימוש בחוט למריטת השיער המיותר, שימוש בשעווה עדינה אותה מושכים עם נייר מיוחד, שימוש בשעווה מיוחדת לעור הפנים ללא נייר וכמובן מריטה עם פינצטה. לרוב, חוט ושעווה משמשים להסרת פלומת השיער שמסביב לגבה אותה קשה להסיר עם פינצטה. הפינצטה היא מדויקת יותר ומשמשת לגימור העיצוב.

עיצוב גבות לאירוע מיוחד כדאי לעשות יום לפני האירוע מאחר ותיתכן אדמומיות ביום המריטה, באופן כללי ניתן למנוע את האדמומיות אם מורטים את השיער מיד לאחר מקלחת חמה שכן נקבוביות העור פתוחות יחסית.

אם בחרת לעצב גבות באופן עצמאי מן הראוי שתדעי את הדברים הבאים:
גבות צריכות להתאים לפנים ולצורך זה כדאי לאסוף קצת ידע מקדים וכדאי שיהיה חוש לאסתטיקה ויופי, לדוגמה: לפנים עגולות לא יתאימו גבות דקות עגולות שכן הן רק יוסיפו למראה העגלגל ולא ישברו אותו.

לגבה צריך להיות קו סיום מאוד ספציפי בזווית מסוימת מפינת העין החיצונית, אם תיקחי עיפרון ותציבי אותו בין הנחיר לפינת העין החיצונית הקו שיתקבל בהמשכו מסמן את המיקום בו צריכה הגבה להסתיים (אם הגבה לא מגיעה עד שם ניתן להשלימה על ידי צביעה בעיפרון מיוחד או בצללית).

גבות עם שיער טבעי ארוך יש לגזור עם מספריים, ראשית יש לסרק את הגבה כלפי מעלה ואז לגזור את השיער שיוצא מקו הגבה, יש לעשות זאת בזהירות רבה כדי להימנע מחיבול בצורת הגבה.

לאחר גזירת הגבה יש לעצב אותה באופן המתאים ביותר לצורת הפנים תוך שמירה על עובי אחיד בחלקה העליון ועובי ההולך ונעשה דק מנקודת שבירת הגבה ועד סופה.

גבות דלילות בשיער יש למלא על ידי עיפרון או צלילית בצבע המתאים. לצבע הנבחר חשיבות רבה ולכן יש להתאימו היטב וגם להתייעץ עם מומחית מהתחום אם יש צורך בכך. 

עיצוב גבות באמצעות איפור קבוע
מדובר בפיתרון מצוין לנשים שאין להן זמן או חשק להתעסק יותר מידי עם עיצוב הגבות או לחילופין נשים עם בעיית דלילות בשיער הגבות.

ההחלטה לעשות איפור קבוע היא גדולה ויש לחשוב טוב מאוד טרם מחליטים, זאת מאחר ואיפור קבוע כשמו כן הוא נשאר על העור זמן רב מאוד ולא ניתן להסירו בקלות.

לפני ההחלטה כדאי להכיר היטב את התחום ובעיקר את הקוסמטיקאית שאמורה לבצע את האיפור הקבוע, תוך בחינת עבודותיה הקודמות וכדומה. כמו כן יש לוודא שהיא פועלת תחת הסמכה מתאימה ועם חומרים ותכשירים המאושרים על ידי משרד הבריאות.

עיצוב גבות בחומרי מילוי / ניתוח
לנשים הסובלות מצניחת גבות או מגבות קרובות לעיניים, ואינן יכולות להסתפק בעיצוב גבות על מנת לפקוח את העיניים ולהעניק לעצמן הבעה צעירה וחיונית יכולות לפנות לאחת משתי דרכים: הראשונה היא עיצוב גבות והרמתן על ידי חומרי מילוי שונים המאפשרים לעצב מחדש את האזור, והשנייה, אגרסיבית יותר והיא ניתוח פלסטי להרמת גבות